Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

manifestul unor autobuzist

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1 reply to this topic

#1
ciuly

ciuly

    dus cu pluta pe apa sambetei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,848
  • Înscris: 17.03.2004
http://forum.softped...dpost&p=1598428

imi permit sa raspund la punctul 2)
- printe altele, actiunea mea s-a dorit ai aduce aminte lui patrician ce inseamna sa nu lasi post-urile de pe fun-chat pe fun chat. si desi pare, nu este o razbunare pentru thread-ul cu turnul babel de acum cateva zile (vezi mai jos). este o problema veche cu patrician (si inca cativa ) care are simtul umorului atunci cand vrea el si are impresia ca daca lui nu i se pare funny, trebuie neaparat sters/modificat/explicat/etc.
ori autobusitu este un thread care contine aberatii. nu fun, nu chat, ci aberatii. el nu poate intelege asta. lucru care de altfel nu ma mira.

scurta istorie:
inainte sa apara "noua garda" (sau gasca dupa cum o numeste el), autobuzistu a trait bine mersi si linitit fara sa produca probleme nimanui timp de peste un an adunand peste 70 de mii (70.000.) de reply-uri fara certuri, fara discutii contradictorii violente si mai ales, fara un grup de control, fara teste, fara faze de genul "nu te primim in otobel", "nu ai ce cauta aici", "pleaca sau te scoatem noi" si altele. in ultimele cateva sute de posturi de pe autobuzistu 1 si restu de pe autobuzistu 2, s-au vazut multe certuri, conflicte, discutii acide, diferentieri "sociale" etc.
au fost discutii intre 'cei batrani" ca sa zic asa, sa se faca ceva in acest sens, lucru pe care am incercat de cateva ori evident fara vreaun efect vizibil.

mai demult, am intors foaia (remember patrician?)
deci prin urmare: daca patrician considera unele posturi demne de luat in serios si de facut galagie pe seama lor, nu e nici o problema, aplicam aceeasi moneda si in cazul lui. asa este fair-play.

acum a gresit cu o minciuna: pe fun chat. dar avand in vedere ca lui ii place sa se ia anumite lucruri in serios, luam si noi anumite lucruri in serios. e vorba de acelasi thread in ambele cazuri deci nu se poate pune problema de diferentiere de subiect/topic.

autobuzistul NU ESTE fun chat. se afla in aria de fun-chat pentru ca nu incape niciunde altundeva.
e adevarat ca in ultima vreme s-a transformat in chat, dar asta nu inseamna ca aberatiile sunt chat sau fun sau amandoua. si nici nu inseamna ca schimbarea asta in chat si "bar ordinar" (cu tot ce inseamna el) este buna.

problemele sunt mult mai adanci decat se arata la suprafata. unii au avut impresia ca sa fii autobuzist e "ceva", ca exista un "grup", o "gasca". nu exista nici un grup. erau cativa oameni care se adunau sa abereze pe diferite teme, eventual sa discute mai liber alte teme si asa mai departe.

pe scurt legat de problema lui patrician: el vrea ca unele posturi sa fie luate ca fiind serioase (denota aceasta dorinta prin aplicarea ei). prin urmare eu am fost fair-play si am luat in serios la randul meu unele posturi ale lui (vorim de acelasi thread: autobuzistu). end of story.
fiecare lucru isi are locul lui. lasa-l acolo. daca vrei sa iei dulceata din borcan si sa o pui intr-o sita, eu voi lua alta dulceata si o voi pune tot intr-o sita. altfel spus, ceea ce tie nu-ti place, altuia nu fa.

------------

lasandu-l deoparte pe patrician si revenind la problema mai "grava" din autobuzistu. am stat saptamanile astea sa ma gandesc la o solutie optima pentru toata lumea.

- autobuzistu este clar mort. sa incerci sa il readuci la ce a fost este un efort titanic si necesita prea multe 'sacrificii"
- sa creezi un alt thread pentru asa ceva ... industria cinematografica ne demonstreaza ca continuarile deobicei nu sunt la fel de bune ca "prima parte"
- sa continui pe autobuzistu si sa ii ingori pe chat-uitori ...suna a idee optima.

voi continua sa meditez pe problema asta
------------

nota: NU ma intereseaza de cate 45 de greseli am in postul asta.

nota 2: :confuzzled:

nota 3: sunt momente cand vreau doar sa informez lumea fara sa ma intereseze parerea lumii asupra a ceea ce informez eu: lumea poate ignora informarea mea. acum este un astfel de moment (ca sa nu va mirati de ce e inchis topic-ul)

nota 4: stiu ca unii nu se vor putea abtine sa nu "comenteze" de bine sau de rau asa ca va rog sa o faceti in autobuzistu, NU pe PM. multumesc.

nota 5: titlul este corect

nota 6: ... inertia e devina

#2
ciuly

ciuly

    dus cu pluta pe apa sambetei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,848
  • Înscris: 17.03.2004
meditațiile au dat roade. din păcate în mai puțin de două săptămâni am licența.
asta pe de altă parte înseamnă că în cel mult două săptămâni o să am timp să pun la cale ceea ce am meditat.

după cum se poate observa scriu cu dacritice. :w00t: uau. minunea asta o să țină doar până vinerea asta când termin de scris documentația care tre să fie cu diacritice. apoi revin la scris cod și mailuri în engleză și deci la scrierea fără diacritice. e nașpa faza asta că nu mai pot scrie emoticoanele la fel de repede.

scuzați de off-topic :D

deci, în aproximativ două săptămâni promit revoluție cum nu s-a mai văzut de la revoluția celor 3 litere în coace :naughty:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate