Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzatorul mașinii a plecat ...

RCA majorat in Bucuresti si Ilfov

OMV Petrom cumpara Renovatio

Sens unic pe strada Matasari (Buc...
 Bios vede dar nu afiseaza 32GB ra...

WWE - The Undertaker

Aș vrea sa merg la o cursa d...

Parola sistem DMR18
 Construirea de Linkuri in Forumur...

geome clasa 7

Inlocuire baterii plumb cu bateri...

Baterie 12V motorizare hybrid
 Caut site-uri vechi unde postam p...

Actualizare date de contact Engie

Mancarimi anale

Ce predicții aveți in r...
 

o problema (e rezolvabila)?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
3 răspunsuri în acest subiect

#1
flo28bv

flo28bv

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 324
  • Înscris: 13.09.2006
Am tot citit de ceva vreme opiniile voastre, foarte interesante de altfel si cu un profan in materie doresc sa va cer si eu ajutorul intr-o problema.Acum 9 luni mi-am cumparat un televizor color Panasonic din Metro, model TX29PM1-P diagonala 72cm tub Quintrix.Nu mi se pare nici grozav nici foarte slab (la pretul lui ce sa mai comentezi) desi pe vremuri cand auzeam de firme precum Panasonic, Sony, Samsung ne gandeam la calitate.....deh cu timpul au aparut compromisurile la calitate.Problema e ca de cand l-am cumparat in coltul din dreapta sus a ecranului are o pata galbena(ceva ca o magnetizare) astfel ca toate culorile in locul respectiv arata anapoda (albul arata galben, rosul arat roz, albastru arata verde etc).Nu cred ca e ceva cu repercusiuni dar e destul cat sa ma enerveze.As vrea sa va intreb daca exista o solutie de scos petele :rolleyes: fara sa il duc la vreun service ca are 45kg naiba sa il ia ca nu stiu ce poate cantari asa.

P.S. Dca apropii un difuzor de ecran pata dispare dar reapare cum il iau de acolo.Mentionez ca nu am nici un difuzor prin apropiere sa-l magnetizeze iar pata o observasem inca de la standul de probe din Metro- da cine sa ma ia in seama doar suntem in Romania nu?
Astept raspuns si va multumesc anticipat.

#2
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 33.295
  • Înscris: 21.04.2004
cine sa te ia in seama? iti meriti soarta... parca vad ca o sa-ti cumperi o masina care se opreste din cind in cind din senin, lucru pe care l-ai observat la drive test, da cine sa te ia pe tine in seama? :wacko:

#3
amisafe_ro

amisafe_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 44
  • Înscris: 09.09.2006
Ştiam că la obiectele care sunt "grele" vine cineva de la service la tine acasă. Crezi că la un frigider nu vine meşterul acasă ?

#4
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.587
  • Înscris: 19.03.2005
Incearca in primul rind cu demagnetizarea automata a tv-ului (se declanseaza dupa ce tv-ul a fost inchis "complet", de la intrerupatorul general (nu in stand-by)).

In al 2-lea rind, desi nu pare in multe cazuri, conteaza unde este pus tv-ul. A mai spus cineva pe forum, ca desi nu era (aprarent) nici o sursa de cimpuri magnetice, dupa ce a mutat tv-ul, nu mai facea pata colorata.

Editat de H725, 14 septembrie 2006 - 09:27.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate