Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Ce abonamente aveți?

Cat ar costa acest poster, se poa...
 Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...
 

D600 , 6280 sau K750?

- - - - -
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#55
qliT

qliT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 03.05.2006
Oferta se modifica in 3 Septembrie.

#56
Howzit_90

Howzit_90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 10.06.2005
aici o comparatie a celor doua telefoane
http://www.gsmarena....p;idPhone1=1090
http://www.lesnumeri...=...p2=754&ph=2
SE are baterie li-po care inseamna ca poate fi pus oricand si oricat la incarcat, pe cand la d600 (care are li-ion)
este recomandata o incarcare completa, dar nu obligatoriu.
Daca am face un rezumat SE vs d600 ar fi cam asa:

SE k750+
- autofocus camera 2 mp CMOS
- mp3 calitate superioara
- acc li-po 900 mah
- radio cu rds
- mem interna 38 + card 64 memory stick (card care e mai scump decat un micro sd de aceeasi capacitate)
SE k750-
- joystick care s-ar putea defecta in timp

D600 +
- dual speaker (3 d) pe 64 canale
- acc li-ion 950 mah
- design mai atragator decat SE
- tv output
- EDGE
- ecran mai generos decat SE
- memorie interna mai mare (72 mb)
D600 -
- patina care se poate defecta sau slabi, la fel ca joystick-ul de la SE
- pachetul nu contine card (memoria totala este de 72 mb la d600 pe cand la Se este de 32+64 mb)
- poze mai slabe decat SE
- nu are radio

Parerea mea personala e ca d600 e mai aratos, dar SE are mp3 & poze superioare, dar sa nu uitam ca vorbim de camere foto in miniatura, care pe langa un aparat foto SLR sunt ca un tantar pe langa un elefant  :)

:peacefingers:

#57
Prelud Hondarescu

Prelud Hondarescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.05.2006
Incercand sa compar si eu aceste telefoane...eu mi-am luat k750i la oferta Orange cu 4.5 mil lei....Samsungul cat costa?
Cat despre design..sa fim seriosi Sony are un design masculin..Samsung pare a fi pt femei. Parerea mea.

Edited by Prelud Hondarescu, 14 August 2006 - 22:11.


#58
popartakis

popartakis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 05.10.2005

View PostPrelud Hondarescu, on Aug 14 2006, 23:02, said:

Incercand sa compar si eu aceste telefoane...eu mi-am luat k750i la oferta Orange cu 4.5 mil lei....Samsungul cat costa?
Cat despre design..sa fim seriosi Sony are un design masculin..Samsung pare a fi pt femei. Parerea mea.
samsungul era un pic mai scump(5,3)...
cat despre design,d600 are un design "masculin"  :lol:
sa-l stapanesti sanatos!

#59
alexxx_aly

alexxx_aly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 14.08.2006
acum fiecare isi  lauda telefonu... si eu  am un dubiu in privinta alegerii mobilului,maine ma duc sa imi cumpar,am vazut pe  wwwgsmarena.com poze  facute cu k750 si d600 ambele fac poze calumea am vazut mai multe poze  facute la peisaje.. chetii destea.... in anumite poze  era mai clara poza de la k750,iar in altele cea facuta cu d600! oricum da design d600 e mult peste k750,si in ceea ce priveste fatul ca  telefoanele samsung pe sina nu sunt fiabile...sory da de la e800 pana la apratitia  lui d600 nu am  vazut nici-un samsung pe sina  la care sa se duca banda.....!!Cred ca imi iau  D600

#60
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006

View Postalexxx_aly, on Aug 16 2006, 20:23, said:

acum fiecare isi  lauda telefonu... si eu  am un dubiu in privinta alegerii mobilului,maine ma duc sa imi cumpar,am vazut pe  wwwgsmarena.com poze  facute cu k750 si d600 ambele fac poze calumea am vazut mai multe poze  facute la peisaje.. chetii destea.... in anumite poze  era mai clara poza de la k750,iar in altele cea facuta cu d600! oricum da design d600 e mult peste k750,si in ceea ce priveste fatul ca  telefoanele samsung pe sina nu sunt fiabile...sory da de la e800 pana la apratitia  lui d600 nu am  vazut nici-un samsung pe sina  la care sa se duca banda.....!!Cred ca imi iau  D600
mai pune ma la socoteala ca k750 are autofocus la camera iar d600nu , dar d600 filmeaza la rezolutie mai buna ca si k750. deci daca le-ai putea contopi pe amandoua intr-un singur mobil ar fi ca lumea :naughty:

#61
Nokiaman

Nokiaman

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.04.2004
Eu am k750i si sunt f. multumit de el. Intre D600 (are o prietena, l-am incercat) si k750i as alege de fiecare data ultimul. Mai ales ca i-am facut update de soft si s-au rezolvat problemele in ceea ce priveste calitatea sunetului, meniul, bla, bla. Joystick-ul se defecteaza doar daca nu ai grija.
Am avut timp de un an k500i si nu am avut probleme cu el pe cand la altii li s-au sticat joystick-urile dupa 4 luni.
La poze si calitatea foto (asa cum s-a mai zis) k750i este net superior. Autofocus-ul conteaza foarte mult, nu doar la macro. Cine se pricepe intelege - pozele ies cu mult mai bine. Dar daca vreti calitate la poze luati-va un SLR de la Canon.
Bineinteles D600 are ecran mai mare, dar e destul si cel de pe k750i, pozele se vad clar, culorile sunt vii la amandoua.
In plus, am auzit ca SonyEricsson a facut progrese remarcabile in ceea ce priveste bateriile, care sunt, se pare, mai bune decat cele de la Samsung.
Pretul e, din nou, in favoarea Sony-ului, asa ca nu mai sta pe ganduri (hic!, parerea mea).
6280 nu am probat asa ca nu ma bag.

#62
clau_22

clau_22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 26.09.2004
salut
daca stie careva ce tel o sa fie la orange la best deal ?  oferta de acum samsung d600e
cineva spunea ca o sa fie un nokia n70
toate cele bune

#63
gika_killeru'

gika_killeru'

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 03.01.2006

View Postclau_22, on Aug 23 2006, 19:34, said:

salut
daca stie careva ce tel o sa fie la orange la best deal ?  oferta de acum samsung d600e
cineva spunea ca o sa fie un nokia n70
toate cele bune

avand in vedere ca n73 e destul de bine primit ar fi o idee sa scada drastic pretul lui n70 si sa il faca best deal .... altfel risca sa ramana cu multe piese pe stoc

#64
clau_22

clau_22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 26.09.2004
totusi
acest lucru este un zvon ...
eu as vrea sa imi iau la orange un d600e si nu vreau sa pierd oferta
dar daca urmeaza un n70 :D ...
la eurogsm k750 este 5 milioane la abonament :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate