Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

TV la tuner fara sunet

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
pyb

pyb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 12.08.2005
TV tunerul meu: Asus My Cinema Dual P7131
Am imagine pe TV dar fara sunet. Radio merge.  Cand intru pe TV am sunet vreo 2sec iar apoi dispare si se aude un fasait,sau , de la inceput nu aud decat zgomot.
   Vreo idee?

#2
Dexter Dude

Dexter Dude

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 993
  • Înscris: 22.05.2005
Nu ai setat corect norma de sunet.Asa patesti cu tunerele stereo.Daca setezi tunerul (sau canalul) ca fiind mono scapi de problema.Dar asta nu e o solutie prea buna .Cauta norma de sunet a canalului manual (pana obtii sunet corect).

#3
pyb

pyb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 12.08.2005

 Dexter Dude, on Aug 16 2006, 13:01, said:

Nu ai setat corect norma de sunet.Asa patesti cu tunerele stereo.Daca setezi tunerul (sau canalul) ca fiind mono scapi de problema.Dar asta nu e o solutie prea buna .Cauta norma de sunet a canalului manual (pana obtii sunet corect).

Tunerul e default pe mono si nu merge,totusi, sunetul. Cat despre cautat manual nu stiu. Softul cu care a venit tunerul n-are decat autoscan(de canale)

#4
Antenistu'

Antenistu'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 883
  • Înscris: 17.09.2006
ca raspuns la aceasta faci asa , la normare bagi  Pal - BG , si vezi ce caraie , si mai e o chestie , ia misca scala de la fm de la un cap la altu si zi daca pe 88.0mhz ai bbc sau zgomot depa ce faci asta  :peacefingers:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate