Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Creatina

- - - - -
  • Please log in to reply
614 replies to this topic

#577
shadowgign2

shadowgign2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 01.06.2008
Pot amesteca creatina cu apa intr-un shaker? Sau este indicat sa o amesteci cu o lingirita. Citeam pe undeva pe net ca nu este indicat sa o amesteci intr-un mod brutal.

#578
echo3

echo3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,567
  • Înscris: 21.12.2012
Ce intrebari...

#579
shadowgign2

shadowgign2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 01.06.2008

 echo3, on 17 ianuarie 2013 - 18:15, said:

Ce intrebari...

Stiu, intrebari stupide. Dar decat sa ramana, asa mai bine intreb sa aflu, nu? ;)

#580
echo3

echo3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,567
  • Înscris: 21.12.2012
Scuze, dar rar imi este dat sa vad o intrebare asa de idioata. Roaga-te sa nu existe mistocari sa faca misto de tine sa-ti zica ca conteaza si tu s-o iei ca buna.
Te-ai gandit ca daca iei shackrul in mana si il rotesti la un unghi de 30 de grade faci acelasi efect ca amestecarea cu o lingurita???

Edited by echo3, 17 January 2013 - 20:34.


#581
shadowgign2

shadowgign2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 01.06.2008
Dupa cum spuneam, citisem acum ceva timp(1sau2 ani in urma) un articol de pe un site de culturism parca, care spunea ca dizolvarea creatinei in apa se va face manual cu o lingurita. Amestecarea cu un shaker electric nu este indicata deoarece este un mod brutal si nu stiu ce "dezintegrare a moleculei" etc . Ceva de genul. Intelegi acum intrebarea mea? Posted Image Are sens presupun.

Edited by shadowgign2, 17 January 2013 - 22:39.


#582
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009
Vezi si tu cum o bei... ca altfel se lipeste de mațe si doar cu chirurgie mai scapi de ea .

#583
echo3

echo3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,567
  • Înscris: 21.12.2012
Cica daca o agiti prea tare face reactie si explodeaza borcanul.

#584
shadowgign2

shadowgign2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 01.06.2008

 echo3, on 17 ianuarie 2013 - 23:57, said:

Cica daca o agiti prea tare face reactie si explodeaza borcanul.

Haide frate.. ce naiba?
Era vorba de nu stiu ce molecula de apa care este alipita moleculei de creatina.

Ceva gen, molecula de ozon(O3) se descompune in O2 si O. Aici era vorba despre acelasi principiu. Ceva se decompunea daca era agitat prea tare.

Asa ca inca mai astept un raspuns de la coneva care stie.

Edited by shadowgign2, 18 January 2013 - 01:57.


#585
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009
Doar se lipeste mațe, nu explodeaza....

#586
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,223
  • Înscris: 06.03.2011

 shadowgign2, on 18 ianuarie 2013 - 01:48, said:

Era vorba de nu stiu ce molecula de apa care este alipita moleculei de creatina.
Ceva gen, molecula de ozon(O3) se descompune in O2 si O. Aici era vorba despre acelasi principiu. Ceva se decompunea daca era agitat prea tare.
Asa ca inca mai astept un raspuns de la coneva care stie.
Frate, creatina se agita usor, cu o intensitate moderata in shaker sau sticla, in recipient, mai bine spus. Lasa molecula ca stie ea ce-are de facut.

#587
shadowgign2

shadowgign2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 01.06.2008
ok, cred ca ne'am lamurit. putem incheia. ms

#588
florin20_01

florin20_01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.04.2013
salut ! am si eu o nedumerire privind rolul proteinelor si a creatinei asupra rinichiilor...in urma cu un an am avut o problema renala ...mi s-a format o piatra de 8mm si aceasta a cazut in vezica avand dureri foarte mari nu numai la urinare...recent, m-am bagat la sala (1 luna) si ma tenteaza sa folosesc proteine si creatina..aveti vreo idee este o problema avand in vedere problema care am avut-o , imi pot dauna aceste suplimente??

#589
ssergiu

ssergiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 03.08.2006
Dintre cele doua, doar creatina are legatura cu rinichii. Proteinele pot dauna ficatului, dar doar in cantitati mari.
Nu sunt expert in domeniu, dar stiu ca nu este recomandata creatina celor cu probleme renale.

Edited by ssergiu, 20 April 2013 - 17:12.


#590
BigD

BigD

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 24.11.2012
Creatina folosita in doze mai mari de 10 G duce spre complicati , creatina folosita la doza de 5 G e buna pentru orisicine.
Proteinele nu-ti dauneaza, poti sa le iei fara probleme :)

#591
21-Lancer

21-Lancer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 18.11.2004
Salut.

Ce parere aveti despre produsele de la GNC. Ma intereseaza in special 2 dintre ele: Mass XXX si Amplified Creatine XXX. Daca cumva a folosit cineva, as dori o parere.
Multam fain, anticipat.

#592
echo3

echo3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,567
  • Înscris: 21.12.2012
Creatina e un cacat.

#593
DKN1

DKN1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 20.02.2008
Creatina ca supliment nu da rezultate la toata lumea, corpul si-o face singur lipind niste aminoacizi si sunt oameni care o au din abundenta, daca musculatura e incarcata deja cu ea suplimentarea e vax albina.

Quote

Ce parere aveti despre produsele de la GNC. Ma intereseaza in special 2 dintre ele: Mass XXX si Amplified Creatine XXX. Daca cumva a folosit cineva, as dori o parere.
Multam fain, anticipat.

Suplimentele alea sunt niste bombe calorice, depinde ce incerci sa faci si ce mai mananci pe langa ele.

#594
21-Lancer

21-Lancer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 18.11.2004

 DKN1, on 01 august 2013 - 03:08, said:

Creatina ca supliment nu da rezultate la toata lumea, corpul si-o face singur lipind niste aminoacizi si sunt oameni care o au din abundenta, daca musculatura e incarcata deja cu ea suplimentarea e vax albina.
Suplimentele alea sunt niste bombe calorice, depinde ce incerci sa faci si ce mai mananci pe langa ele.
Obiectivul meu imediat este cresterea masei musculare. Datorita profesiei am un stil de viata destul de haotic, nu am cum sa controlez aportul zilnic de calorii prin hrana si nici regimul de odihna. Incerc insa sa compensez eventualele carente in alimentatie si sa ma tin de sala. Sper sa-mi si iasa...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate