Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Metode de îndreptat părul

- - - - -
  • Please log in to reply
206 replies to this topic

#199
nicopuscasu

nicopuscasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 26.06.2009

View Postmalls, on 18th April 2012, 14:49, said:

Eu-s exceptia de la regula :D
Da?? Toate prietenele mele care au par cret, si-l indreapta.
Eu le tot zic ce par frumos au si se uita crucis la mine.
Surorile mele amandoua au parul lung si cret si le ia cate 1 ora jumate sa si-l indrepte.
Chiar nu stiam nici o creata fericita cu parul ei :rolleyes:

#200
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011

View Postnicopuscasu, on 18th April 2012, 15:38, said:

Toate prietenele mele care au par cret, si-l indreapta.
La fel si prietenele mele. Iar cele care au parul drept, si-l onduleaza. Asa e de cand lumea.

Eu il am cret si luuuuung. De mult ma tenteaza o tunsoare ca-n fotografie, insa apare problema indreptatului, asa ca imi pun pofta-n cui :)

Attached Files



#201
nicopuscasu

nicopuscasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 26.06.2009

View Postmalls, on 18th April 2012, 23:30, said:

La fel si prietenele mele. Iar cele care au parul drept, si-l onduleaza. Asa e de cand lumea.

Eu il am cret si luuuuung. De mult ma tenteaza o tunsoare ca-n fotografie, insa apare problema indreptatului, asa ca imi pun pofta-n cui :)
La crete nu merge bob scurt, daca nu-l indrepti, iti va sta umflat mai ceva ca al Tinei Turner:-D....Eu stiu de la surorile mele ca doar lung il pot stapani, ca sa zic asa.
Nici eu la parul meu, nu-l pot tunde asa, pt ca mi se onduleaza si mi-ar sta ca o varza in cap. De fapt, ati vazut voi ce par am eu :naughty:

#202
mariana45

mariana45

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.04.2012
"la crete nu merge bob scurt, daca nu-l indrepti, iti va sta umflat mai ceva ca al Tinei Turner:-D....Eu stiu de la surorile mele ca doar lung il pot stapani, ca sa zic asa.
Nici eu la parul meu, nu-l pot tunde asa, pt ca mi se onduleaza si mi-ar sta ca o varza in cap. De fapt, ati vazut voi ce par am eu :naughty:
[/equote]

Tin sa te contrazic sau sa iti dau solutia, si eu am avut parul cret si lung, din cauza faptului ca era greu buclele nu mai aratau  asa bine.. si am luat decizia sa ma tund.Bob cum ai spus tu.nici nu iti dai seama cum si-au revenit buclele si cat de usor il aranjez. Recomand tunsoarea bob pe parut cret si bineinteles pe doamna care m-a tuns Rodica de la September Studio.va pup

Edited by mariana45, 19 April 2012 - 11:46.


#203
Juliee

Juliee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 23.03.2010

View Postnicopuscasu, on 18th April 2012, 13:53, said:

Juliee, dar solutie termica ai folosit?
Sora mea are parul lung si cret si ca orice persoana cu parul cret, il vrea drept.
Foloseste de ani de zile placa de par, a avut Remington si Philips, acum e cu Babyliss, sau cum i-o zice.
Cu masti si sampoane profesionale, asa lupta cu placa :rolleyes:

Daca te apuci de tratament, trebuie sa ai rabdare, eu de vreo 2 ani investesc aiurea in fiole si tratamente pt par si tot naspa il am :naughty: Mai bag si placa in el o data/saptamana pt ca-l am ondulat si mi se infoaie in cap intr-un mod enervant.
Deci, succes! :thumbup:
Nu n-am folosit.Oricum , de 1 an aproape am lasat placa deoparte(mi-a crescut si parul muult asa ca pot sa-l aranjez fara placa.)

Pai..daca tot il arzi fie si cu saptamana nu prea iese.Eu n-am inceput inca nici un tratament si n-am nici bani de asa ceva pana prin septembrie asa ca mai amn :D


Si eu am o pr cu parul cret si nu si l-a indreptat decat o data.IIplace asa si-i sta si f bine

#204
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011

View Postmariana45, on 19th April 2012, 12:42, said:

Recomand tunsoarea bob pe parut cret
E posibil sa fie si ca tine, dar eu sunt de acrd cu nico.
Cel mai scurt am avut parul pana la umeri si deja o luase razna, nu vreau sa-mi imaginez cum mi-ar sta cu o tunsoare ca a tipei din poza  :confuzzled:
Cateodata chiar asa lung cum e, si tot mi-e greu sa-l stapanesc :D

#205
nicopuscasu

nicopuscasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 26.06.2009

View Postmariana45, on 19th April 2012, 12:42, said:

"la crete nu merge bob scurt, daca nu-l indrepti, iti va sta umflat mai ceva ca al Tinei Turner:-D....Eu stiu de la surorile mele ca doar lung il pot stapani, ca sa zic asa.
Nici eu la parul meu, nu-l pot tunde asa, pt ca mi se onduleaza si mi-ar sta ca o varza in cap. De fapt, ati vazut voi ce par am eu :naughty:
[/equote]

Tin sa te contrazic sau sa iti dau solutia, si eu am avut parul cret si lung, din cauza faptului ca era greu buclele nu mai aratau  asa bine.. si am luat decizia sa ma tund.Bob cum ai spus tu.nici nu iti dai seama cum si-au revenit buclele si cat de usor il aranjez. Recomand tunsoarea bob pe parut cret si bineinteles pe doamna care m-a tuns Rodica de la September Studio.va pup

Draga Malls, daca vrei sa te tunzi bob scurt, lung sau mijlociu, September Studio, nu uita :naughty:

#206
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011

View Postnicopuscasu, on 19th April 2012, 18:49, said:

Draga Malls, daca vrei sa te tunzi bob scurt, lung sau mijlociu, September Studio, nu uita :naughty:
Fix acum ma duc :D

#207
powershot

powershot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,015
  • Înscris: 05.01.2008
Scuze ca ma bag si eu aici.... vreau niste pareri avizate.
A aparut un pieptene cu ceramica... o perie.. pt intins parul. Cica nu il arde ca placa.

Am vazut reclama la top shop. Costa 200 ron. Ati folosit.. e buna aceasta perie?
Chiar intinde parul ca in reclama ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate