Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

PostTelecom - concurentul chinez al RomTelecom

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
popemi

popemi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 04.01.2004
pana vin oblicii sa vezi cum ne luam noi modemurile astea noi de la RDS...si pastram si RTC la cel mai mic abonament...

#20
AndreiTk

AndreiTk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 23.10.2003
acum 2 luni a plecat un coleg din randurile noastre
din cate am discutat cu el am aflat urmatoarele:
- numele firmei este Postelecom
- actionar majoritar Posta Romana  si celalalt actionar mai amre sunt chinezii
- firma nu are deocamadata decat directori :) care se ocupa cu obtinerea de autorizatii si diverse documente pentru a putea incepe demararea proiectului
- vor sa puna pe fiecare bloc cate o antena radio si o mincentrala telefonica..
Cam asta e tot ce stiu, astept in continuare vesti :D

#21
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,988
  • Înscris: 28.11.2001
Da, deocamdata sunt numai directorasi (majoritatea au lucrat la Posta Romana) cu laptopuri de zeci de milioane pe birou (n-au nici un calculator p-acolo) si isi au sediul la et 12 in fostul Hotel Modern.

#22
sfantul

sfantul

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 385
  • Înscris: 19.05.2004
Eu am primit odata un pachet din SUA.
Din Dallas pana in Bucuresti i-a luat 7 zile sa ajunga.
Din Bucuresti pana in Iasi i-a luat tot 7 zile.

Deci din partea mea, tot ce tine de Posta Romana... :ciocan: fie ca-s scrisori sau telefonie.

#23
AndreiTk

AndreiTk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 23.10.2003
un crunt adevar :)

acum omu e dator sa spere desi dracu stie la ce :P

#24
lbordea

lbordea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 31.07.2003
pana acum un concurent cat de cat serios pentru romtelecom e RDS tel! eu am acasa si in afara de intreruperi de retea de 5 min la juma de luna, nu am avut probleme! e cool! si la tarife bate la poponet pe fiuckerii de RTC!!! Aveam telefon la RTC si am renuntat la el!

#25
Skelet

Skelet

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 30.11.2003
si eu am renuntat la RTC in favoarea RDS.tel, iar daca e asa cum zice allex cu 9 centi pe minut in alte retele, atunci e inca o bila neagra pt RTC. Oricum ei au tarife f mari si calitate naspa. Pai cred ca la ei e mai multa lume la coada ca sa-si taie telefonu decat cei care platesc facturile. Astia de la POSTtelecom ar trebui sa vina cu o superoferta (ca si cei de la rds ) ca sa poata atrage ceva clienti.

#26
mtest

mtest

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,957
  • Înscris: 13.06.2002
AFAIK China Unicom nu este in actionariat la Postelecom si foarte probabil nici n-o sa fie pana dupa alegeri; gresesc?

#27
hanseatic

hanseatic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 29.04.2003
Nu stiu cum ati facut dar ati reluat un post de acum 1 an de parca ar fi de ieri! Alex spunea de tariful de 15 centi la 2.sept 2003 .......

#28
tatal_lor

tatal_lor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 31.07.2004
nu au nici o sansa..... garantat.... dar macar va exista iar o alternativa

#29
cmidp

cmidp

    medicine for the brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 02.03.2003

Quote

Originally posted by Intel
Da, deocamdata sunt numai directorasi (majoritatea au lucrat la Posta Romana) cu laptopuri de zeci de milioane pe birou (n-au nici un calculator p-acolo) si isi au sediul la et 12 in fostul Hotel Modern.


In orice firma decenta desktopurile se inlocuiesc cu laptopuri. Macar in functiile de conducere daca mai jos nu se poate. Preturile sunt minore, nu te lua dupa pretul din magazine. De exemplu Orange face comenzi globale la HP de te miri cate mii de bucati dupa care le distribuie intre ei. Astfel pretul ajunge la cam 600 euro/bucata.

Dupa parerea mea laptopul nu mai este dovada de snobism ci este la fel de necesar ca un telefon celular. (sau tinde sa devina ceva la fel de cotidian)

Sper sa nu fie din nou ceva gen Atlastelecom care de nu stiu cati ani isi iau avant ca la saritura in lungime.

#30
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,988
  • Înscris: 28.11.2001
Crede-ma ca stiu mai multe din ce se intampla pe acolo; crede-ma ca stiu si care este traseul laptopurilor; crede-ma ca e ceva mai mult snobism decat crezi tu ;)

#31
cmidp

cmidp

    medicine for the brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 02.03.2003

Quote

Originally posted by Intel
Crede-ma ca stiu mai multe din ce se intampla pe acolo; crede-ma ca stiu si care este traseul laptopurilor; crede-ma ca e ceva mai mult snobism decat crezi tu ;)


Posibil ca la nivelul lor el sa fie doar un accesoriu indispensabil omului de afaceri/directorului de succes.

Mie-mi place sa cred in povestile cu zane.

#32
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003

Quote

Originally posted by Intel
Crede-ma ca stiu mai multe din ce se intampla pe acolo; crede-ma ca stiu si care este traseul laptopurilor; crede-ma ca e ceva mai mult snobism decat crezi tu ;)

/offtopic
Mamei ii este indispensabil si nu e director(as)
/offtopic

#33
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,468
  • Înscris: 04.10.2002
Nu pot sa zic ca sar in sus de bucurie.
Si in telefonia mobila exista concurenta, dar si acorduri la negru de impartire a pietei.

[Offtopic]
La fel si pe piata cimentului, cei trei mari furnizori de ciment din Romania "ne-au lucrat" pana au reusit sa atinga in Ro cele mai mari preturi din Europa.
[/Offtopic]

Eu astept tzava optica pentru Internet, de restul mi se rupe.

#34
carcotel

carcotel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 05.10.2004
Deocamdata nu vor rupe gura targului mai ales ca zilele astea au declarat ca isi amana iesirea pe piata ...poate la anu si la multi ani!!!!!!!!!! :rolleyes:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate