Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tencuiala exterioara casa caramid...

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...
 Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri
 Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...
 Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...
 

Creatina

- - - - -
  • Please log in to reply
614 replies to this topic

#505
atc

atc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 26.02.2009

 crisan96, on 31st October 2011, 14:56, said:

masa musculara, si am nevoie de niste sfaturi, ce ziceti de total mass 4200, e bun ori nu pentru varsta mea (15 ani) ?


Evita sa consumi WG pana pe la 18 ani pentru ca fara un antrenament deosebit de intens te poti trezi cu o obezitate de invidiat !

#506
crisan96

crisan96

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 24.08.2011

 atc, on 1st November 2011, 14:53, said:

Evita sa consumi WG pana pe la 18 ani pentru ca fara un antrenament deosebit de intens te poti trezi cu o obezitate de invidiat !

parca tot as vrea sami iau la 1,5 kg si sa iau de 2 ori pe zi (1 ora inainte de antrenament si dupa antrenament) sa vad cum merge, si daca merge bine sa maresc la doza recomandata de 3, si voi face un antrenament intens :D

#507
atc

atc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 26.02.2009

 crisan96, on 1st November 2011, 16:04, said:

parca tot as vrea sami iau la 1,5 kg si sa iau de 2 ori pe zi (1 ora inainte de antrenament si dupa antrenament) sa vad cum merge, si daca merge bine sa maresc la doza recomandata de 3, si voi face un antrenament intens :D


Daca tot esti incapatanat si vrei sa continui, macar axeaza-te pe brand-uri de top, nu lua "malai iefti" de pe la Redis, Pronutrition sau Nutritech !  :thumbup:

#508
crisan96

crisan96

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 24.08.2011

 atc, on 1st November 2011, 19:48, said:

Daca tot esti incapatanat si vrei sa continui, macar axeaza-te pe brand-uri de top, nu lua "malai iefti" de pe la Redis, Pronutrition sau Nutritech !  :thumbup:

recomandari ?

#509
vlad_coste

vlad_coste

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 27.10.2011

 crisan96, on 31st October 2011, 14:56, said:

masa musculara, si am nevoie de niste sfaturi, ce ziceti de total mass 4200, e bun ori nu pentru varsta mea (15 ani) ?

Este foarte bun...poati daca vrei sa iei pai putin...iei doar dupa antrenament 2 cupe. 100% nu patesti nimic. Nu exista nici un caz de copii care au patit ceva de la asa ceva.

#510
crisan96

crisan96

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 24.08.2011

 vlad_coste, on 3rd November 2011, 20:44, said:

Este foarte bun...poati daca vrei sa iei pai putin...iei doar dupa antrenament 2 cupe. 100% nu patesti nimic. Nu exista nici un caz de copii care au patit ceva de la asa ceva.

multumesc, o sa incep cu o data pe zi sa iau, si poate o sa cresc la 2 doze pe zi :D
O zi buna !

#511
Thezooltes

Thezooltes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 08.12.2010
Dupa 2 saptamani de sala aproape si dupa 2 saptamani de luat JUMBO MASS 2 portii (una dimineataa,una seara) ieri am facut  un tirticolis spasmodic la gat adica asa zisul ,,gat stramb '' sau ,,gat de lup'' si as vrea sa stiu daca poate avea legatura cu antrenamentul fizic  sau cu JUMBO MASS ul

#512
vlad_coste

vlad_coste

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 27.10.2011

 Thezooltes, on 10th November 2011, 11:52, said:

Dupa 2 saptamani de sala aproape si dupa 2 saptamani de luat JUMBO MASS 2 portii (una dimineataa,una seara) ieri am facut  un tirticolis spasmodic la gat adica asa zisul ,,gat stramb '' sau ,,gat de lup'' si as vrea sa stiu daca poate avea legatura cu antrenamentul fizic  sau cu JUMBO MASS ul

este imposibil sa aibe legatura ...eu chiar acuma beau jumbo mass...de obicei nu folosesc decat total mass 4200 si milk and egg dar...acuma in off season le mai testez...deci e imposibil substantele vin din sua de la laboratoare de top in lume care produc pentru brenduri mari.

O fi de la antrenament pt ca nu te incalzesti bine. Inainte de antrenament fac incalzire la tot corpul si sar 5 min coarda....si dupa incep...unii se incalzesc cu greutati...si e gresit.

 atc, on 1st November 2011, 14:53, said:

Evita sa consumi WG pana pe la 18 ani pentru ca fara un antrenament deosebit de intens te poti trezi cu o obezitate de invidiat !
  

Cum sa nu razi de asa ceva...rectific evita sa mananci pana la 18 ani ca daca o sa mananaci mult o sa devi gras...:))

Edited by vlad_coste, 10 November 2011 - 13:30.


#513
crisan96

crisan96

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 24.08.2011

 Thezooltes, on 10th November 2011, 12:52, said:

Dupa 2 saptamani de sala aproape si dupa 2 saptamani de luat JUMBO MASS 2 portii (una dimineataa,una seara) ieri am facut  un tirticolis spasmodic la gat adica asa zisul ,,gat stramb '' sau ,,gat de lup'' si as vrea sa stiu daca poate avea legatura cu antrenamentul fizic  sau cu JUMBO MASS ul

ai crescut in masa musculara de la jumbo mass ?

Edited by crisan96, 10 November 2011 - 15:15.


#514
crisan96

crisan96

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 24.08.2011
cam cat as putea creste in masa musculara cu total mass 4200 de 3kg 2 doze pe zi facut in lapte, si cu un antrenament destul de inten(luni-vineri) de ex in brat cati cm as putea creste ? aproximativ fara sa dau programul meu etc.

#515
Thezooltes

Thezooltes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 08.12.2010

 crisan96, on 10th November 2011, 15:12, said:

ai crescut in masa musculara de la jumbo mass ?
da,am inceput sa cresc destul de bine,pacat ca acuma nu mai pot sa intorc gatul ca sa pot face antrenament :deadtongue:

#516
Sutelosbo

Sutelosbo

    Banned by moderators

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,285
  • Înscris: 20.06.2011
3kg de Jumbo Mass= 52 lei ? :o

Ce-i ăla ? :blink:

#517
Thezooltes

Thezooltes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 08.12.2010
Habar n am ...sincer l am luat si intr-o perioada in care aveam un buget redus...si nu stiam daca e si foarte bine la varsta mea sa iau un supliment mai puternic ...dar sper ca accidentul acesta cu tirticolisul sa nu fie de la acest supliment ca il arunc in toaleta si trag apa

#518
bd_vr

bd_vr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,315
  • Înscris: 20.03.2008

 crisan96, on 10th November 2011, 15:36, said:

cam cat as putea creste in masa musculara cu total mass 4200 de 3kg 2 doze pe zi facut in lapte, si cu un antrenament destul de inten(luni-vineri) de ex in brat cati cm as putea creste ? aproximativ fara sa dau programul meu etc.

Nici "mama Omida" n-o sa ghiceasca treaba asta. Culturismul nu este o stiinta fixa.

#519
Mariusxzoner

Mariusxzoner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 01.06.2007
Salut.

E ok daca iau doar o portie de Creatine Pro Mass pe zi (2 cupe a cate 70g) dupa antrenament? Ma va ajuta macar putin sau va fi "apa de ploaie"? Stiu ca ar trebui sa iau 2 portii pe zi, (inclusiv in zilele de pauza), dar fiind incepator as vrea sa iau doar cate o portie in zilele in care fac antrenament (4 zile pe saptamana) pana ma obisnuiesc. Nu conteaza daca rezultatele o sa vina mai greu, vreau sa fiu precaut. :D

Desi sunt ectomorf "extrem", slabut, n-as vrea sa ma trezesc cu grasime pe mine, de asta as vrea sa injumatatesc dozele recomandate de proteine/creatina si sa ma axez mai mult pe antrenament + alimentatie + odihna.

#520
cosmin_4493

cosmin_4493

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 14.01.2012
Salut tuturor ! Sunt nou pe acest forum ! Am deschis aces topic pentru a afla parerea voastra despre creatina ! daca este recomandata, are efecte negative, in cat timp da rezultate multumitoare, in ce cantitati se ia , producatori cunoscuti care vand aceste suplimente ,etc !
Sa incepem cu inceputul :D . Am 18 ani, 64 kg, sunt ectomorf, 1,80 m,  am prcaticat sala 6 luni dar m-am lasat…..in acest timp nu am luat nici un supliment gandindu-ma ca voi face totul natural….dar  nu am pus nici macar un kg, ba din contra am slabit ….momentan sunt in pauza de 2 luni….intentionez sa ma reapuc…dar de aceasta data cu suplimente nutritive… specific ca vreau o crestere rapida in  masa musculara !  Ce imi recomandati ? Astept parerile voastre . Multumesc…

#521
Alex-AR

Alex-AR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,277
  • Înscris: 19.03.2009
daca nu ai pus nimic pe tine, inseamna ca programul tau nu e bun. Degeaba iei creatina, daca nu iti schimbi programul. Deci incepe cu progamul de antrenament, dupa care o dieta.

#522
cosmin_4493

cosmin_4493

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 14.01.2012

 Alex-AR, on 14th January 2012, 19:48, said:

daca nu ai pus nimic pe tine, inseamna ca programul tau nu e bun. Degeaba iei creatina, daca nu iti schimbi programul. Deci incepe cu progamul de antrenament, dupa care o dieta.
  

am si un program de antrenament ( consider eu ) destul de bun.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate