Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...
 Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 

Prince of Persia Series Voting

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

Poll: Prince of Persia Series (104 member(s) have cast votes)

Cel mai preferat...

  1. Prince of Persia Sands of Time (26 votes [25.00%])

    Percentage of vote: 25.00%

  2. Prince of Persia Warrior Within (47 votes [45.19%])

    Percentage of vote: 45.19%

  3. Prince of Persia The Two Thrones (31 votes [29.81%])

    Percentage of vote: 29.81%

Vote Guests cannot vote

#19
DigitalMaster

DigitalMaster

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 18.02.2007
mi-a placut Warrior Whithin

#20
antivirus

antivirus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 09.02.2006
Poate ca am scris ceva aici prea tarziu si poate lumea nu mai baga in seama subiectul  asta si poate nici nu sa-l citeasca cineva dar o sa scriu pentru ca sunt un mare fan al serii Prince of Persia. Mie mi-au placut primele 2 jocuri ale serii...

  Prince of Persia - The Sands of Time :

- Storyline-ul foarte reusit

- Implementarea miscarilor printului persan ceea ce ma impresionat foarte mult :D la cum ii arunci pe aia unii peste altii si toate cele

- Puzzle-urile distractive

- Gagica :D [Farah sau cum naiba ii zicea]

- Grafica si mai ales ca nu are cerinta uimitoare de mari ceea ce-mi parmitea sa joc cu rezolutia la maxim

Prince of Persia - Warrior Within - asta era primu' pop de care auzisem si nu-mi placea deoarece era cu monstrii :D dar intr-o zii ploioasa l-am luat, l-am jucat si mi-a placut foarte mult dar m-am blocat undeva si nu stiam cum sa mai trec si nu l-am mai jucat.

- Imi place Gameplay-ul foarte mult - controlul camerei

- Storyline la fel de reusit ca si la primul

- Emotia pe care ti-o dadea cand umblai de nebun printr-un castel plin de uratanii [mie mi se facuse frica - si nu glumesc -  cand umblam prin locatile     alea pline cu plante.

- Grafica uimitoare

- Bataliile cu monstrii aia uriasi

- Urmaririle cu Dahaka ;) fiind foarte, foarte reusite si datorita muzicii rock care-i cea mai tare

- Gagica :D mama, mama ce balcoane avea

-  Eu nu l-am terminat asa ca nu stiu finalul dar am ajuns exact la sfarsit cand ma bat cu tipa aia si-mi da cu tornade si din cate stiu dupa ce o pui la pamant ori o omori ori o lasi in viata si te bati cu Dahaka ceva de genu' asta.

Iar pop 3 nu mi s-a parut ceva extraordinar fiind si el foarte misto dar mi chestia cu printu' rau nu-mi place deloc [poate daca nu-ti scadea viata si aveai posibilitatea de a te lupta si cu sabia poate, poate.... dar lantul ala ma oftica rau de tot. Cea mai tare chestie e speed skil-ul si poate luptele din carutele alea... desi nu am ajuns sa ma bat cu daia din carute am vazut din poze si pare interesant.

#21
Zym3r

Zym3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 12.05.2007
De departe Warrior Within. Decor bine realizat, grafica buna si gameplay de milioane.

PS: E Within, nu Whithin.

#22
sizighy

sizighy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 07.05.2007
Warrior Within rullez...   :worthy: n-am dormit pana nu l-am terminat... :D

#23
pimpf

pimpf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 29.05.2007
1.Sands of time
2.T2T
3.Warrior Whitin

#24
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003
Am eliminat eu greseala din poll...

 pimpf, on May 31 2007, 00:25, said:

1.Sands of time
2.T2T
3.Warrior Whitin
Same here
De ce?

Sands of time - Primul, a adus ceva nou cam din toate punctele de vedere. Poveste SUPERBA (cred ca asta a contat cel mai mult, felul in care s-a pus accent pe ce se intampla cu printul, cu Farah, cum se indragostesc, cum se maturizeaza, cum se despart, cum se sacrifica, etc, etc), grafica excelenta (mai ales la vremea aia) fara sa ceara resurse deosebite, puzzle-uri si stiluri de lupta noi si interesante.

WW - Mi s-a parut o porcarie la vremea aia. Probabil ca o sa-l mai incerc, dar nu cred lucrurile se vor schimba prea mult. M-a scos din minti trecerea de la atmosfera ok din primul, la intunericul din 2. M-a scos din minti cel mai mult insa faptul ca jocul a devenit un fel de Mortal Combat cu o poveste. Scopul jocului devine invatarea unor amarate de combo-uri in timp ce povestea... Povestea mi s-a parut mult mai prost "pusa in scena". Framantarile printului mai ca sunt date uitarii, iar jocul ajunge sa se rezume la a fugi de nebun inainte si inapoi pe o insula. Iar ce m-a eneravat si mai mult a fost finalul, cand afli ca... Stii, fraiere, pentru ca n-ai descoperit toate secretele, nu-ti dam sabia smechera, deci nu numai ca trebuie sa te chinui sa o omori pe proasta, nici n-o sa vezi sfarsitul special. Tzeapa! :death: Asta in cazul in care cauti pe net si nu termini chinuit, dar fericit, crezand ca n-ai gresit cu nimic. [Eu am cautat si mi-am bagat picioarele in jocul si in sfarsitul lor, sincer...]

T2T - E culmea ca desi initial nu am acordat foarte multa atentie speed kill-ului, jocul tot m-a atras (adica spre deosebire de WW, nu m-am lasat pana nu i-am dat de cap). In ciuda printului intunecat, atmosfera mi s-a parut cu mult mai destinsa si placuta fata de WW, iar ca si in SOT din nou este pus accent foarte mult pe ce se intampla in mintea printului (fie prin povestea K., fie prin dialogul sau cu printul intunecat). Povestea n-as putea spune ca e extraordinara, insa din punctul meu de vedere s-a apropiat neasteptat de mult de cea din primul (de profunzimea si detaliul din ea). Ceea ce m-a facut dependent de T2T a fost actiunea alerta, care nu te lasa sa respiri, care nu te lasa sa te relaxezi, care parca in permanenta iti pune mintea si imaginatia la incercare. Aici a fost marea diferenta intre WW si T2T: Si in T2T ai lupte, combo-uri si "figuri artistice" impresionante INSA spre deosebire de WW, aici toate au loc intr-o atmosfera antrenanta, placuta, nu ca in WW si toate pocnitorile de jocuri din ultima vreme, intr-o atmosfera intunecata, apasatoare si respingatoare cu o poveste atat de neglijata incat isi pierde si logica... Iar de "cursele cu cai" si de speed kill-uri... Nu pot spune decat... Delicios! :D

NB: SOT l-am terminat de vreo doua-trei ori. WW l-am parcurs pana la sfarsit, dar nu m-am mai sinchisit sa ma bat cu K. T2T l-am terminat azi-dimineata la 3 B)

Edited by Nozavi, 09 June 2007 - 14:03.


#25
pimpf

pimpf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 29.05.2007
Mare dreptate ai cu Warrior Whithin! Ca sa nu mai zic ca daca nu stiai in ce ordine trebuia invartita maneta aia din Centrall Hall puteai sa intri intr-un bug si sa te tot invarti prin trecut si prezent...De cele doua finaluri chiar ca am fost luati de fraieri

Edited by aiptek, 09 June 2007 - 21:21.


#26
f3elix

f3elix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 28.07.2006
Sands of Time - personal mie mi-a placut cel mai mult , mai bine zis "cel mai misto joc care l-am jucat vreodata" , storyline exceptional , aproape ca m-a facut sa plang la sfarsit cand murise Farah , grafica uimitoare chiar imi placea castelul totul , printul , grija pentru detalii . Foarte mult mi-a placut si filmul care reprezenta sfarsitul , a sarutat-o si mai departe stiti voi ce a facut , a dat timpu inapoi , si bestiala e muzica n-am mai vazut in vreun joc muzica asa de atractiva, deci 9,8 pentru SANDS OF TIME----> the best game ever


Warrior Within - aici decorul este mult mai intunecat , nu se pune foarte mult accent pe latura sentimentala , dar totusi frumos , mi-a placut , nota 9


The 2 Thrones : eu inca joc la joc , totusi nu mi se pare ceva exceptional , nu imi place ca Farah e total schimbata fata de cum era in Sands of Time e mai matura si mai imganfata bla bla bla....

am uitat sa mentionez la sands of time dak apasai F si te uitai la Farah zicea " please don't look at me like that " , dupa ce parcurgeai mult din joc si personajele se indragosteau dak apasai F si te uitai la ea zicea cu un ton dragut , apetisant si isi dadea mana in par " what ? "

Edited by aiptek, 17 June 2007 - 07:50.


#27
f3elix

f3elix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 28.07.2006

 f3elix, on Jun 17 2007, 01:08, said:

Sands of Time - personal mie mi-a placut cel mai mult , mai bine zis "cel mai misto joc care l-am jucat vreodata" , storyline exceptional , aproape ca m-a facut sa plang la sfarsit cand murise Farah , grafica uimitoare chiar imi placea castelul totul , printul , grija pentru detalii . Foarte mult mi-a placut si filmul care reprezenta sfarsitul , a sarutat-o si mai departe stiti voi ce a facut , a dat timpu inapoi , si bestiala e muzica n-am mai vazut in vreun joc muzica asa de atractiva, deci 9,8 pentru SANDS OF TIME----> the best game ever
Warrior Within - aici decorul este mult mai intunecat , nu se pune foarte mult accent pe latura sentimentala , dar totusi frumos , mi-a placut , nota 9
The 2 Thrones : eu inca joc la joc , totusi nu mi se pare ceva exceptional , nu imi place ca Farah e total schimbata fata de cum era in Sands of Time e mai matura si mai imganfata bla bla bla....

am uitat sa mentionez la sands of time dak apasai F si te uitai la Farah zicea " please don't look at me like that " , dupa ce parcurgeai mult din joc si personajele se indragosteau dak apasai F si te uitai la ea zicea cu un ton dragut , apetisant si isi dadea mana in par " what ? "

  cred ca majoritatea jucatorillor care opteaza pentru warrior within nu au jucat decat partea a 2-a a seriei , nu si prima si ultima. oricum am spuz MAJORITATEA nu toti

#28
SunDy

SunDy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 17.06.2007
Si eu am votat pentru Sands of Time.A fost primul din seria 3D sia  fost cel mai bun.Cei de la Ubisoft s-au cam culcat pe o ureche vazand ca Sands of Time a avut succes si au cam dat-o in bara cu Warrior Within.Si-au spalat pacatele cu The Two Thrones.Eu le-am jucat pe toate ,mi-au palcut toate dar in special Sands of Time.:D

#29
x24

x24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 26.04.2007
Frate sa mor eu nu inteleg mania asta.Cum pot spune unii ca warrior within e mai tare ca the sands of time.Va dati seama ce spuneti?  Toate publicatiile profesioniste si de top din lume au spus ca Sands of time e cel mai tare joc din serie ca a dus actiunea la un alt nivel.Am citit pe aici niste aberatii date de unii cum ca de departe ww e ce mai tare ca are grafica buna gameplay tare.fratilor urmariti cu atentie povestea si jucatil pe primul si pe urma dati cu papagalul.Cea tata gameplay de milioane care niste puzzle-uri de iti sta mintea in loc de usoare ce sunt.Pai the sands of time are puzzle-uri cu un nivel de dificultate ridicat peisaj mirific( nu o lume sumbra).Pai aia care zci ca WW e mai tare sunt niste "tipi" care au in cap doar cafteala si atata.Si t2t e tare dar tot cel care domina clar e the sands of time.

1.POP 1
2.POP 3
3.POP 2

#30
x24

x24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 26.04.2007
A si apropo nu stiu sa fie vreo publicatie decenta care sa nu zica ca POP WW a fost o dezamagire.

#31
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007
mie mi-a placut Warrior Within mai  mult( era mai violent si muzica celor de la Godsmack se potrivea) dar si Two Thrones a fost tare.. cu Dark Prince trebuia sa fi rapid pe acolo pe unde nu aveai inamici cau vase cu nisip... tare seria.
Se mai aude ceva de urmare? parca am citit pe undeva ca se va numi Shadow Of The Past... :bigwhitegrin:

#32
danny_nt

danny_nt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 22.10.2003
altceva nu se stie nimic despre el? o data aproximativa 2010-2020 ca sunt disperat. Cred ca o sa incep iar sa le joc de la inceput.

#33
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007

 danny_nt, on Jul 18 2007, 23:52, said:

altceva nu se stie nimic despre el? o data aproximativa 2010-2020 ca sunt disperat. Cred ca o sa incep iar sa le joc de la inceput.

http://en.wikipedia....nce_of_Persia_4

#34
mene

mene

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 10.08.2007
cu siguranta WW pt. ca imi placea mult combatul in pop iar in aceasta serie Freeform Fightinghul este genial, inovator stiam toate schemele de kill imi vine sa'l joc a 3 oara,poata o sa incerc toata seria peste vreo 4 ani knd nu imi mai aduc aminte, pt. mine POP este cel mai bun joc de pana acum :D

#35
darkman9_99

darkman9_99

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.09.2007
eu am terminat pe toate 3, dar cel mai tare e Warrior Within

#36
Silviu18ro2002

Silviu18ro2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 30.09.2007
Salut!Prince of persia e clar jocu` meu preferat.ideea e ca am jucat prima oara Ww si pe urma Sot(Nu aparuse inca TT.Daca ar fi sa dau un vot la toate 3 ar fi 1-Ww, 2-Sot, 3-Tt.Vad ca multi au postat niste pareri total gresite.puzzelurile din prima parte nu mi s`au parut atat de "destepte" cum spun altii.Chiar daca l`am clasat pe ultimu` loc Pop TT are si el ceva special ma refer la speedkill care e o chestie mijto si mai ales la cursa cu trasura...aia cred ca a impresionat pe toata lumea, nu?!Am o intrebare pentru fanii POP...Aveti idee mai apare vreo continuare a povestirii...?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate