Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 

Metode de îndreptat părul

- - - - -
  • Please log in to reply
206 replies to this topic

#127
pitickenzi

pitickenzi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 27.06.2009
eu am parul mai drept ca dreptu` si ma chinui sa-l fac cret si voi ce faceti.. vreti drept?  :frust:  
Parul drept e boring, onduleurile sau "valurile" au mult mai multe variante de aranjare
Niste sfaturi sa-mi stea ca la 220? :helpsmilie:
Deh...cand ai drept vrei ondulat, cand ai ondulat vrei drept

#128
Biby11

Biby11

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.08.2009
Buna.Ma indrept o data la 2-3 sapt...merge o schimbare din cand in cand :D ,dar am nevoie de o placa mai buna.am auzit ca placile  remington sunt mai bune decat philips.ce model imi puteti recomanda sa imi stea si mie parul drept o zi intreaga  :rolleyes:  :) .am citit topicul cap coada dar dintre placile laudate de voi nu ma pot hotari la un model.

#129
Biby11

Biby11

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.08.2009
imi raspunde si mie cineva?va rog
sunt 3 placi care imi plac remington S1051,S8102 si S2003 care este mai buna?

#130
amailhik

amailhik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 03.02.2007

View PostBiby11, on 8th August 2009, 20:54, said:

Buna.Ma indrept o data la 2-3 sapt...merge o schimbare din cand in cand :D ,dar am nevoie de o placa mai buna.am auzit ca placile  remington sunt mai bune decat philips.ce model imi puteti recomanda sa imi stea si mie parul drept o zi intreaga  :rolleyes:  :) .am citit topicul cap coada dar dintre placile laudate de voi nu ma pot hotari la un model.

Nu din cauza plăcii nu îți stă, ci probabil că nu folosești nicio loțiune de protecție termică. Dă-te cu ceva înainte să-l îndrepți, și o să reziste.

#131
Biby11

Biby11

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.08.2009
Poi nici  placa care o am acum nu este buna . Prima data vreau sa imi iau placa zilele astea si apoi sa gasesc ceva produse pentru par sa il protejeze.

#132
crank_

crank_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,871
  • Înscris: 23.03.2008
Biby11, eu am S2003 de 2 ani si nu am avut nicio problema cu ea..prin urmare ti-o recomand.

#133
Biby11

Biby11

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.08.2009
mersi crank pentru raspuns :*

Edited by Biby11, 16 August 2009 - 20:43.


#134
Whiskey

Whiskey

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 04.08.2009
Stiti cumva unde gasesc un feon, si cam cat costa unul? Am nevoie urgent.

#135
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
La magazin ai incercat? :huh:

#136
McDonalds

McDonalds

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.01.2010

View Postgrumette40, on 23rd September 2006, 17:29, said:

Eu am părul ondulat din fire și încerc mereu să-l fac să stea cât mai drept . În acest sens folosesc uscătorul de păr , placa de îndrepatat, peria și ceva gel de păr . Am mai încercat în trecut și o cremă de îndreptat părul de la L,OREAL dar nu am fost mulțumită de rezultat . Problema e că totuși nu reușesc să-mi fac părul să stea cum vreau eu iar la saloanele de coafură nu îmi permit să merg foarte des ( acolo iese super ) . Am mai auzit de o metodă ce constă în așezarea unui prosop pe păr și apoi aplicarea fierului de călcat , deși metoda mi se pare cam barbară și nu vreau să risc .

Aștept sugestii pentru un păr cât mai drept !
Placa face totul :D recomand...eu sunt baiat dar am  parul mare....:D.. :naughty:  :naughty:  B)

#137
ReMMMix

ReMMMix

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.01.2010

View Postamma, on 10th October 2006, 23:32, said:

Toma Necredinciosu' se mai cheama L'Oreal.Au inventat o formula care se va administra sub forma de pilule; luate zilnic, acestea vor modifica forma foliculului pilos, astfel incat vei putea alege par drept sau bucle.Iese peste vreo 2 ani pe piata.

Și totuși, se mai aude ceva de aceste pilule :) ?!

#138
21_just_me

21_just_me

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 05.02.2010
eu am parul pana la umeri si cu onduleuri,dupa ce ma spal pe cap si dupa ce se usuca imi sta asa ondulat si urasc cand sta asa.de curand mi-am luat o placa de par si ma tot chinui sa imi indrept parul,dar la spate nu reusesc.anul trecut mi-am facut parul drept la un salon  :rolleyes:  mi-a placut la nebunie cum m-a facut.din crestetul capului mi l-a ,,rotunjit" oleaca in sus,imi statea oleaca bufant.mi-a placut la nebunie si as vrea sa ma fac si eu asa,dar nu stiu cum si imi amorteste repede mana.ceva idei,opinii? :rolleyes:

#139
darkangelo

darkangelo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,499
  • Înscris: 12.09.2006

View Post21_just_me, on 7th February 2010, 10:49, said:

eu am parul pana la umeri si cu onduleuri,dupa ce ma spal pe cap si dupa ce se usuca imi sta asa ondulat si urasc cand sta asa.de curand mi-am luat o placa de par si ma tot chinui sa imi indrept parul,dar la spate nu reusesc.anul trecut mi-am facut parul drept la un salon  :rolleyes:  mi-a placut la nebunie cum m-a facut.din crestetul capului mi l-a ,,rotunjit" oleaca in sus,imi statea oleaca bufant.mi-a placut la nebunie si as vrea sa ma fac si eu asa,dar nu stiu cum si imi amorteste repede mana.ceva idei,opinii? :rolleyes:

du-te in continuare la salon


eu am parul cret
il indrept foarte rar, ma simt ciudat cand il vad lins, parca nu sunt eu
am o placa de la remington care e foarte buna
daca nu stau in caldura sau umezeala sau ambele rezista drept cam o zi
mi se pare prea mare efortul pentru cat se mentin rezultatele

#140
21_just_me

21_just_me

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 05.02.2010

View Postdarkangelo, on 7th February 2010, 11:06, said:

du-te in continuare la salon


eu am parul cret
il indrept foarte rar, ma simt ciudat cand il vad lins, parca nu sunt eu
am o placa de la remington care e foarte buna
daca nu stau in caldura sau umezeala sau ambele rezista drept cam o zi
mi se pare prea mare efortul pentru cat se mentin rezultatele

pe mine ma tine 2 zile.eu am placa de par de la rowenta intelligent beauty.indreapta foarte bine,dar nu reusesc sa-l fac sa stea bufant in crestetul capului  :(

#141
darkangelo

darkangelo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,499
  • Înscris: 12.09.2006

View Post21_just_me, on 7th February 2010, 11:16, said:

pe mine ma tine 2 zile.eu am placa de par de la rowenta intelligent beauty.indreapta foarte bine,dar nu reusesc sa-l fac sa stea bufant in crestetul capului  :(

incearca sa-l asezi cu o perie rotativa

#142
21_just_me

21_just_me

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 05.02.2010

View Postdarkangelo, on 7th February 2010, 11:19, said:

incearca sa-l asezi cu o perie rotativa

ca sa il asez cu o perie rotativa ar trebui sa ma dau pe par cu fixativ nu?ca sa se aseze si sa nu se tulfeasca :P adica eu ma gandeam asa:imi ridic oleaca parul in sus,il dau oleaca cu fixativ si dupa il asez cu o perie rotativa.ceva in genu ca in poza :)

Attached Files



#143
darkangelo

darkangelo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,499
  • Înscris: 12.09.2006

View Post21_just_me, on 7th February 2010, 11:28, said:

ca sa il asez cu o perie rotativa ar trebui sa ma dau pe par cu fixativ nu?ca sa se aseze si sa nu se tulfeasca :P adica eu ma gandeam asa:imi ridic oleaca parul in sus,il dau oleaca cu fixativ si dupa il asez cu o perie rotativa.ceva in genu ca in poza :)
da dar usor cu fixativul. nu vrei sa-ti imbacsesti parul.

#144
crank_

crank_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,871
  • Înscris: 23.03.2008

View Post21_just_me, on 7th February 2010, 10:49, said:

"Rotunjeala" in sus se datoreaza tapatului. Iti indrepti parul, il tapezi in crestetul capului si apoi, de la o distanta de vreo 20-30 cm, dai cu fixativ.
Uite aici un tutorial. Sigur, tipa a exagerat un pic cu tapatul, dar nu prea am gasit alt filmulet.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate