Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Topul normalitatii

Sa incurajam sporturile de contac...

Cum s-au apucat rapperii sa faca ...

Casa construita la o distanta mai...
 Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)

Estimare reparatie

Sterilizare UV apa
 Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...

Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...
 Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri

Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator
 

mi-au disparut 10 GB de pe hdd

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#37
virusel2013

virusel2013

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,215
  • Înscris: 24.04.2006
da dupa formatare imi arata capacitatea corecta...

#38
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Vad ca folosesti BitCommet, se poate sa fie de la el... de obicei isi aloca ceva spatiu(nu cat ar ocupa ce descarci dar isi tine destul... de ex: la NFS Carbon tine 3,5 Gb de cand incepusem sa-l descarc, cu toate ca are 6.08 GB)

#39
el_bandito

el_bandito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 07.07.2006

View Postdarkangelbv, on Oct 25 2006, 16:56, said:

Vad ca folosesti BitCommet, se poate sa fie de la el... de obicei isi aloca ceva spatiu(nu cat ar ocupa ce descarci dar isi tine destul... de ex: la NFS Carbon tine 3,5 Gb de cand incepusem sa-l descarc, cu toate ca are 6.08 GB)
a aparut carbon?

#40
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Normal ca a aparut.. dar trebuie sa stii de unde sa-l iei... normal ca este warez, deci nu avem voie de vorbim despre el...

#41
Chuck

Chuck

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 06.10.2006

View Postups2001ro, on Oct 23 2006, 20:20, said:

uite am pus si un screen shot ....dupa cum am mentionat am gasit 2.5Gb undeva in recycler dar tot mai am nevoie de 7 gb...si Mem Vir e 2048 mb dar nu e in D ci in C ( partitie de 20gb pt win si programe)
swap e in C dar sa fim seriosi cu 10(7)Gb de swap ca alta lume merge cu maxim 10 gb pt win si programe Attachment attachment
cu folderele selectate am la prop 22661 files si 562 folders



NU sunt in fisiere ascunse cei 10 Gb?

#42
ups2001ro

ups2001ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 22.10.2006

View PostChuck, on Oct 25 2006, 17:56, said:

NU sunt in fisiere ascunse cei 10 Gb?

pai asta-i intrebarea ....cum fac sa le vad pe alea ascunse ca nu merge din win
daca ai ceva soft pt a vedea fisiere ascunse de alte programe spune-mi si mie

#43
kinderbueno

kinderbueno

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 09.06.2006
din setarile de la explorer : Show hidden files si hide protected operating system files. Vezi bifele de la ele ;)

#44
ups2001ro

ups2001ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 22.10.2006

View Postkinderbueno, on Oct 25 2006, 18:01, said:

din setarile de la explorer : Show hidden files si hide protected operating system files. Vezi bifele de la ele ;)

am facu asta deja trebuie bifat la show.... si debifat la hide........

#45
kinderbueno

kinderbueno

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 09.06.2006
Start - run - cmd  
chkdsk d:
Vreau si eu log-ul sau print screen (depinde ce iti este mai usor sa faci copy/paste la text sau la poza)

#46
websitefinder

websitefinder

    pretendent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,402
  • Înscris: 15.06.2006
O alta situatie intalnita pe un Win98 a fost ca in timp ce copiam ceva a cazut curentul. Dupa revenire curent si restart, lipsea aprox 1GB (era un hdd de 4GB). Ideea e ca la 98 cand cade curentul, la restart vrea sa faca scan disk. Eu i-am dat skip, asa ca mi-a marcat spatiul respectiv ca neutilizabil. Dupa primul scan disk pe care l-am dat, a aparut din nou. Incearca si tu sa vezi cu scandisk-ul sau cu alt utilitar de tipul asta!

#47
kinderbueno

kinderbueno

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 09.06.2006

View Postwebsitefinder, on Oct 26 2006, 17:30, said:

O alta situatie intalnita pe un Win98 a fost ca in timp ce copiam ceva a cazut curentul. Dupa revenire curent si restart, lipsea aprox 1GB (era un hdd de 4GB). Ideea e ca la 98 cand cade curentul, la restart vrea sa faca scan disk. Eu i-am dat skip, asa ca mi-a marcat spatiul respectiv ca neutilizabil. Dupa primul scan disk pe care l-am dat, a aparut din nou. Incearca si tu sa vezi cu scandisk-ul sau cu alt utilitar de tipul asta!
Pe win98 cu fat32 da, dupa fiecare restart din buton trebuia sa dai un scandisk, pe xp cu ntfs este o alta mancare de peste, alta specie, acelasi gust.
Tot nu vad print screen-ul de la chkdsk :)

Edited by kinderbueno, 26 October 2006 - 19:19.


#48
ups2001ro

ups2001ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 22.10.2006

View Postkinderbueno, on Oct 26 2006, 20:18, said:

Pe win98 cu fat32 da, dupa fiecare restart din buton trebuia sa dai un scandisk, pe xp cu ntfs este o alta mancare de peste, alta specie, acelasi gust.
Tot nu vad print screen-ul de la chkdsk :)

Imi cer scuze ca nu am raspuns mai repede dar n-am fost pe acasa ....uite si print screenu de la chkdsk

Attached Files



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate