Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Radio Deea

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#37
kristofer93

kristofer93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 870
  • Înscris: 22.07.2006

View Postbogdani2000, on Jul 9 2007, 17:01, said:

Salut...ajuta-ma si pe mine cu ceva daca tot stii...este o piesa pe deea care are versurile ceva de genul... I only seeu, I only feel u si e cantata de un barbat... IM me la bogdani2000 daca afli
Style Of Eye - We Got You (Original Vocal Remix)


View PostATBVLAD, on Jun 25 2007, 20:36, said:

hello. Pls help. Am ascultat 2 melodii pe frecventa Deea insa nu gasesc pe net mai multe detalii (cautare dupa lyrics si cateva versuri nu da vreun rezultat viabil pe google)

1. refrenul  suna cam asha : "so ho hooooo....."
2. a 2-a e aparuta recent: cateva versuri: "... move that boo" vocea feminina e super suava :D

Daca stie cineva detalii pls share.
2.ricky rivaro - the beat inside (original_rough_mix) ?

Edited by kristofer93, 16 July 2007 - 18:44.


#38
kristofer93

kristofer93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 870
  • Înscris: 22.07.2006

View PostATBVLAD, on Jun 25 2007, 20:36, said:

hello. Pls help. Am ascultat 2 melodii pe frecventa Deea insa nu gasesc pe net mai multe detalii (cautare dupa lyrics si cateva versuri nu da vreun rezultat viabil pe google)

1. refrenul  suna cam asha : "so ho hooooo....."
2. a 2-a e aparuta recent: cateva versuri: "... move that boo" vocea feminina e super suava :D

Daca stie cineva detalii pls share.

2.ricky rivaro - the beat inside (original_rough_mix)

Edited by kristofer93, 16 July 2007 - 18:45.


#39
stupidcow

stupidcow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,437
  • Înscris: 24.12.2004
Mi-a placut la inceput dar acum au cam inceput sa bage tot felul de fas-uri de melodii. Una care imi vine in minte acum este ceva cu "lick my lollypop... ", o melodie de toata jena (demna de cheeky girls)

#40
kristofer93

kristofer93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 870
  • Înscris: 22.07.2006

View Poststupidcow, on Jul 20 2007, 18:06, said:

Mi-a placut la inceput dar acum au cam inceput sa bage tot felul de fas-uri de melodii. Una care imi vine in minte acum este ceva cu "lick my lollypop... ", o melodie de toata jena (demna de cheeky girls)

Dada feat. Trix - lollipop

#41
theoutzu

theoutzu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 15.02.2007
CUm se numeste melodia difuzata la radio deea...in care e un sunet si de muzicutza....o melodie destul de vesela, cu usoare tente electro?
Multumesc anticipat

#42
alina85

alina85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 10.07.2007

View Posttheoutzu, on Sep 4 2007, 04:01, said:

CUm se numeste melodia difuzata la radio deea...in care e un sunet si de muzicutza....o melodie destul de vesela, cu usoare tente electro?
Multumesc anticipat

cred ca Samim - Heater :D

#43
H@des[IT]

H@des[IT]

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 18.07.2007
Am si yo o intrebare daca stiti careva la emisiunea de pe Radio deea "DANCE CULTURE" in care se asculta mai multe mixuri...nu gasesc cum se numeste o melodie :mellow: :mellow: ....stiu ca urma dupa Djuma System-Les Dijins...daca stie careva cum se numeste pls help me.... :D

#44
Ruxxy

Ruxxy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 08.09.2007
hey.....salutare...:)
as avea si eu niste intrebari legate de niste melodii auzite pe radio deea/radio civic...sunt f dese ...sunt difuzate cam de la sf lui august si pana in prezent...
well hai sa va zic despre ce e vb..

in prima mel. e o tipa care zice asa: "fire...desire..."
in a 2a mel. e un tip care zice asa:"let the music make you loose control, let the music make you loose youre mind, come together we can fall in love, we can dance through the night, you can hold me all night... till the sun rise..."->ritmul e gen Axweel/Spoonface....
in a 3a mel. un tip :"move away to fast for me....we don`t need to...."si mai departe nu inteleg ce zice.... ->tot genul Axwell e ritmul si vocea seamana cu a lui Steve Edwards(vocea din Dj)....




sper sa intelegeti ceva din ce am zis eu mai sus...:)
Va multumesc,si scuze de deranj...
Cu respect.

#45
kristofer93

kristofer93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 870
  • Înscris: 22.07.2006

View PostRuxxy, on Sep 9 2007, 17:21, said:

hey.....salutare...:)
as avea si eu niste intrebari legate de niste melodii auzite pe radio deea/radio civic...sunt f dese ...sunt difuzate cam de la sf lui august si pana in prezent...
well hai sa va zic despre ce e vb..

in prima mel. e o tipa care zice asa: "fire...desire..."
in a 2a mel. e un tip care zice asa:"let the music make you loose control, let the music make you loose youre mind, come together we can fall in love, we can dance through the night, you can hold me all night... till the sun rise..."->ritmul e gen Axweel/Spoonface....
in a 3a mel. un tip :"move away to fast for me....we don`t need to...."si mai departe nu inteleg ce zice.... ->tot genul Axwell e ritmul si vocea seamana cu a lui Steve Edwards(vocea din Dj)....
sper sa intelegeti ceva din ce am zis eu mai sus...:)
Va multumesc,si scuze de deranj...
Cu respect.

1.Adrian Eftimie - Desire
2.Supafly Inc. - Sunrise (Original Mix)
3.Spoonface - too fast (original mix)  ?


Nu cred ca asculti Deea cel nou si bun! Adresa de la Deea este http://89.32.18.253:8004/ !

#46
Ruxxy

Ruxxy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 08.09.2007
MULTUMESC MULT DE TOT:*...

dar melodia aia a lui adrian eftimie o stiu...si nu e aia...

e un mix acea melodie cu "fire..desire"...


oricum multumesc...:* i`ll keep searching...




>:D< >:D< \:D/\:d/

#47
Ruxxy

Ruxxy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 08.09.2007
Hey.....Buna to all....


Am si eu nijte intrebari legate de niste de melodii...

Prima: e o tipa care canta ceva despre "The beat is gettin so loud/high" parca ceva de genu ....si dupa urmeaza refrenul ceva pogressive si spune "fire,desire...." repeta de cateva ori cuvintele alea 2 si pe urma se continua melodia....
A2a:Tot o tipa care zice asa(sau ma rog asa se intelege) : "Maybe you get the key.."" si pe urma ceva de genu: "yoU,you like the way i do the thing that i do"....in continuare mai e un vers asa: u driving me crazy,....si numai inteleg dupa ce zice..si pe urma iar "Maybe you get the key"...



Sper ca ati inteles ceva din ce am zis eu mai sus:)) sunt nijte melodii difuzate des pe 89.5 fm si pe deea...

Multumesc mult de tot...
Si scuze de deranj....
>:D<:*:)

#48
kristofer93

kristofer93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 870
  • Înscris: 22.07.2006

View PostRuxxy, on Sep 15 2007, 14:01, said:

Hey.....Buna to all....
Am si eu nijte intrebari legate de niste de melodii...

Prima: e o tipa care canta ceva despre "The beat is gettin so loud/high" parca ceva de genu ....si dupa urmeaza refrenul ceva pogressive si spune "fire,desire...." repeta de cateva ori cuvintele alea 2 si pe urma se continua melodia....
A2a:Tot o tipa care zice asa(sau ma rog asa se intelege) : "Maybe you get the key.."" si pe urma ceva de genu: "yoU,you like the way i do the thing that i do"....in continuare mai e un vers asa: u driving me crazy,....si numai inteleg dupa ce zice..si pe urma iar "Maybe you get the key"...
Sper ca ati inteles ceva din ce am zis eu mai sus:)) sunt nijte melodii difuzate des pe 89.5 fm si pe deea...

Multumesc mult de tot...
Si scuze de deranj....
>:D<:*:)



2..S-ar putea sa fie Jamie Lewis & Dj Pippi Feat. Kim Cooper -  So Sexy ( Jamie Lewis Censured Mix )
sau
Activ & Optick - Music Is Driving Me Crazy

#49
ugk

ugk

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 53
  • Înscris: 21.09.2007
sunt singuru' caruia ii provoaca repulsie radio deea? este o muzica atat de comerciala incat cand o aud ma simt ca la liberty parade de robbie rivera (de cacat)

#50
alina85

alina85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 10.07.2007

View Postugk, on Sep 24 2007, 23:33, said:

sunt singuru' caruia ii provoaca repulsie radio deea? este o muzica atat de comerciala incat cand o aud ma simt ca la liberty parade de robbie rivera (de cacat)


daca te referi la noul radio cumparat de 21....am aceeasi parere

#51
Vlad_Draku

Vlad_Draku

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 546
  • Înscris: 29.11.2005
Nu stiu daca voi prindeti One FM. Is cei mai tari in momentul asta. Eu stiu ca in Ardeal se prinde (Cluj, Bistrita etc.). Asa mixuri faine mai rar am prins, totul de ultima ora. Baietii chiar fac o treaba buna.

Radio Deea are si partile lui bune si merita respect pentru ca erau primii ce promovau asta.

#52
Red9

Red9

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 546
  • Înscris: 10.04.2007
Radio Deea sucks!!!  <_<
Predominant House, prea putin Trance....
Prefer DI.FM :console:

#53
alina85

alina85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 10.07.2007
pacat de ce a ajuns fostul radio deea....pentru mine a fost primul radio cu muzica buna
multe s-au schimbat treptat in rau, inca de pe vremea cand mai exista deea, aveau f multe melodii comerciale...si asta m-a facut sa nu mai ascult, decat cand era asot sau tatw...sau transitions

asta e....acum exista one fm si alte radiouri consacrate, radio one, di fm...avem ce asculta  :rolleyes:

#54
cortez23

cortez23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 09.10.2007
Postati aici melodiile noi pe care le auziti pe Radio Deea[cu exceptia celor din Top 20!] si OneFm !
:rolleyes:

Edited by cortez23, 28 January 2008 - 11:55.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate