Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...

Distante etrieri
 Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri

Soldat gradat profesionist - dipl...
 Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil
 Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel
 

Metode de îndreptat părul

- - - - -
  • Please log in to reply
206 replies to this topic

#145
calinjack

calinjack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.10.2009

View Post21_just_me, on 7th February 2010, 11:16, said:

pe mine ma tine 2 zile.eu am placa de par de la rowenta intelligent beauty.indreapta foarte bine,dar nu reusesc sa-l fac sa stea bufant in crestetul capului  :(
nu esti tunsa bine,adica cu volum in crestet si din pacate este o greseala de stil des intalnita

#146
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006
Si cum ar trebui sa fie tunsoarea aia cu volum in crestet? Intrebarea nu e la misto, chiar ma intereseaza, nu gasesc coafeze care sa stie sa-mi faca volum din tunsoare.

#147
crank_

crank_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,871
  • Înscris: 23.03.2008

View Postdiorama, on 7th February 2010, 20:24, said:

Si cum ar trebui sa fie tunsoarea aia cu volum in crestet? Intrebarea nu e la misto, chiar ma intereseaza, nu gasesc coafeze care sa stie sa-mi faca volum din tunsoare.
Pentru volum, este recomandat sa te tunzi in scari.

#148
calinjack

calinjack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.10.2009

View Postdiorama, on 7th February 2010, 20:24, said:

Si cum ar trebui sa fie tunsoarea aia cu volum in crestet? Intrebarea nu e la misto, chiar ma intereseaza, nu gasesc coafeze care sa stie sa-mi faca volum din tunsoare.
asta pt ca majoritatea sunt frizeritze

#149
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006
Sunt tunsa in scari dar asta nu are nicio legatura cu volumul din crestet. Lipseste cu desavarsire. La fel si in fata. Eu nu suport parul lipit de cap.

View Postcalinjack, on 7th February 2010, 20:45, said:

asta pt ca majoritatea sunt frizeritze
Not helping  :)

#150
AlexaF

AlexaF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 26.01.2009
Ok, am inteles ca va indreptati parul cu placa, dar va si dati cu ceva care sa va protejeze parul termic, nu? Voi cu ce va dati? Eu ma dadeam inainte cu ulei de la Kallos, dar nu am mai ajuns de un timp sa imi iau si il mai indrept si fara protectie :newblush:

Edited by AlexaF, 07 February 2010 - 20:58.


#151
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006
Eu am spray de protectie de la Toni and Guy (Toni & Guy Iron-It Heat Defence Spray). Sunt convinsa ca e mai mult mirosul de el, dar pentru psihicul meu linistit, il aplic pe par inainte de intindere. Oricum ma fac foarte rar, de cateva ori pe an si atunci imi fac o masca cu ulei de masline inainte de spalare.

Edited by diorama, 07 February 2010 - 21:14.


#152
miszdora

miszdora

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 15.11.2008
Diorama, daca vrei, da-l la analizat sa vedem ce spune Khmerul.  :D

#153
14-sexy-anuk

14-sexy-anuk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,821
  • Înscris: 02.10.2008

View Postdiorama, on 7th February 2010, 20:47, said:

Sunt tunsa in scari dar asta nu are nicio legatura cu volumul din crestet. Lipseste cu desavarsire. La fel si in fata. Eu nu suport parul lipit de cap.


Not helping  :)
incearca inainte sa ti-l indrepti sa iti pui niste bigudiuri  mari de volum din alea cu scai si sa stai cu ele ceva vreme pe cap si dupa sa ti-l intinzi cu peria sau placa.eu asa fac.

Edited by 14-sexy-anuk, 07 February 2010 - 21:50.


#154
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006

View Postmiszdora, on 7th February 2010, 21:20, said:

Diorama, daca vrei, da-l la analizat sa vedem ce spune Khmerul.  :D
L-am dat deja. Macar sa stim daca ne mintim frumos sau chiar face ceva spray-ul ala.

View Post14-sexy-anuk, on 7th February 2010, 21:49, said:

incearca inainte sa ti-l indrepti sa iti pui niste bigudiuri  mari de volum din alea cu scai si sa stai cu ele ceva vreme pe cap si dupa sa ti-l intinzi cu peria sau placa.eu asa fac.
Sfatul tau e bun pentru @21_just_me, care ar fi vrut si volum, si par drept. Pe mine ma intereseaza volumul in general (mai putin cand il indrept), ala dat de o tunsoare facuta cu cap. Ca tot e vorba de volumul parului indreptat, eu ridic suvita cu pieptenele in sus si merg cu placa in urma lui. Astfel nu se lipeste de crestet, ci e usor ridicat "de la nivelul solului".

#155
14-sexy-anuk

14-sexy-anuk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,821
  • Înscris: 02.10.2008

View Postdiorama, on 7th February 2010, 22:00, said:

Sfatul tau e bun pentru @21_just_me, care ar fi vrut si volum, si par drept. Pe mine ma intereseaza volumul in general (mai putin cand il indrept), ala dat de o tunsoare facuta cu cap. Ca tot e vorba de volumul parului indreptat, eu ridic suvita cu pieptenele in sus si merg cu placa in urma lui. Astfel nu se lipeste de crestet, ci e usor ridicat "de la nivelul solului".
Da am incercat problema e ca am par subtire si cret si mereu se fleceste in varfu capului desi e tuns in scari...Oricum mersi

Edited by 14-sexy-anuk, 08 February 2010 - 14:48.


#156
Bitzika

Bitzika

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.04.2009
De app o luna de zile imi caut placa s 3003 si nu o gasesc nicaieri. Acm ma intereseaza s8203 si nu o gasesc nici pe aceasta. Are cineva vreun magazin prin apropiere sa vada dk mai exista ?:) Daca vrea cineva sa fie prietenoasa sa mi faca asa o favoare  :peacefingers:  . Msik ;))

Edited by Bitzika, 12 July 2010 - 21:20.


#157
alexandnico

alexandnico

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 29.10.2008
Eu zic,sa lasati stresul de-o parte si sa veniti la seminarii si cursuri unde va puteti aranja parul pe gratis...de cate ori doriti
daca e cineva interesat/a, de aceste cursuri si seminarii, lasati un mesaj privat si va raspund. :)

View Postgrumette40, on 23rd September 2006, 19:06, said:

Eu sunt extrem de complexată că am părul ondulat . De când eram mică (10-11 ani) îmi îndreptam părul cu drotul mamei ( deși el se folosește pentru ondulat părul ) și întotdeauna evit să apar în public cu părul meu natural . E nasol când e cald afară sau când plouă căci la prima picătură de apă părul devine ondulat oricât l-aș fi îndreptat eu înainte cu placa . Am mai auzit de asemenea că se poate îndrepta părul permenent . A încercat cineva ? Care au fost rezultatele ?

Permanentul se indreapta in saloane, deci poti sa iti dai seama ca se indreapta destul de bine.

Ai incercat sa il clatesti cu apa rece pana acum?

Edited by alexandnico, 14 July 2010 - 08:03.


#158
BrunettePreciouss

BrunettePreciouss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.07.2010
Unde gasesc si eu placa Remington S9904 in Bucuresti? :(( sau vreun site sa o comand online ... sau recomandati-mi voi alte placi Remington de indreptat parul bune. Nu am parul cret ... e foarte putin ondulat aproape drept.
Si voi ce spray-uri termo-protectoare folositi? De unde le-ati luat etc. :X

Stiti in Bucuresti cursuri de coafor? Ati fost la ele? Ma intereseaza sa fac cursurile pentru mine pt. ca imi place sa am parul perfect, iar daca as face astfel de cursuri as stii cum sa-l fac sa fie perfect.  :thumbup:  :kisstogether:

#159
citronelle

citronelle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,536
  • Înscris: 10.10.2009
Au placi Remington la Domo, Altex, Carrefour. Nu stiu exact modelele, dar sunt mai multe, ai de unde alege.

#160
BrunettePreciouss

BrunettePreciouss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.07.2010
Am fost la toate magazinele astea, dar nu ma hotarasc la una. In niciun magazin nu am ggasit modelul S9904, am gasit multe altele dar nu ma prea pricep deci nu pot sa dau 2 milioane asa aiurea pe ce mi se pare ca ar fi bun. De aceea v-am intrebat pe voi poate imi dati niste sugestii.

#161
citronelle

citronelle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,536
  • Înscris: 10.10.2009
Uite aici http://www.domo.ro/E...emington_S9904#

Dar si celelalte modele sunt bune daca au placi de ceramica si control pentru temperatura.

#162
julia_kitty

julia_kitty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,853
  • Înscris: 07.02.2008
Eu mi-am luat acum vreo 2 saptamani placa Remington S2002 cu dubla protectie (ceramica+ teflon). Desi nu am parul ondulat, e aproape drept, la spate se onduleaza si ma enerveaza. Eh, dupa ce mi-am luat placa si am folosit-o am ramas: WOW. E o placa excelenta, care nu arde parul si ii da si luciu. Cat a costat? 99 ron.

Aviz moderatorilor: nu fac reclama. Incerc sa o ajut pe fata.

Remington S2002 De aici am luat-o.

PS: Nu folosesc niciun spray termo-protector.

Edited by julia_kitty, 26 July 2010 - 17:56.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate