Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv

Tableta pareri

Musuroi mare
 

Ajutor cearta cu prietena!

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
55 răspunsuri în acest subiect

#37
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Mesaje: 17.834
  • Înscris: 26.11.2001
???? nerealist, da' buna ca idee ... vorbeste cu cineva sa-ti faca un filtru pentru Protv

???? tot nerealist ... daca nu-ti trebuie tv, arunca-l

Real - in principiu ar trebui rezolvat prin dialog, stii tu, las de la mine, renunti si tu la asta, compromisuri, etc ... adica o relatie normala. Explica-i ca nu-ti convine, si ocupa-te mai mult de ea

#38
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.649
  • Înscris: 28.11.2001
pb este ca nu tot ce zboara se mananca,
depinde foarte mult de relatia dintre voi doi, pana la urma o poti pune in situatia de a alege: ori tu ori T&N, dar aceasta abordare va avea sigur efecte adverse.
o chestie mai diplomatica ar fi sa faceti un pariu, ceva de genu: tu nu mai atingi telecomanda cand ea este in camera timp de ... luni, iar daca reusesti ea nu se va mai uita la T&N timp de ... luni, sau ceva de genu asta. important este ca ea sa realizeze cat de mult te deranjeaza pb asta si sa "aprecieze" gestul.

#39
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.083
  • Înscris: 22.07.2002
Tarzy....."sa "aprecieze" gestul. Poate se supara softnews scris invers pe mine, dar daca il tine sub papuci (asa "miros" eu treaba pe acolo) nu cred ca va avea vreo reusita.

Stateam zilele astea in masina in fata pietei asteptando pe iuby meu  neavand unde sa parchez si mam pus si eu unde am putut. Ce mia fost dat sa vad: sot, sotie, copil, ea mica uscata, el mare bine facut (as fi spus ca are si ceva job imp, dar is doar aparentze) el cu lebenitza in mana ii propune sotiei sa mearga pana la nu stiu ce magazin din apropiere. Sotia una doua a "latrat": "Lasa-ma cu prostiile tale etc etc." Sotul una doua sa facut cu 20 cm mai mic si nu a mai scos nici un cuvant. A facut cum a "dictat" ea.  :rolleyes:

swentfos...vezi sa nu ajungi si tu asa....daca nu esti deja  :drac:

Repet a 3-a oara cred: eu zic sa nu te astepti la nu stiu ce sfaturi care sa aiba si rezultat de aici de pe softnews. Tu esti pretenu ei, tu tre sa o cunosti, tu tre sa stii cele mai multe&bune metode sa o abordezi. Vorbesc din proprie experienta. Eu is un tip dificil, pot spune ca si iubita mea este. Ne completam :) Ne si certam chiar din lucruri stupide dar intodeauna ajungem la o cale de mijloc. FIecare lasa de la el. In dictionar ii zice compromis. Daca ea nu face nimic, eu zic sa o schimbi. E ca o masina, daca ai prea multe de reparat pe ea mai bine vindeo  :drac:


:cya:

#40
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.649
  • Înscris: 28.11.2001
daca varianta cu "apreciat" nu merge nu prea mai ai decat sa bagi mana'n parul ei, o dai de doua-trei ori cu capul de tocul usi, ii scapi trei patru carabe peste fata si daca mai sta cu tine repeti procedura de cate ori o prinzi asupra faptului. daca ajungi in aceasta situatie, nedorita, trebuie neaparat ca noaptea sa-ti iei masuri de protectie (au fost cazuri cand "animalul" sa trezit intr-un dus cu apa clocotita sau mai rau cu anumite "elemente" lipsa.

#41
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.083
  • Înscris: 22.07.2002
Tarzy..lllllllllloooooolllllllllllllllllllllllllll "anumite "elemente" lipsa"...cool man....vad ca te gandesti la toate variantele....that's good :)  :drac:

Dar decat sa ajungi la asemenea situatie...mai bine......"Change the car"  :drac:  :yeah baby asta daca intelegi ce vreau sa spun swentfos

:cya:

#42
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.083
  • Înscris: 22.07.2002
Oricum swentfos, laso mai moale cu problema asta. Pana la urma cred ca tu esti mai dus decat ea. Nimeni nu e perfect. Bucuria ei este T&N (era sa scriu T&L pentru cunoscatori). As vrea sa vad si reversu medaliei cand faci alt thread sa ne intrebi ce sa faci cu pretena ta ca iti reproseaza ca asculti muzica satanista, ca omori prea multi orci in warcraft x, ca bibilesti prea mult masina, ca te uiti prea mult la meciuri, ca meri la bere cu gasca ta..

Sa te vad atunci.....

Are si ea o bucurie......nu vrei sa fie fericita?.....daca nu o faci tu....

:cya:

#43
Kugarth

Kugarth

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 402
  • Înscris: 25.06.2003
Varianta 1) "Ochesti" o emisiune pe alt canal dar la aceeasi ora cu serialul
Varianta 2) Chemi prietenii la tine la aceeasi ora cu serialul
3) "Iti vine foame" la aceeasi ora...
4) Ii spui a n-a oara ca te deranjeaza si mai stai inca o data de vorba cu ea pe tema asta
5) Iti faci un hobby deranjant pentru ea cu care sa "ii scoti ochii" (daca nu renunta la serial nu renunti la hobby - varianta mai putin indicata totusi ...)
6) Opresti lumina de la sigurante (fara sa te vada) :)
Solutii sunt ... mai ramane sa vrei/poti sa le aplici ...

#44
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 8.563
  • Înscris: 09.12.2001
ma, incredibil, pe bune, majoritatea covarshitoare a sfaturilor sunt aberante... cu aceashi finalitate.. ea, inceteaza sa se mai uite. EA TREBUIE SA FIE FACUTA SA RENUNTZE !!!!!

mie mi'i se pare aiurea ca cineva sa impuna altcuiva ce sa faca/ce sa nu faca mai ales daca nu are o ratziune pt asta...

aaaa, shti, ash vrea sa nu te mai uitzi la serialul tau preferat pt ca asha vreau eu.. de ce? ma, nu shtiu, dar tu trebuie sa lashi de la tine pt ca asha mi'i s'a pus MIE pata....

swentfos, shti ce meritzi???? PAPUCII!!!

ea e o proasta fiindca mai sta cu tine.

#45
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Mesaje: 17.834
  • Înscris: 26.11.2001
ahhh, fara jigniri inutile, ok ?

#46
Sebastian

Sebastian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.182
  • Înscris: 26.11.2001

Citat

Originally posted by Zubaida
@burvi: Pai tu cum crezi ca m-am lasat eu de telenovele? :D

AI inceput sa stai prea mult la calculator ?

#47
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 8.563
  • Înscris: 09.12.2001
ok, schimbam "proasta" cu "fraiera"

#48
Swap

Swap

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 529
  • Înscris: 28.07.2003
Arty -> tinand cont de varsta ta si de ce scrie la tine la "Location", ma asteptam sa ai o cu totul alta mentalitate ...
Nu "vad" de unde si pana unde ITI PERMITI sa faci pe cineva (pe care nici macar nu o cunosti) proasta sau fraiera ?!! Acelasi lucru l-as putea si eu spune despre sotia/prietena ta ... fraiera ca sta cu cineva care gandeste in halul asta ...
Mi se pare logic ca toti sa raspunda la ce ii rog eu sa raspunda ... nu inteleg care este problema ta ? Trebuiau sa te intrebe inainte de a posta daca este aberant sau nu ? (daca TI SE PARE TIE aberant sau nu)...

#49
beastoff

beastoff

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 218
  • Înscris: 18.07.2003
Mai fratilor, oameni buni!
De ce femei si numai femeia trebuie sa cedeze?
Scopul acestor discutii este de a putea da ceva sfaturi bune!
Principala dorinta a lui swentfos este aceea de a avea liniste acasa!
Stimate, swentfos, uite ce-ti propun eu:
1. mai cumpara un televizor (la fel cu cel deja existent, sau mai mic.  Daca cumperi unul mai "destept" trebuie sa faci switch cu cel pe care deja il ai).
2. cand incepe serialul preferat al nevestei, spui "Draga mea, eu urmaresc nustiu ce emisiune, te rog sa ma scuzi, ma duc la celalalt televizor, daca nu te superi.... Si pleci sa te uiti la o emisiune oarecare.  DAR ai grija, tonul pe care spui chestia asta trebuie sa fie cat mai neutru, eventual sa dai impresia ca-ti pare teribil de rau ca nu poti sa mai stai cu ea.
Este posibil ca dupa un timp sa inceapa sa mai renunte si ea la cate o bucatica de serial (inceput, sfarsit, etc).

Incearca, incercarea moarte n-are!

#50
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 8.563
  • Înscris: 09.12.2001
evident ca tot ce scriu este cea ce cred, nu vorbesc in numele nimanui, deci imi asum ce spun :)

legat de mentalitate, cred ca ar trebui sa incerci sa analizezi "la rece" situatzia shi sa incerci sa lashi egocentrismul deoparte. iar pana sa critici pe altul, incearca s=mai intai sa te vezi pe tine.

In continuare cu "dilema proastei"

Cand am spus proasta initzial, apoi fraiera... am spus'o peiorativ, fara inentzia de a jigni pe cineva shi sunt absolut sigur ca totzi dintre voi folosesc expresii peiorative... de pilda.. cand spui "fi_itui pasca masi" cuiva, nu te referi la nici o pasca shi nici nu vrei sa faci un intercourse cu acea pasca, corect?

la fel, exemplele pot continua shi nu cred ca e necesar sa le inshir aici. in aceashi idee a spune ca cineva "e o proasta ca sa stea cu tine" are intzelesul de "nu merita sa stea cu tine". credeam ca shti lucrurile astea, dar well, asta este, nu shtiu ce varsta ai shi nici nu ma intereseaza la o adica.

Iar daca ma intrebi care e problema mea, am sa't spun. problema mea este una oarecum exterioara de mine, dar ma amuza/intriga lipsa de tolerantza a cuiva fatza de placerile altcuiva pretins apropiat shi astea fara un motiv bine definit. cred ca unele raspunsuri pot fi gasite la patologia comportamentului... nu shtiu.

#51
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.083
  • Înscris: 22.07.2002

Citat

ma amuza/intriga lipsa de tolerantza a cuiva fatza de placerile altcuiva pretins apropiat shi astea fara un motiv bine definit.

Da arty, ai atins punctul nevralgic. Bine zis!!! Eu de la inceput am spus ca acest thread nu isi are locul sau mai bine zis rostul. Atata poate swentfos, atata sa duca. Swentfos, poate iti vine sa te enerveze faptul ca mere de 10 ori / zi la baie. Vezi sa nu o lasi, dar sa nu ii dai argumente si atunci ea saraca tre sa tina in ea, dar nu stie de ce..... Saraca.......Chiar imi este mila de ea.

Daca pe mine ma deranjaza ceva la ce face prietena mea, ii explic, argumentez tot ce traba, ea binenteles nu va fi de acord, dar pana nu imi darama argumentatiile eu urmez varianta mea. Cataodata iese cu suparari dar intotdeauna compromisul isi face treaba foarte bine.

:cya:

#52
nirolf

nirolf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 144
  • Înscris: 29.10.2002
Eu i-am spus consoartei ca ma deranjeaza si ca am putea sa folosim timpul respectiv in alt mod ... si am rezolvat problema. Acum zice si ea ca se uita pre mult, etc. Ce-i drept mai vede cam jumate de episod pe luna si zice ca e suficient ca sa aiba ce vorbi cu prietenele ei care se uita in fiecare zi, pentru ca oricum filmul e destul de tras de coada ...

#53
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.083
  • Înscris: 22.07.2002
nirolf,

   Presupun ca tu pentru aceasta solutie nu ai cerut "ajutor" pe un forum cu un thread "Ajutor cearta cu prietena!" pentru aceasta solutie simpla, dar si eficienta se pare...

:cya:

#54
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 6.055
  • Înscris: 09.04.2002
Softnews invers,
Daca te superi pentru atita lucru, inteleg de ce te certi cu prietena din nimicuri.
Si ca sa intelegi cum e viata, iti spun ca e "fraiera" sau cum vrea arty, ca mai sta cu tine.
Esti un artagos si un rasgaiat cum nu era decit domnul Goe.
Cine a mai pomenit sa-si puna problemele personale, intime in vazul tuturor ?
M-ai auzit pe mine ca nu pot sa fac dragoste cu prietena ca o am prea mare si nu intra toata ?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate