Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Creatina

- - - - -
  • Please log in to reply
614 replies to this topic

#541
cosmin_4493

cosmin_4493

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 14.01.2012
altcineva cu mai multe sfaturi ???

#542
marele

marele

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 22.01.2007
Ce nu intelegi ca daca nu iti pui odihna + alimentatia la punct iei degeaba suplimente?Apuca-te de documentat si dupa poti sa vi sa pui intrebari.

#543
adytzuboy92

adytzuboy92

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 30.01.2009
Salut
Ma confrunt cu cea mai mare dilema de pana acum .
am citit pe foarte multe site-uri si forumuri si inca nu am gasit un raspuns concret.
in cateva zile vreau sa imi cumpar suplimente,as vrea sa imi cumpar glutamina si respectiv creatina....dar chestia e ca eu chiar nu stiu cand se iau !!! ori inainte de antrenament ori dupa ori si dupa si inainte !! si in ce cantitati ? am inteles ca glutamina se poate lua si 15 grame pe zi. este adevarat? iar creatina maxim 5 grame.
intrebarea mea este cand anume se iau ? astept raspunsuri concrete !


si inca cv ...am dechis ca ce cumpar sa cumpar de la firma nutritech...sunt intradevar mai ieftine dar nici nu dispun de bani multi ....presupun ca totusi o firma care nu oferta niciun produs bun nu este !,,,,

si inca cva ...la fel am citit despre TOTAL MASS 4200 ! sunt pareri pro si contra .... dar a luat cineva si stie cum e ? a dat rezultate la cineva?
inca nu stiu ce sa iau ori creatina+glutamina ori total mass 4200....
v.am spus sunt intr.o mare dilema

#544
blueee

blueee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 25.01.2009
Daca esti la inceput ia total mass. Am crescut incredibil de la el, si am consumat 'doar' o galeata de 5 kile parca avea.
Partea proasta e ca ma cacam non stop, si aveam crampe.. daca iesi cu prietena in oras nu te sfatuiesc sa iei in ziua aia total massu`.

Partea buna e ca am crescut muuult si fain, acum nu stiu sigur daca de la el pur si simplu sau au contribuit si alti factori.


Nici creatina+glutamina nu-i o combinatie rea. Eu luam creatina inainte de sala cu vreo 20 de min, 5g le dizolvam intr-un pahar cu apa la 200ml.

Trage tare, manca bine si mult, odihneste-te (nu in pace)...si o sa apara rezultate.

#545
cristyyo

cristyyo

    missyou

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 18.04.2007
De unde stii ca nu cresteai si fara total mass?

#546
blueee

blueee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 25.01.2009

 cristyyo, on 22nd February 2012, 19:24, said:

De unde stii ca nu cresteai si fara total mass?

Nu incerc sa caut acul in carul cu fan acum. Nu sunt singurul care a avut rezultate de la Total Mass. Si restul ar trebui sa raspunda la aceeasi intrebare ?

#547
cristyyo

cristyyo

    missyou

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 18.04.2007
da, e o intrebare logica. faptul ca ai crescut (din punctul tau de vedere) in perioada in care luai total mass nu demonstreaza ceva.

#548
blueee

blueee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 25.01.2009

 cristyyo, on 26th February 2012, 16:11, said:

da, e o intrebare logica. faptul ca ai crescut (din punctul tau de vedere) in perioada in care luai total mass nu demonstreaza ceva.

Am precizat ca nu stiu cat de mult au contat si ceilalti factori.
In plus, daca eram singurul cu rezultate de la total mass nici nu ma bagam in discutie.
Dar daca e sa ma intrebi pe mine, sunt convins ca m-a ajutat suficient sa cresc si nu as fi crescut la fel de mult fara el.

Edited by blueee, 27 February 2012 - 00:06.


#549
posteg

posteg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 02.09.2011
A folosit cineva creatina efervescentã (exemplu Nutritech), care nu necesita faza de incarcare, bla, bla ???
Doresc sa achizitionez, pentru ca pastilele de Fosfocreatina -R de la Redis le inghit greu..., sunt bune dar cu inghititul ii problema :)

#550
bd_vr

bd_vr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,315
  • Înscris: 20.03.2008
Creatina efervescenta este ineficienta.

#551
posteg

posteg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 02.09.2011

 bd_vr, on 26th March 2012, 23:10, said:

Creatina efervescenta este ineficienta.


Ai experimentat ? Rezultate ??

#552
bd_vr

bd_vr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,315
  • Înscris: 20.03.2008
Tocmai ti-am zis ca e ineficienta, adica rezultate zero.

#553
Rayden3000

Rayden3000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 06.09.2006
Creatina efervescenta are aceleasi efecte ca si creatina monohidrata fiindca nu creatina este efervescenta. Creatina este monohidrata si amestecata cu zahar si probabil niste minerale in functie de firma care o produce. Daca iei creatina efervescenta sau creatina monohidrata + dextroza ai aceleasi efecte. Din punctul meu de vedere nu merita creatina efervescenta fiindca este scumpa si in bautura acidulata. Nu este recomandat sa consumi bauturi acidulate cand iei creatina.
" Nu necesita faza de incarcare" e doar marketing , adica e mai buna fata de altele de la alte firme...cica ! Necesita faza de incarcare la fel de mult ca celelalte (vorbind de creatina monohidrata.)

Edited by Rayden3000, 27 March 2012 - 00:35.


#554
recl

recl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 02.12.2007
ce parere aveti despre creatina de la redis? mai exact creatina forte-r. e necesara faza de incarcare sau dupa 1 luna voi avea aceleasi rezultate daca iau doar 5g/zi?

Edited by recl, 21 April 2012 - 20:20.


#555
watami

watami

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 24.01.2010

 Rayden3000, on 26th March 2012, 23:32, said:

Necesita faza de incarcare la fel de mult ca celelalte (vorbind de creatina monohidrata.)

Adica deloc.

@recl Dupa o luna nivelul de creatina din muschi va fi mai mult sau mai putin acelasi, asta fara sa impovarezi rinichii.

#556
snowzor

snowzor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 08.11.2009
Salut! Creatina monohidrata de la ON cum se ia? E ok sa o iau dimineata impreuna (amestecata) cu proteinele intr-un shake cu 500 ml apa pe stomacul gol apoi cu 20 de minute inainte de sala cu 200 de ml de apa, apoi dupa sala imediat shake-ul de proteine? Nu stiu cum sa procedez, deoarece sunt la "perioada de pompare"adica trebuie sa iau 30 de g de creatina pe zi timp de o saptamana si sunt in mare dilema ca nu stiu cand sa o iau, ca abia ma chinui sa beau 150 de g de proteine pe zi :confuzzled:

#557
recl

recl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 02.12.2007
@snowzor

creatina se ia in combinatie cu carbohidrati, altfel o iei degeaba. iei f multa dupa parerea mea pe zi. foarta multa o s-o elimini sub forma de creatinina => risipa.
http://www.getfit.ro...e/creatina.html

#558
posteg

posteg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 02.09.2011

 recl, on 21st April 2012, 21:19, said:

ce parere aveti despre creatina de la redis? mai exact creatina forte-r. e necesara faza de incarcare sau dupa 1 luna voi avea aceleasi rezultate daca iau doar 5g/zi?

Fara faza de incarcare. Am luat 3 pastile *3/zi (dimineata, pranz seara), efecte vizibile dupa o luna, nu mari, dar vizibile in forta si in oglinda... In ziua cand nu ai intrenament iei doar 3 pastile *1

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate