Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Zidane vs Ronaldinho

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

Poll: Zidane vs Ronaldinho (81 member(s) have cast votes)

Care-i mai bun ?

  1. Zidane (46 votes [56.79%])

    Percentage of vote: 56.79%

  2. Ronaldinho (35 votes [43.21%])

    Percentage of vote: 43.21%

Vote Guests cannot vote

#37
JMG

JMG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 27.07.2006

 zmeutz, on Nov 22 2006, 10:04, said:

Ronaldinho :first:
l-am votat pe Ronaldinho deoarece Zidane a iesit de acum, oricum a fost si el un foarte bun jucator, acum este 'cam' batran nu stiu daca mai poate face ce facea cand era in floarea vietii :D, acum Ronaldinho a ramas 'the best' :P

las' ca n-o sa mai fie mult nici ronaldinho in floarea varstei! Am mai spus intr-un topic pe aici...cat sunt tineri toti sunt buni dar cand imbatranesc sunt uitati(de unii)...normal is buni amandoi...amandoi au driblat,amandoi au dat goluri,au pus pase spectaculoase s.a...and still..am votat cu Ronaldinho pentru driblingul din glezna  :coolspeak:

Edited by JMG, 12 December 2006 - 00:56.


#38
ady292

ady292

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 30.08.2005
Zidane.

Amandoi sunt foarte buni, Ronaldinho e om de spectacol, dar Zidane poate duce in spate toata Franta.

Zidane, cel mai bun jucator din toate timpurile. :) Galactic. :naughty:

Edited by ady292, 12 December 2006 - 23:25.


#39
man_cuso

man_cuso

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 17.01.2007
Ronaldinho:jucator de spectacol,mingicar,efervescent,natural fortat,excentric in joc,cu cadente de forma.

Zidane:jucator de travaliu,subtil in joc,f. fin,lider de echipa,taciturn,constant

calitati tehnice:un + pt. Zidane la viziunea jocului,si la loviturile de cap :argue:  :wallbash:  :lol:

palmares:campion al lumii sub 18 ani cu Brazilia 1997,copa America Brazila 1999,Cupa Intertotto P.S.G 2002,
               campion du monde 2002 Brazilia,cupa Catalunia Barca 2003-2004,best player F.I.F.A 2004 Barca,
              cel mai bun jucator din Europa 2004-2005 Barca,Jucatorul anului 2005 F.I.F.A Pro Barca,
              campion Liga cu Barca2004-2005,campion Supercupa Spaniei 2005 Barca,Liga 2005-2006 Barca,
              cuopa Confederatilor 2005 Brazilia,U.E.F.A. Champions League 2006 Barca,Balon d`Or 2005

Zidane:1996:SuperCupa Europei  Juventus,cupa Intercontinentala Juventus,
           1996-1997  Campion italia Juventus
           1997 Supercupa Italiei Juventus
           1997 Campion Italia Juventus
           1998 Campion du Monde France  France
           2000 Campion europa France      Olanda
           2001-2002 U.E.F.A C.League         Real M
           2002 Super Cupa Europei
           2002 Cupa Intercontinentala Real
           2003 Liga Spania Real M

#40
man_cuso

man_cuso

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 17.01.2007
am uitat : Balon D`Or in 1998
               Jucatorul anului 1998  FI.F.A.
               Jucatorul anului 2000 F.I.F.A.
               Jucatorul anului 2003 F.I.F.A.
               Jucatorul anului 2002 U.E.F.A.
               SuperCupa Spaniei 2001
daca e sa luam dupa palmares:Zidane are 3 campionate/2 in Ita 1 in Esp--- Ronaldinho 3/2 in Esp.(Barca)1Bra.(Gremio)
                                             Zidane  are 2 SuperCupe a Europei(1 Juve,1 Real)--- Ronaldinho  0
                                             Zidane  are 2 supercupe nationale(1 cu Juventus,1 cu Real)---Ronaldinhio 2(Barca)
                                             Zidane  are 2 Cupa Intercontinentala(1 cu Juventus,1 cu Real M.)---Ronaldinho 0
                                             Zidane  are  1 Cupa Europeana France---Ronaldinho 1 Cupa America Brazilia
                                             Zidane  are 1 Cupa Mondiala France---1 Cupa Mondiala Brazilia
                                             Zidane  are 1 Cupa Champions League(Real M)---Ronaldinho 1 (Barca)

La Ronaldinho nu am pus Campionatul de tineret -18 castigat cu Brazilia 1997 si Copa del Catalunia cu Barca 2003-2004
ce e bizar e ca in unele statistici castigatorul F.I.F.A. players of year in 2004 e dat Ronaldinho  si in altele Shevchenko..
cert e ca in 2004 Balon D`Or a fost desemnat acelasi Shevchenko...

tragand o linie si facand niste adunari,maghrebinul din Hexagon iese victorios,e adevarat ca Ronaldinho e mai tanar si are timp sa-i egaleze palmaresul,dar cum  competia internationala e tot mai stransa...ramane de vazut.oricum Zizou a
marcat finalul anilor 90 si inceputul anilor 2000

cei 2 sant unici in felul lor,fiecare reprezentand 2 stiluri diferite,avand caracteristicile si temperamentul celor 2 culturi din
care fac parte,cea sud-americana si cea latina-mediteraneana.ca sa spui ca iti place unul mai mult ca altul,cred ca e o  
chestie de taste" ,ca si cum ar fi sa-ti motiveze cineva de ce ii place mai mult samba decat dansul oriental...

eu,personal l-am votat pe Zidane,pt. ca e in fata la palmares,si imi place mai mult ca personalitate,astept sa vad
palmaresul brazilianului la final de cariera.

#41
kainstah

kainstah

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 21.10.2006
Si mie tot Zidane mi-a placut mai mult :P

#42
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005
Zidane cred (de fapt sunt sigur) ca a fost cel mai complet dintre toti mari jucatori.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate