Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?
 Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...
 Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 

Metode de îndreptat părul

- - - - -
  • Please log in to reply
206 replies to this topic

#181
ioana_ok

ioana_ok

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 07.12.2008
Ani de zile am fost folosit numai remington, dar de curand am descoperit babyliss, dar nu orice model. Cel din poza face minuni.E rezistent, placile se apropie foarte ok si nu trage de par, si cel mai important e ca indreapta impecabil. Recomand!

#182
andi1234

andi1234

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 02.11.2011
Salut fetelor! Si eu sunt creata si din cand in cand imi indrept parul si ma simt atat de bine!!! Cretele stiu de ce:)
Acum cativa ani, am folosit placa timp de 1 an, dupa fiecare spalare si am reusit sa ma tund vreo 15 cm...asa ca aveti grija sa nu faceti abuz caci in timp, se distruge.
Ca protectie nu am folosit decat un spray de la Douglas, nu mai am acum sa va zic cum se numeste dar flaconul e foarte ROZ si am mai avut unul luat din SensiBlue. Nu stiu cat de bune sunt, cred ca mai mult miros a floricele decat protejeaza...+masca ulei de masline si lapte incalzite putin - o data pe saptamana.
Sunt si eu interesata de Keratina. Cum arata? De unde o cumpar si ce fac cu ea?

Edited by andi1234, 02 November 2011 - 23:32.


#183
white_swan

white_swan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 20.11.2011
va salut fetelor! as dori sa imi achizitionez o placa de par rowenta si oscilez intre respect si respectissim liss. voi ce parere aveti?a incercat cineva vreuna din ele? astept comentarii!

#184
white_swan

white_swan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 20.11.2011
ah si referitor la keratina...folosesc de ceva timp serul hidratant termoprotector de la Gerovital Plant cu keratina si d-panthenol ce ajuta parul in timpul folosirii placii, foeonului (mai multe detalii pe sticla) si mi se pare foarte ok pt a-mi descurca parul lung si ondulat dupa spalare.se gaseste in kaufland,real,auchan si costa aproximativ 13 lei

#185
pierre_de_timp

pierre_de_timp

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,251
  • Înscris: 30.12.2007
metoda de indreptat parul? foarfeca. daca il tai suficient de scurt sta drept. garantat!

#186
NotEasy

NotEasy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,908
  • Înscris: 12.10.2010
placa de par si permanentul sunt cele mai naspa lucruri care puteau fi inventate, ever!  :deadtongue:

#187
dyyana

dyyana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.01.2012

View Postflorina, on 24th January 2007, 15:43, said:

ce-mi doresc eu cel mai mult de la viata e mai putin volum si mai putin par :harhar:
sh eu am avut 'pb'cu par mult....dar poti sa mergi la un salon sh sa ii spui sa il subtieze ff bn....

#188
luciana2012

luciana2012

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 31.01.2012
sunt 2 metode de indreptare a parului pentru o perioada indelungata, (nu ma refer aici la coafat):

- tratamentul brazilian cu keratina , acesta indreapta semipermanent si hraneste in profunzime parul deteriorat, mentine parul matasos, neted si lucios,usor de descurcat, pana la 5 luni, se duce treptat la spalat.

- tratamentul de restructurare japoneza yuko, indreapta parul permanent si il protejeaza, rezista permanent, nu se duce la spalat, parul poate fi coafat oricum, oricand.

cu oricare dintre aceste 2 metode care se gasesc deja la unele saloane, (cu o simpla cautare pe net le gasiti imediat), uitati de placa si de problemele pe care le intampinati la aranjatul parului. Este uimitor cat de usor se rezolva toate grijile cititoarelor de mai sus.
Daca este cineva interesat, pot detalia subiectul cu mare placere, as fi bucuroasa sa va descriu cu cata usurinta imi aranjez parul dupa fiecare spalare, desi tratamentul cu keratina braziliana l-am facut in septembrie :)

#189
Juliee

Juliee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 23.03.2010
Eu una am ramas aproape fara par de la placa 2 ani(De ceramica).Placa zilnica.Nu recomand deloc!!!Acum am fff putine fire...trebuie urgent sa ma apuc de tratament.

#190
Charger

Charger

    Viitor baștan

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,874
  • Înscris: 12.01.2011
Mda, stiu ca nu e chiar on-topic dar n-am chef sa deschis thread nou poate aflu aici un raspuns.
Am un loc mic pe gat unde directia firelor de par e in forma de "vartej" (spirala, in cerc), spre deosebire de restul barbii unde firele cresc normal. Nu e problema de aspect, chestia e ca ma irit ca dracu' in zona aia la barbierit, in orice directie as da cu lama. Asa ca intreb ca un necunoscator, e vreo solutie de "redirectionare" a firelor de par?
Multumesc anticipat!

#191
crank_

crank_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,871
  • Înscris: 23.03.2008
Nu, nu exista.

#192
Baba_Rada

Baba_Rada

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 06.02.2011
Chargere, lasa-ti barba si ti-o aranjezi periodic cu masina de tuns.
S-ar simti misto printre thathe.

Edited by Baba_Rada, 28 March 2012 - 19:19.


#193
Charger

Charger

    Viitor baștan

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,874
  • Înscris: 12.01.2011

View PostBaba_Rada, on 28th March 2012, 20:18, said:

Chargere, lasa-ti barba si ti-o aranjezi periodic cu masina de tuns.
S-ar simti misto printre thathe.

A mea creste repede, e neagra, groasa, dura (inca vorbesc despre barba, nu te entuziasma) si deasa. Nurii domnisoarei nu vor arata ca si cum s-ar fi impiedicat, dezbracata fiind, intr-un lan de urzici?

Edited by Charger, 18 April 2012 - 12:46.


#194
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,979
  • Înscris: 03.12.2005
Ia spuma aia antiritatie de la loreal, mai scapa turma cat de cat.

#195
CICI&Co

CICI&Co

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,944
  • Înscris: 22.08.2007
Chargere, după ceva ani de epilat, am realizat că la axilă ajunsese să îmi dea tot în aceeași direcție.
O merge și din lamă, nu știu. Cert e că nu peste noapte oricum. Încearcă să te razi într-un singur sens în locul respectiv.

#196
nicopuscasu

nicopuscasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 26.06.2009

View PostJuliee, on 3rd March 2012, 00:54, said:

Eu una am ramas aproape fara par de la placa 2 ani(De ceramica).Placa zilnica.Nu recomand deloc!!!Acum am fff putine fire...trebuie urgent sa ma apuc de tratament.
Juliee, dar solutie termica ai folosit?
Sora mea are parul lung si cret si ca orice persoana cu parul cret, il vrea drept.
Foloseste de ani de zile placa de par, a avut Remington si Philips, acum e cu Babyliss, sau cum i-o zice.
Cu masti si sampoane profesionale, asa lupta cu placa :rolleyes:

Daca te apuci de tratament, trebuie sa ai rabdare, eu de vreo 2 ani investesc aiurea in fiole si tratamente pt par si tot naspa il am :naughty: Mai bag si placa in el o data/saptamana pt ca-l am ondulat si mi se infoaie in cap intr-un mod enervant.
Deci, succes! :thumbup:

#197
Oscilatrix

Oscilatrix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,581
  • Înscris: 30.11.2009
Eu il am ondulat bine si il domolesc folosind peria rotunda si uscatorul sau asta: http://www.amazon.co...-...7073&sr=1-4 , care-i cea mai practica si mai misto chestie evar . Nu vreau sa-l mai distrug cu placa + ca nici nu imi place sa fie prea lins, chestie inevitabila cand o folosesti. Vreau sa incerc sa folosesc  [ http://www.comparestoreprices.co.uk/images/de/denman-thermoceramic-hair-straightening-brush.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] + uscatorul, sa vad ce-mi iese.
In mod normal imi place ondulat dar la cum il am tuns sta ciudat + ca nu am onduleuri faine (aveam pe la 13 ani), arata mai degraba ca si o hartie mototolita si desfacuta.
Pana de curand il purtam absolut "natural", il spalam si il lasam sa se usuce singur, dar mi-am dat seama ca arata de un milion de ori mai bine asa "coafat" .

Edited by Oscilatrix, 18 April 2012 - 13:19.


#198
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011

View Postnicopuscasu, on 18th April 2012, 13:53, said:

Sora mea are parul lung si cret si ca orice persoana cu parul cret, il vrea drept.
Eu-s exceptia de la regula :D

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate