Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...
 PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...
 Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema
 Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu
 

D600 , 6280 sau K750?

- - - - -
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#37
christianoo

christianoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 12.03.2006

View Postpit76, on Aug 7 2006, 23:11, said:

BAI FRAAATTIIILLLLOOOOR .TELEFONUL NOKIAN 6280 ESTE CEL MAI TARE LA MOMENTUL ACTUAL

Hai ca ne-ai lovit rau !
Cand mai vi cu dume de genul asta, gandeste-te inainte de doua, trei ori, sau renunta.

#38
covigabriel

covigabriel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 26.08.2005
eu am ramas intre d600 si k750
cu o fidelizare a unui amic la orange, preturile sunt apropiate...
transflash-ul e mai ieftin, samsung-ul e mai sexy, dar e mai practic slide-ul?
k750 are radio, d600 are display-ul mai generos...
recunosc ca nu le-am comparat capacitatile audio, poate este cineva care si-a facut o parere si ar dori sa ne-o impartaseasca (vb de audio telefon singur, fara casti)
cum mai zicea cineva mai sus, nu stiu exact ce contine pachetul lu` d600...

:confuzzled:

o zi buna

#39
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006

View Postpit76, on Aug 7 2006, 23:11, said:

BAI FRAAATTIIILLLLOOOOR .TELEFONUL NOKIAN 6280 ESTE CEL MAI TARE LA MOMENTUL ACTUAL .FILMEAZA MAI BINE SI DECAT CELEBRUL K800 S_ERIKSSON CARE ARE 3,2MEGAPIX DACA VRETI POZE VA TRIMIT SAU FILME
auzi tu de pe ce lume ai picat mai? wake up :ciocan: si nu mai scrie aberatii

#40
Cosmyn

Cosmyn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 09.03.2006
As alege nokia , dar k750 mi se pare mai bun.

#41
S@BYN

S@BYN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 15.06.2006
Ca posesor a 6280 si k750 spun ca k750 ii da clasa lui 6280 la toate capitolele :) va asigur  B)

#42
S@BYN

S@BYN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 15.06.2006
Va atasez aici un filmulet de zilele orasului pascani ( artificiile ) filmat la rezolutia 322x288 ( noaptea ) dati`va cu parerea ... :D a mea nu conteaza :) eu nu is multumit de telefon in general dar la capitolul video si foto ... e destul de multumitor :D  si ( o sa revin cu un filmulet cu rezolutia 640x480 ) :peacefingers: :peacefingers:
-> Aici <-

#43
jga

jga

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 27.02.2006
ca si aspect si ecran d600 e mult peste celelalte.slide-ul este foarte practic si fiabil.Dar nu e nevoie sa-l deschizi decat daca vrei sa formezi un numar.Aproape toate functiile pot fi accesate din butoanele de navigare.pachetul contine:alimentator,cablu usb,casti,cablu TV,CD.
am butonat si 750 si a-s alege 100% d600.

#44
christianoo

christianoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 12.03.2006

View Postjga, on Aug 10 2006, 14:15, said:

ca si aspect si ecran d600 e mult peste celelalte.slide-ul este foarte practic si fiabil.Dar nu e nevoie sa-l deschizi decat daca vrei sa formezi un numar.Aproape toate functiile pot fi accesate din butoanele de navigare.pachetul contine:alimentator,cablu usb,casti,cablu TV,CD.
am butonat si 750 si a-s alege 100% d600.
Daca-ti cumperi un telefon doar dpdv al aspectului, atunci incearca un Nokia 8800. Este tot un slider, din titan...si probabil este suficient, nu mai ai nevoie de altceva.

#45
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004
Eu am D600 si am avut de a face si cu celalalte 2 din topic.Pot sa-ti zic ca se pisa pe ele de la inaltime mare D-600.

Edited by Frankie, 11 August 2006 - 10:16.


#46
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006

View PostFrankie, on Aug 11 2006, 11:16, said:

Eu am D600 si am avut de a face si cu celalalte 2 din topic.Pot sa-ti zic ca se pisa pe ele de la inaltime mare D-600.
la camera nici unul din cele enumerate nu depaseste k750...la foto zic..asa ca ai grija sa nu te pisi pe tine :naughty:

#47
popartakis

popartakis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 05.10.2005

View Postcovigabriel, on Aug 9 2006, 15:24, said:

eu am ramas intre d600 si k750
cu o fidelizare a unui amic la orange, preturile sunt apropiate...
transflash-ul e mai ieftin, samsung-ul e mai sexy, dar e mai practic slide-ul?
k750 are radio, d600 are display-ul mai generos...
recunosc ca nu le-am comparat capacitatile audio, poate este cineva care si-a facut o parere si ar dori sa ne-o impartaseasca (vb de audio telefon singur, fara casti)
cum mai zicea cineva mai sus, nu stiu exact ce contine pachetul lu` d600...

:confuzzled:

o zi buna
eu tocmai mi-am schimbat de aproape o saptamana k750-ul luat de la orange cu un d600,
nu pot sa spun decat ca sunt foarte incantat de alegerea facuta,
ce pot sa spun pe moment:
-display-ul este net superior,chiar mai bun decat cel de la 6280
-slide-ul este practic,nu este fragil(este primul telefon slide pe care il posed)
-d600 este mult mai elegant-k750-ul are mai degraba un look spartan
-calitatea sunetului in timpul convorbirii:d600 este cu mult peste volumul si claritatea vocii de la k750(am facut aceleasi probe-convorbirii intr-o sala aglomerata-cu k750-ul abia puteam sa inteleg interlocutorul,in timp ce cu d600 nu am avut nicio problema)
-durata intre ciclurile de incarcare este mai mica decat la k750,
-player-ul de la d600 nu este la fel de avansat ca cel de la k750,cel putin eu inca nu am reusit sa-mi dau seama daca poate fi minimalizat sau nu!in mod cert nu este un music-phone;
-la redare mp3 in casti k750 momentan consider ca nu are rival...
-pe speaker d600 bate clar prin claritate,efect 3d si volum,speaker-ul lui k750(setat pe megabass),
-camera:la foto k750 este mai bun prin prezenta lentilelor cu auto focus,in conditii de lumina buna diferente prea mari nu sunt;video:nu exista termen de comparatie,k750 este inferior...
cat despre pachetul de vanzare,acesta contine:
-terminal,baterie,incarcator,cablul de date,cablul tv,handsfree stereo,cd pc suite,manuale.
cam atat!

Edited by popartakis, 11 August 2006 - 14:51.


#48
covigabriel

covigabriel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 26.08.2005
salut
este adevarat ce am citit intr-un post anterior ca 600-le nu e personalizat la soft de amicii nostri de la orange?
e posibil sa fie un singur lot, transa, comanda...? e o "scapare" de-a lor? sa fug repede la un dealer orange?
astept  in continuare pareri despre acest model de la samsung popartakis daca mai ai timp sa ne scrii cate ceva...
merci anticipat
o zi buna

View Postpopartakis, on Aug 11 2006, 15:48, said:

eu tocmai mi-am schimbat de aproape o saptamana k750-ul luat de la orange cu un d600,
nu pot sa spun decat ca sunt foarte incantat de alegerea facuta,
ce pot sa spun pe moment:
-display-ul este net superior,chiar mai bun decat cel de la 6280
-slide-ul este practic,nu este fragil(este primul telefon slide pe care il posed)
-d600 este mult mai elegant-k750-ul are mai degraba un look spartan
-calitatea sunetului in timpul convorbirii:d600 este cu mult peste volumul si claritatea vocii de la k750(am facut aceleasi probe-convorbirii intr-o sala aglomerata-cu k750-ul abia puteam sa inteleg interlocutorul,in timp ce cu d600 nu am avut nicio problema)
-durata intre ciclurile de incarcare este mai mica decat la k750,
-player-ul de la d600 nu este la fel de avansat ca cel de la k750,cel putin eu inca nu am reusit sa-mi dau seama daca poate fi minimalizat sau nu!in mod cert nu este un music-phone;
-la redare mp3 in casti k750 momentan consider ca nu are rival...
-pe speaker d600 bate clar prin claritate,efect 3d si volum,speaker-ul lui k750(setat pe megabass),
-camera:la foto k750 este mai bun prin prezenta lentilelor cu auto focus,in conditii de lumina buna diferente prea mari nu sunt;video:nu exista termen de comparatie,k750 este inferior...
cat despre pachetul de vanzare,acesta contine:
-terminal,baterie,incarcator,cablul de date,cablul tv,handsfree stereo,cd pc suite,manuale.
cam atat!


#49
popartakis

popartakis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 05.10.2005

View Postcovigabriel, on Aug 11 2006, 18:07, said:

salut
este adevarat ce am citit intr-un post anterior ca 600-le nu e personalizat la soft de amicii nostri de la orange?
e posibil sa fie un singur lot, transa, comanda...? e o "scapare" de-a lor? sa fug repede la un dealer orange?
astept  in continuare pareri despre acest model de la samsung popartakis daca mai ai timp sa ne scrii cate ceva...
merci anticipat
o zi buna
cel putin cel pe care l-am luat nu este personalizat,softul este cel original de samsung...
am auzit si eu ca ar fi vorba despre un singur lot,ce pot sa-ti spun este ca atunci cand l-am luat m-au obligat sa activez o optiune de date de 2$ timp de 12 luni,nu stiu ce sa cred,sincer ma astept sa apara in curand o varianta branduita la greu,cum a fost si k750...

#50
X5

X5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 20.02.2004
Eu am D600 si sunt super multumit de el.

#51
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004

View Postaiptek, on Aug 11 2006, 12:47, said:

la camera nici unul din cele enumerate nu depaseste k750...la foto zic..asa ca ai grija sa nu te pisi pe tine :naughty:

Pai in afara de poze nu e cu nimic mai bun decat Samsung D600.Dar asta nu inseamna ca samsungu face poze net inferioare,inseamna ca SE are un sistem mai inteligent al lentilelor,nimic mai mult.

#52
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006

View PostFrankie, on Aug 12 2006, 00:16, said:

Pai in afara de poze nu e cu nimic mai bun decat Samsung D600.Dar asta nu inseamna ca samsungu face poze net inferioare,inseamna ca SE are un sistem mai inteligent al lentilelor,nimic mai mult.
daca tu zici...oricum comparatiile nu isi au rostul daca tie iti place samsungul si mie se si avem banii necesari , noi le luam si gata, daca nu imi luam k750 acuma imi luam samsungul d600 de la oferta neah.sal

#53
qliT

qliT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 03.05.2006
Cineva din Orange mi-a spus ca urmatorul Best Deal va fi Nokia N70 la 199$ pentru contract de 2 ani. Momentan e zvon.

#54
vj_Heaven

vj_Heaven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,068
  • Înscris: 19.07.2005
ai idee cand intra la Best deal sau cand se vor modifica ofertele care sunt? :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate