Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

Zinedine Zidane

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
42 replies to this topic

Poll: Ii va umbri cariera gestul din finalul cu Italia? (61 member(s) have cast votes)

Ii va umbri cariera gestul din finalul cu Italia?

  1. Da (44 votes [72.13%])

    Percentage of vote: 72.13%

  2. Nu (17 votes [27.87%])

    Percentage of vote: 27.87%

Vote

#19
gika_killeru'

gika_killeru'

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 03.01.2006

View Postkill_them_all1000, on Jul 10 2006, 13:36, said:

Ce treaba are caracterul cu fotbalul? Scumacher nu e cel mai mare pilot de Formula 1 ca a vrut sa ii scoata pe unii in decor in lupta pentru titlu? Maradona nu e mare jucator ca s-a drogat? Hagi nu e mare jucator ca l-a scuipat pe acel arbitru turc? Prost nu e mare pilot de Formula 1 pentru ca l-a scos pe Senna in decor ca sa castige titlul? Senna nu e mare pilot de Formula 1 ca la scos pe Prost in decor ca sa castige titlul mondial de Formula 1? Vrei sa iti mai dai exemple de sportivi?
E mare cumva pentru tine un mare sportiv Lance Armstrong care nu a injurat si nu a faultat pe nimeni toata viata lui de sportiv pe nimeni dar dupa retragere s-a dovedit ca a fost dopat?

EDIT: Toata lumea il apara pe Mutu pentru ce a facut dar sunt curios care din aceste doua incidente este mai grav?

caracterul are foarte multe cu sportul in general ... gandeste-te la acele campanii publicitare cand echipele primesc la antrenamente vizite ale unor copii care ii considera niste idoli ... sa le dea si lor cate un cap in gura si dupa aia sa le arate cateva schme ca asa e el si caracterul lui abject este scuzat de talent
ce spui tu in continuare nu e nici pe departe ceea ce s-a intamplat aseara  ..... si senna, si prost si schumi cand au facut acele manevre le-au facut in timpul curselor .. .de cate ori i-ai vazut pe acesti sportivi de care zici tu in afara activitatii stricte sa faca astfel de gesturi???

#20
datace

datace

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 26.04.2005
E prea batran, nu mai are timp sa si indrepte greseala facuta la  audienta maxima.  Ne vom aminti cum da cu capatana iainte sa ne amintim stilul lui de joc. In cazul lui Zidane conteaza foarte mult momentul cand el a facut gestul de kko !

#21
petard

petard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 02.06.2005

View Postkill_them_all1000, on Jul 10 2006, 13:36, said:

Ce treaba are caracterul cu fotbalul? Scumacher nu e cel mai mare pilot de Formula 1 ca a vrut sa ii scoata pe unii in decor in lupta pentru titlu? Maradona nu e mare jucator ca s-a drogat? Hagi nu e mare jucator ca l-a scuipat pe acel arbitru turc? Prost nu e mare pilot de Formula 1 pentru ca l-a scos pe Senna in decor ca sa castige titlul? Senna nu e mare pilot de Formula 1 ca la scos pe Prost in decor ca sa castige titlul mondial de Formula 1? Vrei sa iti mai dai exemple de sportivi?
E mare cumva pentru tine un mare sportiv Lance Armstrong care nu a injurat si nu a faultat pe nimeni toata viata lui de sportiv pe nimeni dar dupa retragere s-a dovedit ca a fost dopat?

EDIT: Toata lumea il apara pe Mutu pentru ce a facut dar sunt curios care din aceste doua incidente este mai grav?

hmmm... Eu nu-l judec pe Zidane, mi-e egal daca Materazzi la injurat de mama sau de purcel, mi-era egal daca  Franta lua titlul.
Spun doar ca este un taran. Materazzi in schimb, chiar daca este violent si-a indeplinit scopul, din punctul meu de vedere Materazzi este un jucator de fotbal cu 3 stele peste Zidane.
Daca l-a injurat de mama, putea sa-l injure si el de fii si de nepoti si eventual sa-l spurce, in schimb el a cedat, fiindca in fond si la urma urmei este un mardeias de cartier. Si-a lasat echipa balta atunci cand echipa avea nevoie de el, a preferat sa-si satisfaca orgoliul te bataus si a dat cu capul muncii de o viata.
Si da, per total asta nu-i scade valoarea ca jucator individual, dar echipa dom`le, echipa?!

#22
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
stiind ca sunt la capat de cariera, stiind ca materazzi ala e un bou ... pai l-as fi batut acolo daca eram in locul lui zidane (asta daca eram, cum ziceti voi un taran)

judecati aiurea in plop, materazzi e un rahat, uitati-va la vdeoclipul cu cotul aplicat lui sorin ... se prefacea ca nu stie nimic ...

in fine, s-a aruncat de parca l-ar fi lovit o masina ... totusi, nu suntem in mortal kombat si nici zidane n-a aplicat o lovitura puternica

#23
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,837
  • Înscris: 01.04.2005

View Postshobi, on Jul 10 2006, 14:00, said:

stiind ca sunt la capat de cariera, stiind ca materazzi ala e un bou ... pai l-as fi batut acolo daca eram in locul lui zidane (asta daca eram, cum ziceti voi un taran)

judecati aiurea in plop, materazzi e un rahat, uitati-va la vdeoclipul cu cotul aplicat lui sorin ... se prefacea ca nu stie nimic ...

in fine, s-a aruncat de parca l-ar fi lovit o masina ... totusi, nu suntem in mortal kombat si nici zidane n-a aplicat o lovitura puternica
Shobi nu conteaza intensitatea cu care a lovit, conteaza gestul nesportiv.

#24
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005

View PostThe_Napster, on Jul 10 2006, 14:04, said:

Shobi nu conteaza intensitatea cu care a lovit, conteaza gestul nesportiv.
sunt de acord ...

dar, upon further inspection, cred ca am gasit motivul :w00t: http://youtube.com/w...#watch_response

uitati-va cum il apuca materazzi pe zidane de sfarcuri :D

#25
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005
Intr-o cariera de 20 de ani din care cel putin 10-15 ani la cel mai inalt nivel sa ai cateva iesiri necontrolate este un nimic. Sau toti suntem sfinti si nu ne-m iesit niciodata din pepeni.

#26
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Zidane a fost suspendat 5 meciuri pentru calcarea intentionata unui adversar la CM din 1998.
Zidane a fost suspendat 5 meciuri pentru lovirea intentionata unui jucator cu capul, in liga campionilor.
Zidane a luat 2 cartonase rosii numai la aceasta editie de CM. Unul prin lovirea intentionata si violenta cu capul a unui adversar.
Zidane e suspect ca ar fi colaborat cu celebrul doctor Eufemiano Fuentes, implicat acum in scandalul de dopaj din ciclism.
Zidane juca intotdeauna cu un zambet superior pe buze.
Cam asa il vad eu pe marele Zidane.
Oricum, nu numai Zidane si-a incheiat cariera asa. Amintiti-va de Hagi si de cartonasele rosii luate in ultimele meciuri jucate. A iesit de la Campionatele Mondiale, in urma ruperii piciorului lui Conte (parca) si a scoaterii acestuia practic din lumea fotbalului mare.

#27
da.ta

da.ta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 471
  • Înscris: 01.06.2006

View Postkill_them_all1000, on Jul 10 2006, 13:36, said:

Ce treaba are caracterul cu fotbalul? Scumacher nu e cel mai mare pilot de Formula 1 ca a vrut sa ii scoata pe unii in decor in lupta pentru titlu? Maradona nu e mare jucator ca s-a drogat? Hagi nu e mare jucator ca l-a scuipat pe acel arbitru turc? Prost nu e mare pilot de Formula 1 pentru ca l-a scos pe Senna in decor ca sa castige titlul? Senna nu e mare pilot de Formula 1 ca la scos pe Prost in decor ca sa castige titlul mondial de Formula 1? Vrei sa iti mai dai exemple de sportivi?
E mare cumva pentru tine un mare sportiv Lance Armstrong care nu a injurat si nu a faultat pe nimeni toata viata lui de sportiv pe nimeni dar dupa retragere s-a dovedit ca a fost dopat?

EDIT: Toata lumea il apara pe Mutu pentru ce a facut dar sunt curios care din aceste doua incidente este mai grav?
Una este viata personala si alta ce face pe teren.Din partea mea nici nu ar trebui suspendati pentru consum de droguri care nu au efect asupra evolutiei, asupra conditiei lor fizice, caci doar Maradonna nu se droga ca sa joace mai bine, ci pt ca ii placea cocaina, pur si simplu.Si Maradonna a avut o faza din asta la Barcelona, dar totusi e mai degraba scuzabil, era in focul jocului, cand tocmai fusese lovit de un jucator de la Bilbao, si asta cand tocmai revenise dupa o absenta indelungata, cauzata de o accidentare grava provocata tot de un jucator de la Bilbao.Si acela e singurul episod urat din cariera lui Maradona(pe teren), si crede-ma ca a platit, dpdv al imaginii enorm pt el(cine mai stie de el la Barcelona?anii aceia parca au disaprut din cariera lui).Ronaldo de cate ori a fost faultat?A lovit vreodata pe cineva?
Caracterul se arata mai clar la Zidane daca iti aduci aminte ce a facut in 98.La 2-0 cu arabii, care aveau un om in minus, s-a gasit sa il calce in picioare pe un arab, fara nici o treaba cu mingea.Daca si acolo era tensiune...daca si acolo avea motiv...dar s-a uitat.Caci a castigat Cupa Mondiala.
Ai dreptate cand spui ca poti fi mare sportiv si fara caracter.Asta e clar.Doar ca nu poti cere oamenilor sa il judece strict sportiv, mai ales cand gesturile reprobabile s-au petrecut pe teren, in timpul meciurilor de fotbal.Da, Schumacher a facut toate acelea, si a fost aspru judecat, si a pierdut mult din imagine pentru ele.Exact asta se intampla si cu Zidane.A gresit, din punct de vedere uman, al caracterului, si acum plateste.
Consider incorect sa fie judecat un sportiv pentru viata lui personala.Ce face in afara arenei e treaba lui(si a ziaristilor ce cauta subiecte, si a celor ce traiesc privind la viata altora, in loc sa si-o traiasca pe a lor).Nu ma intereseaza ca un jucator fumeaza, bea , nu doarme noaptea.Asta e viata lui.Daca face fata si sportiv, si cu aceste "excese" in viata privata(pe care cati nu le facem??) e foarte bine.Ce a facut Zidane in schimb se aseamana cu a nu fi de acord cu un coleg la lucru(caci amandoi sunt fotbalisti profesionisti, asta le e meseria), a te certa cu el, si, ca sa iti impui punctu de vedere ii dai un pumn colegului.

Inainte de a fi sportiv, esti om.Daca esti.

#28
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
um mare jucator...desemnat si jucatorul CM Gemania 2006 :)

#29
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

View Postcutler, on Jul 10 2006, 14:19, said:

...desemnat si jucatorul CM Gemania 2006 :)

scrie si altundeva in afara de site-ul lui?

#30
SETI

SETI

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 469
  • Înscris: 29.06.2005

View Postmianna, on Jul 10 2006, 14:55, said:

scrie si altundeva in afara de site-ul lui?

http://fifaworldcup....710/1/8rik.html
eu zic ca pana la urma fifa a judecat bine.daca nu se retragea 100% nu-l castiga pt gestul lui
A fost un mare jucator si merita sa iasa la pensie cu un asemenea trofeu.

#31
marixx564

marixx564

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 13.10.2005
scria intr-un ziar nemtesc ca materazzi la facut terorist, ca sa-l provoace dar asta nu scuza gestul lui. orcum nu are nici o legatura cariera lui extraordinara cu un asemenea gest. toti gresim. trebuie iertat.

#32
petard

petard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 02.06.2005

View Postmarixx564, on Jul 10 2006, 15:59, said:

scria intr-un ziar nemtesc ca materazzi la facut terorist, ca sa-l provoace dar asta nu scuza gestul lui. orcum nu are nici o legatura cariera lui extraordinara cu un asemenea gest. toti gresim. trebuie iertat.

Daca toti romanii care sunt numiti tigani de catre x sau y ar reactiona precum Zidane, probabil ca acum am fi suspendati pe viata si din fotbal si din basket, inclusiv oina si sotron :))
Chiar sunt curios de ce injuraturi au avut parte stelistii sau rapidistii in teren cand au jucat cu toti vesticii aia sclifositi.
Eu nu-l iert pe Zidane, nu am de ce, sa-l ierte frantujii lui daca vor si cred eu ca l-au iertat deja...


edit reason: mai bine nu editai

Edited by ciuly, 10 July 2006 - 17:12.


#33
Naga Queen

Naga Queen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 03.12.2005
Mama mia ce cap i-a tras tipului ala...nu stiu ce treaba are asta cu cariera lui ...dar am crezut ca mor de ras cand am vazut ca ala pica jos doar dupa un cap tras in piept...parca abia l-a atins.

#34
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,837
  • Înscris: 01.04.2005

View PostNaga Queen, on Jul 10 2006, 16:52, said:

Mama mia ce cap i-a tras tipului ala...nu stiu ce treaba are asta cu cariera lui ...dar am crezut ca mor de ras cand am vazut ca ala pica jos doar dupa un cap tras in piept...parca abia l-a atins.
Analizeaza inca 1 data faza.  Dupa cunostintele mele, o lovitura in stern atunci cand esti relativ obosit si plamanii sunt solicitati mult, scoate tot aeru din tine, si puterea loviturii creste si daca zidane are capul tare. Asta nu conteaza, repet, conteaza gestul nesportiv, nu cum a cazut italianul.

#35
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006
Dupa retragerea sa vor ramane numai rezultatele si amintirile cu tot ce a facut el bun. Vor fi prea putini care vor spune: "Zidane a dat cu capul in pieptul italianului acela". Asa ca nu ii va umbri mai deloc cariera sa. Asa se intampla cu toti marii jucatori

#36
petard

petard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 02.06.2005

View PostZamolxel, on Jul 10 2006, 17:15, said:

Dupa retragerea sa vor ramane numai rezultatele si amintirile cu tot ce a facut el bun. Vor fi prea putini care vor spune: "Zidane a dat cu capul in pieptul italianului acela". Asa ca nu ii va umbri mai deloc cariera sa. Asa se intampla cu toti marii jucatori

Din pacate!!!
Aici e problema: toti gandesc asa, lasa ca-i rup oasele lu` ala / ii dau dintii jos din gura / ii nenorocesc ficatii, da` lumea o sa ma ierte ca am avut rezultate si sunt smecher si chestiile urate nu se pun.
Bineinteles ca in felul acesta gesturile nesportive se perpetueaza si se inmultesc, bineinteles ca Marele Zidane isi permita sa-i "rupa" pieptul lui Materazzi in meciul de retragere, bineinteles ca Materazii isi permite sa faulteze la limita crimei cu premeditare si asta in mod repetat, la fel si Rooney si Hagi si alte 1001 exemple.
Singurul cartonas care trebuie sa conteze este oprobriul public, se pare ca nu e asa... :angry:

edit reason: nici macar cenzurat

Edited by ciuly, 10 July 2006 - 17:14.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate