Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Metode de îndreptat părul

- - - - -
  • Please log in to reply
206 replies to this topic

#109
Rigips

Rigips

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,075
  • Înscris: 21.02.2005
Dati-mi va rog si mie un sfat: care credeti ca e mai buna dintre placile astea?
Remington S8203
si
Remington S3003

Doresc sa ii iau una sotiei si nu stiu absolut nimic despre placi.... astea doua mi s-au parut cat de cat ok.
Ce parere aveti?

#110
Millena

Millena

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 24.08.2008
pff.. daca tot e sa va stricati parul, faceti-o cu stil si grija : Remington S8203 :D

#111
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006
In niciun caz placi late. Si eu zic tot S8203, desi eu am Remington S9000 pentru par degradat. Are si aburi, placi de teflon cu diamant si indreapta excelent.

#112
Rigips

Rigips

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,075
  • Înscris: 21.02.2005

View PostMillena, on Dec 8 2008, 15:07, said:

pff.. daca tot e sa va stricati parul, faceti-o cu stil si grija : Remington S8203 :D
&

View Postdiorama, on Dec 8 2008, 16:03, said:

In niciun caz placi late. Si eu zic tot S8203, desi eu am Remington S9000 pentru par degradat. Are si aburi, placi de teflon cu diamant si indreapta excelent.
Mersic!  ;)

#113
lolam

lolam

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.06.2008

View Postdiorama, on Dec 8 2008, 16:03, said:

In niciun caz placi late. Si eu zic tot S8203, desi eu am Remington S9000 pentru par degradat. Are si aburi, placi de teflon cu diamant si indreapta excelent.
cate zile te tine parul drept cu placa S9000? :)

#114
mikapumpy

mikapumpy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 09.12.2008

View PostRigips, on Dec 8 2008, 13:15, said:

Dati-mi va rog si mie un sfat: care credeti ca e mai buna dintre placile astea?
Remington S8203
si
Remington S3003

Doresc sa ii iau una sotiei si nu stiu absolut nimic despre placi.... astea doua mi s-au parut cat de cat ok.
Ce parere aveti?
    Prima varianta ar fii cea mai indicata.Si eu cand mi-am luat placa am cautat la Remington (in special una care sa aiba tripla protectie:teflon,ceramica si ioni) , desi vad ca mai nou s-au scos cu diamante :P .
   Dca ar fii dupa mine , sincer , sa-mi mai iau acum o placa mi-as cauta una profesionala(pt ca si asta de la Remington , cat e firma de buna tot mi-a ars parul , tocmai de aceea am si renuntat acum la ea).Oricum toate ne ard parul :chair:  :chair: .....asa ca , nu ezita sa-i cumperi si o masca de par :P

Edited by Jaqueline, 16 December 2008 - 22:02.
FOLOSESTE CU INCREDERE "CA" IN LOC DE K


#115
valya

valya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 02.05.2007

View PostRigips, on Dec 8 2008, 13:15, said:

Dati-mi va rog si mie un sfat: care credeti ca e mai buna dintre placile astea?
Remington S8203
si
Remington S3003

Doresc sa ii iau una sotiei si nu stiu absolut nimic despre placi.... astea doua mi s-au parut cat de cat ok.
Ce parere aveti?

Incearca Gliss Asia Straight. E nou pe piata, dar cu siguranta il vei gasi in supermarket/hipermarket. Are ambalajul mov.
Face minuni, crede-ma. Indreapta parul mai bine decat orice placa.
Eu am incercat sampon si balsam si sunt fan declarat.

#116
claudiusef

claudiusef

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 13.06.2008
Am si eu nevoie de sfatul vostru in alegerea unei placi de intins parul.

Sunt baiat si am nevoie mai mult pentru breton si pentru "tepi".Mentionez ca nu am parul cret si o folosesc mai mult pentru varfuri.

Nu o folosesc foarte des, poate 1/2 ori pe saptamana.

Nu vreau sa am probleme mai tarziu sau sa mi se degradeze parul sau alte probleme...deci as vrea o placa de calitate.

Ce firma imi recomandati si cu ce suprafata? Am vazut ca sunt cu ceramica,cu teflon etc...

Apropo, azi mi-am intins parul cu o placa Rowenta CF7212 si sunt foarte multumit de rezultat.

Si dupa ce imi intind parul ce imi recomandati ? Ceara lichida, fixativ sau ce ?

Edited by claudiusef, 15 April 2009 - 15:40.


#117
PuiutZ ;)

PuiutZ ;)

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 16.03.2005
daca tot ai parul scurt poti sa iti iei si una "travel"; sunt mai mici, dar in cazul tau nu reprezinta un dezavantaj. cauta de la babyliss :D [ chiar daca e roz, e buna :)) ]

Edited by PuiutZ ;), 17 April 2009 - 11:50.


#118
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006

View Postlolam, on Dec 14 2008, 13:33, said:

cate zile te tine parul drept cu placa S9000? :)
Bine ca am vazut intrebarea dupa 4 luni  :P . Ma tine pana la urmatoarea spalare. Dar am grija sa nu-l prind in coada, sa nu il dau dupa urechi si sa nu merg prin ploaie si sa-l ud. Ideea e ca placa isi face treaba foarte bine.

#119
adrianatoma

adrianatoma

    matz matz

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,302
  • Înscris: 08.01.2008
diorama, cum e parul tau daca il faci cu placa? nu se degradeaza? nu ti-e teama ca se slabeste firul de par? cat de des te faci?

#120
raluka_afronie

raluka_afronie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 25.05.2009
:peacefingers: buna fetelor..azi m_am inscris si eu alaturi de voi,aici pe forum..poate reusesc sa ajut cat de cat cu sfaturile mele...si incerc sa invat si eu cate ceva de la voi,de imprumutat,testat..promit! :rolleyes: in privinta parului pot sa ma declar multumita..si asta numai datorita unor produse folosite de_a lungul timpului..si a produsului meu pt indreptat parul de la remmington! placa de intins parul cu ajutorul careia poti obtine si niste bucle superbe(diva style) :photo: ...cu ajutorul informatilor pe care ti le ofera cd_ul aditional! o recomand sincer tuturor,indiferent de tipul de par sau coafura dorita!si in plus,are3straturi protectoare care iti ofera un luciu desavarsit! :OK: o zi cu cat mai mult soare in viata voastra!

Edited by Jaqueline, 25 May 2009 - 17:04.
Mai multe "!" decat e necesear.


#121
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006

View Postadrianatoma, on Apr 18 2009, 18:23, said:

diorama, cum e parul tau daca il faci cu placa? nu se degradeaza? nu ti-e teama ca se slabeste firul de par? cat de des te faci?
Iar vin cu raspuns dupa o luna. Scuze, am uitat sa mai intru pe topicul asta. Ma fac foarte rar, odata la doua-trei luni si inainte fac urmatorul lucru: ma dau cu ulei de masline, stau cateva ore cu el in cap, ma spal, dau pe varfuri o masca de la Boots, clatesc, ma dau cu un spray de protectie termica si abia apoi il indrept. La cat de rar ma apuca, imi permit sa respect tot ritualul. Parul meu arata foarte bine, dupa ce ma vopsesc cu henna o sa pun o poza la topicu' cu pricina. E stralucitor, moale si varfurile sunt ok.

Edited by diorama, 25 May 2009 - 19:08.


#122
crank_

crank_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,871
  • Înscris: 23.03.2008
Eu am Remington S2003 (placi inguste, invelis cu fibra teflon, ceramica si Turmaline, pentru fir despicat, setare temperatura pana la 220 gr C, incalzire rapida in 60 sec, varf rece, cablu rasucibil de 1.8 m ).Atunci cand mi-am cumparat-o era super-pupu ,acuma vad ca a avansat semnificativ tehnologia :lol:
O am cam de 2 ani. De cand mi-am cumparat-o si pana acum cateva luni imi faceam parul aproape zilnic. De cateva luni mi s-au despicat si ars varfurile - nu foarte rau dar oricum-
Conteaza foarte mult parul fiecaruia,eu pot sa zic ca a rezistat saracu' mult ,1 an jumate si sa arate sanatos :lol:

P.S Foloseam un ulei de la Kallos si o chestie spray inainte de a folosi placa (mi s-au parut frectii oricum)

#123
christina1

christina1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.06.2009
La metode de indreptare a parului as spune ca cea mai buna solutie pentru cine tine sa aiba parul drept este indreptarea permanenta sau retexturarea. Am facut acum 2 luni si pot spune ca a iesit super si plus ca e folosita si ca tratament pentru parul deteriorat. Mai exact din parul ars  si zburlit care il aveam am acum un par drept, matasos, stralucitor, usor de pieptanat etc. din cate am inteles de la coafeza imi modifica textura firului de par, de aceea ii zice retexturare. Sunt foarte multumita de rezultat!

#124
nile

nile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 999
  • Înscris: 03.10.2006
Unde ai facut retexturarea?

#125
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
Fusese o emisiune pe tema asta, ma rog, nu era realizata la noi in tara. Si din cate ziceau ei acolo era destul de scump tratamentul, ceva in jur de 300 $.

#126
nile

nile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 999
  • Înscris: 03.10.2006
Si totusi, nu stie nimeni pe unde se poate face la noi?
Am vazut pe siteul unei firme - Bio Ionic ori ceva de genul, ca se gasesc produsele si la noi, da' nicaieri pe unde se poate face retexturarea .. Ca doar nu ma apuc sa imi pun singura maglavaizul in par..

Daca firma asta vinde produse in Romania si are site pe .ro, atunci trebuie sa fie si vreun salon , nu?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate