Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv

Tableta pareri

Musuroi mare
 

Sony-Ericsson K510i

- - - - -
  • Please log in to reply
98 replies to this topic

#91
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006
acum am venit
era cid49

a luat-o "la sfert" :D

merci

#92
StaVAraSH

StaVAraSH

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 655
  • Înscris: 01.05.2005
Am cateva nelamuriri. De 2 zile am achizitionat de la cineva acest model de telefon,ca sa scap de tot ce avea pe el,numere,setari,poze,am facut un Master reset,acuma practic este ca nou.Telefonul este codat Orange si prin urmare are meniul de Orange,intrebarile mele sunt urmatoarele:
1.Cum fac update de soft? prin cablu de date?(la un moment dat mi-a apurut pe ecranul telefonului software update,si imi cauta fost,dar pt ca nu aveam net nu a gasit nimic).
2.Cum decodez telefonul? Pot sa-l decodez acasa?
3.Pot sa-i pun soft original? Toate acestea le pot face la mine acasa? decodatul si resoftatul?
4.De unde iau ultimul soft,si de unde aflu care-i ultimul soft?

#93
hyperion1707

hyperion1707

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,877
  • Înscris: 04.09.2007
Tutorial de resoftare gasesti aici. Soft gasesti aici. Tutorial de "decodare"(Te intereseaza A. Cum se aplica patch-urile generate la telefoanele db2010 CID49). Ultimul firmware e R3EC001, dar e "branduit" Orange.

Edited by hyperion1707, 05 May 2010 - 07:33.


#94
StaVAraSH

StaVAraSH

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 655
  • Înscris: 01.05.2005
Acuma m-ai dat in ceata, nu prea mai inteleg nimic :rolleyes: ,eu mi-am facut update prin cablu de date cu programul de la sony ericsson,mi-a pus softul asta R3EC001??cum aflu ce firmware am pe telefon? e bine sa-i pus soft original SE? e diferenta mare?

Edited by Horia Sima, 05 May 2010 - 11:26.


#95
StaVAraSH

StaVAraSH

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 655
  • Înscris: 01.05.2005
Pana la urma am luat firmwarul dat de tine,e bun ala?
daca pun un soft braduit Orange mi-l codeaza inapoi?

Edited by Horia Sima, 05 May 2010 - 15:27.


#96
hyperion1707

hyperion1707

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,877
  • Înscris: 04.09.2007

View PostHoria Sima, on 5th May 2010, 16:27, said:

Pana la urma am luat firmwarul dat de tine,e bun ala?
daca pun un soft braduit Orange mi-l codeaza inapoi?
Softul(MAIN si FS) pe care ti l-am dat (GENERIC) nu face decat sa "debranduiasca", adica sa te scape de tot ce inseamna Orange, lucru diferit de blocarea in reteaua Orange. Pentru "decodare" trebuie sa aplici un "patch" la partea de firmware numita "MAIN". Daca, dupa ce ai decodat resoftezi (indiferent cu ce), rescrii un MAIN "nepatchuit" si telefonul se blocheaza la loc pe reteaua pe care a fost blocat initial.

#97
StaVAraSH

StaVAraSH

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 655
  • Înscris: 01.05.2005
Multumesc mult,am reusit.

#98
calusaru

calusaru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 08.04.2009
Am si eu un SE K510i vechi si toti contactii sunt pe telefon, iar SIM-ul e gol. Azi mi-am luat un alt tel nou si as vrea sa copiez contactii din tel vechi pe sim si sa trec sim-ul in telef nou. Problema e ca SE K510i nu mi-i copiaza pe toti (ar fi vreo 400). As putea sa copiez pe calculator contactii si dupa aceea sa ii transfer pe sim? Cum?(la modul transfer fisier imi arata cateva iconite dar nu gasesc nicaieri lista de contacti)

#99
hyperion1707

hyperion1707

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,877
  • Înscris: 04.09.2007
My Phone Explorer are optiunea "create backup" si "restore backup".

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate