Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

O mare problema

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005
Am avut niste domenii la un domain parking si am fost banat pentru 'trafic invalid'.
Cand m-au banat am primit un email care includea si "including the IMMEDIATE DEMAND FOR UNCONDITIONAL RETURN OF ALL PREVIOUS EARNINGS PAID TO YOU through your TrafficZ account."

Se poate sa ma oblige prin lege sa returnez banii ?

Multumesc  :worthy:

#2
Bold

Bold

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 25.01.2005

View Postsandossu, on Aug 2 2006, 16:48, said:

Am avut niste domenii la un domain parking si am fost banat pentru 'trafic invalid'.
Cand m-au banat am primit un email care includea si "including the IMMEDIATE DEMAND FOR UNCONDITIONAL RETURN OF ALL PREVIOUS EARNINGS PAID TO YOU through your TrafficZ account."

Se poate sa ma oblige prin lege sa returnez banii ?

Multumesc  :worthy:
Nu te pote obliga "prin lege" sa returnezi banii. Trebuie sa aibe o hotarare judecatoreasca pe care apoi sa o execute. Daca nu e vorba de zeci de mii de $, io as sta linistit.

#3
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005
e vorba de ~$8000

mi s-a spus ca ma pot da in judecata....dar singurul contract "semnat" cu ei este Terms of Agreement si semnatura este bifarea unei casute la inscriere.
Firma este din US si ma gandesc ca acolo legile sunt altfel. Mai astept raspunsuri

multumesc

#4
erg45rgf

erg45rgf

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.08.2006
Ai auzit de baietii aia din Bacau care vanau parkingul in grup ?

S-au bucurat de bani cateva luni pana s-au ales cu dosar , le-au luat masinile , calucatoarele si ce-au gasit mai de valoare pe la ei. Acum au ramas si fara bani si cu dosar .

Banii aia ti-au venit  incalcand Terms of Agreement si cum americanii sunt pusi pe rele cand vine vorba de romanasi pusi pe magarii iti recomand sa le dai banii inapoi ca sa nu ajungi si tu ca bacauanii aia .

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate