Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen este?

drepturile copiilor in numele ...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 

Cursuri/atestate fotograf profesionist - Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
132 replies to this topic

#37
Vitzy

Vitzy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 16.06.2007
E vorba de un atestat recunoscut in Romania pentru practicarea "ocupatiei de fotograf". In acelasi timp este si diploma de absolvire a cursului, care se primeste in urma unui examen (2 probe - un test teoretic cu intrebari grila si o prezentare orala in fata unei comisii pe baza unui portofoliu).
Probabil ca este recunoscut in Romania pentru ca Centrul Profesional de Pregatire in Cultura functioneaza in subordinea Ministerului Culturii.
Pe siteul lor scrie: "Certificate de competență eliberate ca urmare a parcurgerii procesului de evaluare au valoarea actelor de studii și asigură persoanelor care nu au absolvit o școală de profil sau un curs de calificare recunoașterea capacității de a practica o ocupație."

#38
pied_piper

pied_piper

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 24.04.2007

View Postmagdaphotos, on Jun 15 2007, 14:57, said:

hey eu tocmai am terminat cursul de la dalles. il recomand tuturor...celor ptr care fotografia e o pasiune dar si celor care se gandesc sa faca mai departe ceva din asta. de anul asta se da atestat de la ministerul muncii si ministerul educatiei, in urma unui examen scris si a unei probe practice..deci ai si patalamaua. iar proful(n.n dl Mociornita) este extraordinar, merita si numai ptr el s afaci cursul. so..go for it. din oct pana in iunie dureaza si merita banii.


Imi poti spune te rog care este programul de derulare al cursurilor(eu lucrez full time si nu stiu daca imi permit)  si cum pot lua legatura cu dl Mociornita?

Multumesc anticipat

#39
roxella

roxella

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.09.2007
buna! nu stiu daca ma incadrez cu intrebarea mea in sectiunea asta dar as dori sa aflu daca stie cineva unde se fac cursuri de arta fotografica in iasi. as dori sa ma perfectionez in domeniul asta si inca nu am aflat unde si daca se tin astfel de cursuri.poate ma ajuta cineva de aici.
va multumesc!

#40
sinnerrom

sinnerrom

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 29.10.2007
sau daca ati fost la unele din bucuresti si va placut puteti sa-mi ziceti mie :)

#41
Ixtl

Ixtl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,442
  • Înscris: 27.04.2006
Cursul pentru ce vrei sa-l faci(faceti)?
Ca sa inveti fotografie sau sa ai o hartie la mana dupa ce-l termini...?

#42
sinnerrom

sinnerrom

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 29.10.2007

View PostIxtl, on Oct 31 2007, 17:04, said:

Cursul pentru ce vrei sa-l faci(faceti)?
Ca sa inveti fotografie sau sa ai o hartie la mana dupa ce-l termini...?

sa invat pentru mine, ce sa fac cu hartia ?:)

#43
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Ideea mea: Facultatea de Arte Plastice - Prelucrare Foto-Video. Available cel putin in Timisoara si Cluj. :D

#44
caddylak

caddylak

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 07.09.2006

View PostAlexIP, on Nov 2 2007, 13:17, said:

Ideea mea: Facultatea de Arte Plastice - Prelucrare Foto-Video. Available cel putin in Timisoara si Cluj. :D
Salut, au cursuri foto si pt incepatori, fara sa te inscrii la facultate?
Apelez si la altii, care stiti cursuri foto in Zalau, sau Cluj cel mai departe. Multumesc anticipat.

#45
mupitz

mupitz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.11.2007
salut!
ce parere aveti despre tutorialele free de pe net? pe care l-ati recomanda? sunt mult prea departe de lumea civilizata pentru un curs adevarat. merci

#46
nicaieri

nicaieri

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.11.2007

View Posttheli_away, on Oct 1 2006, 18:24, said:

Salut!

imi poate recomanda careva un curs foto? ceva serios, pentru incepatori...


Merci

Eu pot sa iti recomand un curs de o luna, in Bucuresti, se numeste RGBfotocurs (site-ul este www.rgbfotocurs.ro - dar pt moment e inca in constructie) Sunt cursuri pentru incepatori sau mediu sau avansati... cuprind tot ce inseamna dezvoltarea tehnicii unei persoane in arta fotografica si tot ce inseamna foto sau fotografie. Partea si mai buna este ca la final primesti si o diploma recunoscuta de Ministerul Muncii ! Cursurile incep in fiecare luna si cred ca vor incepe din 28 Febr - 1 Martie 2008. Succes!

#47
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,203
  • Înscris: 08.12.2006

View Postnicaieri, on Feb 15 2008, 09:45, said:

Eu pot sa iti recomand un curs de o luna, in Bucuresti, se numeste RGBfotocurs (site-ul este www.rgbfotocurs.ro - dar pt moment e inca in constructie) Sunt cursuri pentru incepatori sau mediu sau avansati... cuprind tot ce inseamna dezvoltarea tehnicii unei persoane in arta fotografica si tot ce inseamna foto sau fotografie. Partea si mai buna este ca la final primesti si o diploma recunoscuta de Ministerul Muncii ! Cursurile incep in fiecare luna si cred ca vor incepe din 28 Febr - 1 Martie 2008. Succes!
salut
si cum dau de ei, site-ul inca nu functioneaza? stii cumva un e-mail, un nr de tel, o locatie? cat de seriosi sunt, ce se face pe acolo?
Merci

#48
radukjunior

radukjunior

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 25.10.2007
Salut!


   Sunt din Sibiu si am 16 ani si as dori sa fac si eu un curs ceva...de fotografiere...ma pasioneaza foarte mult fotografia. Daca aveti ceva informatii....please contact me...ar fi mai bine daca mi-ati putea trimite un e-mail...ca poate pe forum intru mai rar.

      Multumesc!!!

#49
VirtualCafe

VirtualCafe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 02.02.2005
Stie cineva daca exista vreun curs de fotografie in Timisoara?

#50
Blitzkrieg

Blitzkrieg

    SIR

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,050
  • Înscris: 13.02.2005
dar in Cluj ?

#51
atlet1305

atlet1305

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 22.09.2006

View Postnicaieri, on Mar 1 2008, 02:39, said:

Ai incercat macar sa bati in browser www.rgbfotocurs.ro? Poate ca uneori site-ul nu merge insa te asigur ca ceva informatie vei gasi. Site-ul e inca in lucru si e partial functional, insa daca insisti... pentru pasiunea ta pentru fotografie... gasesti.
O vreme site-ul a avut un poster super dupa o fotografie facuta chiar de unul dintre lectorii cursului - Florin Vitzman. Si in partea de sus a posterului scria "site in constructie" iar in  partea de jos - numere de telefon, adrese, adrese de mail... apropo - adresa de mail este [email protected] (uite un link - sper sa iti mearga http://www.rgbfotocurs.ro - insa daca nu merge - incearca http://www.rgbfotocurs.ro/index_.html )
Sunt oameni seriosi, se face absolut totul despre fotografie si in plus, la final primesti si o diploma de calificare in meseria de fotograf profesionist - diploma recunoscuta de Ministerul Muncii ! Un prieten de-al meu a urmat cursul mai demult. Ei activeaza de ceva vreme insa abia acum au devenit putin mai cunoscuti - si isi fac si site... deci e treaba serioasa.
Grupa Februarie 2008 - nu stiu daca mai sunt locuri - poti sa suni si sa afli - insa in mod sigur pentru Grupa Martie 2008 - inscrierile nu cred ca s-au inchis. Sunt cam 20 de locuri pe grupa... parca asa auzisem. Succes!
Ma interesa si pe mine cursul respectiv,insa mi-a trecut la fel de repede cand am vazut ca e 1200ron (cam 350 euro)doar pentru o luna! :angry:

Edited by atlet1305, 19 March 2008 - 11:24.


#52
AshokAkbar

AshokAkbar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 13.10.2007

View PostBlitzkrieg, on Mar 18 2008, 21:04, said:

dar in Cluj ?
In CJ este art-image care organizeaza ceva cursuri de fotografie. Tresa te interesezi cand mai incep cursuri si la ce nivel se fac, sa nu cumva sa mergi acolo si sa te "invete" ce deja stiai.... Din cate stiu si cei de la Fac de Arte mai organizeaza cursuri de fotografie.

#53
kr4wl3r

kr4wl3r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 31.03.2008

View Postalex_tm, on Jan 4 2007, 02:14, said:

exista vreun curs de fotografie prin timisoara?  sau un cerc de fotografi...  va multumesc!


Este curs de foto in Timisoara... la Scoala Populara de Arte

E pe strada de langa diverta din Libertatii. Pe langa conservatorul de muzica.

View PostVirtualCafe, on Mar 17 2008, 02:03, said:

Stie cineva daca exista vreun curs de fotografie in Timisoara?


Cek dis aut

#54
ciocoflender

ciocoflender

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.04.2008
Am citit ca s-a lansat un nou curs in Bucuresti: Epson Print Academy. (http://www.printacad...ata/default.asp)

a participat cineva dintre voi la acest curs? pare interesant ca teme atinse dar vreau sa stiu daca chiar merita banii.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate