Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986
 Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...
 Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 

Talk-show-uri fotbalistice

- - - - -
  • Please log in to reply
235 replies to this topic

#1
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006
A început campionatul, deci revin în forță și emisiunile dedicate fotbalului. După meciul FC Național - Dinamo, avem 4 emisiuni de acest gen.

TVR 1: imediat după meci începe Minutul 91 cu Vlad Enăchescu.

Realitatea TV: de la ora 22:20 prostul se întoarce la Realitatea sportivă (dacă nu știți la ce mă refer aruncați o privire aici) - realizator: Emanuel "Manolo" Terzian.

OTV: Horia Ivanovici intră în bătălia directă cu emisiunile fotbalistice de duminică seara cu Fanatik Show - Febra de duminică seara, în jurul orei 22:00. Ne promite invitați de marcă și intervenții în direct de la stadion, pentru a dezbate meciul care tocmai se termină.

Antena 1: de la ora 22:45 începe Recursul etapei cu Ovidiu Ioanițoaia. Invitații lui din această seară sunt Valeriu Argăseală, Mircea Rednic, Marin Dună, Marian Iancu și Alin Buzărin.

După cum vedeți, cei pasionați de asemenea emisiuni au de unde alege. Vizionare plăcută!

Edited by *Victor*, 30 July 2006 - 21:07.


#2
Ciombe Jr.

Ciombe Jr.

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 25.06.2006
Din câte am auzit eu, la emisiunea lui Bebe Ivanovici o să fie Gigi și Borcea... Începe în câteva minute și o să mă conving...

De preferat, prefer Recursul Etapei...

#3
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006
Invitații lui Manolo Terzian la Realitatea sportivă sunt Vasile Șiman, Jean Valvis și Grigore Cartianu.
În ceea ce privește Fanatik Show se pare că Ciombe Jr. avea dreptate.

#4
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 27.09.2005
La TVR ma enerveaza faptul ca este invitat permanent dl. Cornel Dinu

La OTV nu ma uit din fire.

La RTV m-as uita, dar dl. moderator este cea mai enervanta persoana dupa Miki Alexandrescu si Viki Bonifaciu.

Ramane Antena 1 cu dinozaurul ei...dar la astia macar se vede ca au experienta...

#5
Thavi

Thavi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 29.07.2006
Ovidiu Ioanițoaia e foarte bun de ani de zile. Imi placea mai mult la PRO... (macar decoru' era mai mijto:))

#6
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006
Azi, de la ora 20:00, Rednic și Iacov sunt invitați la emisiunea Fanatik pe OTV.

#7
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006
În această seară, la Fanatik Show, Jean Valvis promite dezvăluiri senzaționale.

#8
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
TVR 1: Emisiune OK. Cum spunea cineva mai sus, pacat ca este in permanenta Dinu invitat. In rest, da la inceput toate golurile etapei nu ca alte emisiuni sportive care se trezesc cu 20 de minute inainte de final.

Realitatea TV: Aici se discuta multe, dar de multe ori pe langa... Oricum, ma mai uit din cand in cand si la emisiunea lor. Totusi este tare rau promo-ul.

OTV: Mi-a placut dintotdeauna Horia Ivanovici.

Antena 1: Cel mai mare capital de imagine. Ei au cei mai multi si cei mai buni invitati. La ei sunt cele mai multe scandaluri

Totusi de ce n-ai pus si emisiunea de pe Prima TV si cea de pe TV Sport a lui Florin Calinescu (ma rog, asta e in pauza din cate stiu eu)

#9
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006

View PostReKo, on Aug 3 2006, 14:06, said:

Totusi de ce n-ai pus si emisiunea de pe Prima TV si cea de pe TV Sport a lui Florin Calinescu (ma rog, asta e in pauza din cate stiu eu)
Nu am scris de "Om la om" deoarece momentan această emisiune e în vacanță. O voi "promova" în momentul în care va reveni. Oricum, acolo nu se discută în fiecare seară despre fotbal, fiind invitați și oameni din alte ramuri sportive, iar titlul threadului este "Talk-show-uri fotbalistice".
În ceea ce privește emisiunea de la Prima TV, aici îmi fac mea culpa. Aseară, când am dat pe prosport.ro, mi-am amintit de aceasta. În momentul în care am deschis acest thread am și uitat că ar exista o televiziune numită "Prima TV". Îmi cer scuze, îți garantez că nu am făcut-o intenționat. (Off-topic: Prima are o cotă de piață care se învârte în jurul cifrei de 4%, pe când cota de pitață a Realității TV e aproximativ 5-5,5%. Dar asta nu mă scuză).

În altă ordine de idei, în această seară, de la ora 20:00, invitatul lui Horia Ivanovici la Fanatik Show este Mihai Stoica.
Iată și ce zice GSP:

Quote

Culmea democrației: GSP promovează emisiunea Fanatik, unde MM Stoica va înjura Gazeta!


#10
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006
Între timp văd că cei de la Gazetă au mai îndulcit puțin tonul. Acum anunțul de pe site-ul lor arată așa:

Quote

Culmea democrației: GSP promovează emisiunea Fanatik, unde probabil MM Stoica va înjura Gazeta!

De remarcat cuvântul "probabil" care și-a făcut loc în anunțul respectiv.

#11
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006
În această seară:
TVR 1, după meci: Minutul 91
Realitatea TV, 22:15: Realitatea sportivă. Invitați:Marian Iancu și Bogdan Mara.
Antena 1, 22:45: Recursul etapei. Invitați: Răzvan Lucescu, Cristi Borcea, Geolău, Alexandru Arșinel și Alin Buzărin.
OTV, 22:00: Fanatik Show - Febra de duminică seara.
Prima TV, 22:30: Pro Sport Show. Invitați: Victor Pițurcă și Mircea Sandu.

#12
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006
Emanuel Terzian și Cristian Geambașu analizează de la 23:25 Standard - Steaua
În această seară, Realitatea TV prezintă o Ediție Specială pe tema meciului de Champions League susținut de Steaua. Emanuel Terzian, alături de invitatul permanent al emisiunii „Realitatea Sportivă”, editorialistul GSP, Cristian Geambașu, vor analiza partida Standard - Steaua.
(sursa: www.gsp.ro)

#13
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006
Invitații lui Horia Ivanovici din această seară, la Fanatik Show (ora 20:00, OTV), sunt Emerich Ienei și Andrei Vochin. Ei vor comenta partida Standard Liege - Steaua (2-2).

#14
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006
Invitații emisiunilor din seara aceasta:

Realitatea sportivă (Realitatea TV, 22:20) - Giuseppe Giannini (antrenor FC Argeș), Silvian Cristescu (vicepreședinte Universitatea Craiova) și Cristian Chivu într-o intervenție telefonică.
Recursul etapei (Antena 1, 22:45) - Valeriu Argăseală ,Ionuț Popa, Marcel Lică, Răzvan Raț și Alin Buzărin.
Pro Sport Show (Prima TV, 22:30) - Gigi Becali, Constantin Iacov și Marin Condescu.

Pe lângă emisiunile menționate mai sus, mai avem Minutul 91 (TVR 1, după meciul Poli Timișoara - Rapid București, în jurul orei 22:25) și Fanatik Show - Febra de duminică seara (OTV, 22:00).

#15
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006
Fanatik Show - OTV, ora 20:00 - invitatul din această seară este Gigi Nețoiu.

#16
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,173
  • Înscris: 05.05.2003
Recunosc ca nu ma uit mai mult de 20-30 minute la aceste show-uri dar as fi curios sa aflu un clasament al audientelor acestora... la toate am vazut invitati de seama, e ok, dar ma enerveaza cand incep sa certe ca la piata :D
Recent am vazut un asemenea ''duel'' intre unul turc de la Dinamo si ala mare mititel de la Craiova... exact ca doua gospodine care se certau pe plasa cu legume (amenintarile cu moartea mai lipseau)

Edited by rz, 15 August 2006 - 23:03.


#17
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Si in cazul acestor emisiuni , trena e dusa de linia (si clasarea ) televiziunii la care se desfasoara acea emisiune ..... Sau cel putin asa era pana acum in clasamente ... desi nu vad de ce s-ar schimba .
In concluzie ... daca televiziunea are audienta atunci si emisiunea are ... :D

Edited by a21alex, 16 August 2006 - 14:49.


#18
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006
Astă seară de la ora 20:00, la OTV, Horia Ivanovici îl are invitat la FANATIK SHOW pe directorul general al FRF, Ionuț Lupescu. Împreună cu ziariștii Decebal Rădulescu (Gazeta sporturilor) si Liviu Chiriță (Fanatik), "Kaizerul" va analiza evoluția tricolorilor în amicalul cu Cipru.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate