Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...
 Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 

Zonele din tara fara acoperire GSM sau CDMA. Reclamati aici.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
549 replies to this topic

#127
PicuTex

PicuTex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 14.11.2003
Oras Piatra Neamt >Comuna Piatra Soimului > Sat Negulesti , si sunt cativa care ar vrea mobil , dar ciuciu semnal Orange sau Connex .

#128
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,676
  • Înscris: 07.02.2003
Ar fi interesant de aflat numarul de clienti la Zapp la ora actuala ca se pare ca nu a crescut conform asteptarilor pt. a justifica acoperire extinsa... cine stie... poate are cineva informatie...

#129
Corbul2004

Corbul2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,184
  • Înscris: 19.01.2004
ce legatura are numarul de clienti cu acoperirea?

#130
blondu

blondu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 06.05.2004
acoperirea se face cu bani...iar banii vin de la abonati....=>Legatura directa

#131
Greuceanu

Greuceanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,274
  • Înscris: 12.03.2003
Incepind de la Baia de Arama pe traseul Ponoarele (unde semnal 0) - Podul lui Dumnezeu - Isverna Orange semnal fluctuant intre 0 si 2. Daca aveti minim 1 liniuta, vorbiti acolo unde o aveti. Telefoane testate Samsung, Nokia 6310i, 6210, 7110, 6150. Cele cu antena externa (Samsung, 6150, 7110) o usoara imbunatatire a receptiei. Conex 0 pe toata linia, Zapp n-am avut la indemina sa incerc.

#132
cmidp

cmidp

    medicine for the brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 02.03.2003
Aporpos, cu trenul intre Craiova si Bucuresti (sau nu mai tin mine daca nu cumva intre Filiasi si Craiova) Orange este zero... in schimb marea supriza, are semnat Connexul si *COSMOROM*.

Asta prin 9 aprilie 2004.

#133
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003

Quote

Originally posted by PicuTex
Oras Piatra Neamt >Comuna Piatra Soimului > Sat Negulesti , si sunt cativa care ar vrea mobil , dar ciuciu semnal Orange sau Connex .

Dupa hartile de acoperire Conex/Orange, ar trebui sa ai semnal full Orange, si un pic de semnal la Connex pentru ca doar o parte a satului ar fi acoperita.

Quote

Greuceanu
Incepind de la Baia de Arama pe traseul Ponoarele (unde semnal 0) - Podul lui Dumnezeu - Isverna, Orange semnal fluctuant intre 0 si 2. Connex 0 pe toata linia.

Tot dupa hartile de acoperire (OK, or fi ele false, dar si cele de la GSM World indica acelasi lucru), semnal Connex trebuie sa fie în Baia de Arama, un pic înante de Ponoarele, si un pic la Isverna. Dar asta nu în masina. La Orange, Ponoarele si Isverna ar trbui sa fie complet neacoperite. :rolleyes:

Quote

JustX
Semnal stabil Orange peste tot, cu exceptia padurilor
unde este normal sa nu ai semnal.
Calitatea acoperirii portocalii pe ruta Bucuresti-Constanta-Mangalia (auto, tren) este, fara exagerare, exceptionala
sau, daca va deranjeaza cuvantul bolduit, de nivel european.
Fara exagerare.

Asta vara, cu un Nokia 6310 pe Orange si un Nokia 3310 pe Connex, am luat Rapid-ul, intre Rosiori de Vede - Bucuresti - Constanta. Si pot sa te asigur ca dupa iesirea din Bucuresti, semnalul Orange varia extrem de tare, atingând maxim de 4-5 linute pe 7. Apoi, dupa 100 Km de Bucuresti, se stabiliza la 7 liniutze. La Connx era full, doar prin paduri se mai pierdea. Si pot sa te asigur ca am încercat si cu un Alcatel, care pierduse si el semnalul Orange ca Nokia 6310 al meu. :rolleyes:

#134
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
absolut....si sa nu va zic ca in Arad variaza si in mijlocul orasului....si se intrerup convorbirile...

#135
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
Iar în Ungaria, spre Nadlac, semnalul Connex intra mult mai devreme decât cel Orange. La Orange, semnalul intra, apoi mai dispare, iar reintra, iar dispare... :rolleyes: La Connex e destul de puternic si stabil. :cool:

#136
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
hmmm....pe o kartela kamarad imi intra roamingul in vama Nadlac....ii pus pe automatic search si imi selecteaza reteaua Vodafone....

#137
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,103
  • Înscris: 05.05.2003

Quote

Originally posted by geo2001
hmmm....pe o kartela kamarad imi intra roamingul in vama Nadlac....ii pus pe automatic search si imi selecteaza reteaua Vodafone....


E prost telu` :) , pune Connex sa fie primul in lista de prioritati si nu iti mai sare pe Vodafone :)

#138
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
Da, ca si semnalul Vodafone/Westel/Pannon merge departe dupa Nadlac. BTS Orange e instalat chiar pe vama (parca), iar Connex are un pilon instalat lânga benzinaria care e imediat dupa vama.

#139
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,676
  • Înscris: 07.02.2003

Quote

Originally posted by cmidp
Aporpos, cu trenul intre Craiova si Bucuresti (sau nu mai tin mine daca nu cumva intre Filiasi si Craiova) Orange este zero... in schimb marea supriza, are semnat Connexul si *COSMOROM*.

Asta prin 9 aprilie 2004.


In general in tren nu e edificator, acoperirea la noi e data "outside" nu in trenuri care sunt destul e ecranate...

#140
cmidp

cmidp

    medicine for the brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 02.03.2003

Quote

Originally posted by Andrei Cioaca
In general in tren nu e edificator, acoperirea la noi e data "outside" nu in trenuri care sunt destul e ecranate...


Inteles asta dar nu prea aveam posibilitatea sa ma dau jos din tren. Mergea :)

Edificator este ca avea COSMOROM semnal.

La Vama Nadlac am avut si pe orange suprize sa-mi 'sara' telupe Pannon sau ceva de genul si de atunci l-am pus pe selectare manuala de retea. Interesant e faptul ca dupa 7-8 minute de mers cu masina in Ungaria inca mai puteam vorbi pe Orange.

Oarecum off-topic: am constatat ca in Ungaria in roaming, pe Vodafone esti taxat la secunda sau 10 secunde, atat la apelurile primite cat si cele date. Bine de stiut. Asta am vazut pe factura detaliata de la Orange

#141
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
ehh...la mine pe factura connex m-au taxat la minut...si cu rotunjire dupa primul minut....

Apropo de Cosmorom....langa Arad sunt trei stalpuri cosmi cu antene dar care nu sunt functionabile....de fapt le mai merge becul rosu noaptea....dar semnal nimik....

#142
maiself

maiself

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 15.04.2003

Quote

Originally posted by geo2001
Apropo de Cosmorom....langa Arad sunt trei stalpuri cosmi cu antene dar care nu sunt functionabile....de fapt le mai merge becul rosu noaptea....dar semnal nimik....

Sunt multe locatii in tara unde sunt stilpi.. si atit.

#143
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
dar aici sunt si antene si centrale langa stalp....

#144
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
Pai si mai e semnal Cosmorom ? Intrerupera trebuie sa fie doar provizorie. :rolleyes:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate