Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5

Renault Kadjar serie motor neconf...

Anulare Planului Urbanistic Zonal...
 Flicker expunere drona noua

Corectare barem Tudor Vianu

Dji mini 4 pro si limita de inalt...

Masinile cu volan pe dreapta - de...
 Harta - apa minerala naturala

Recomandari forum Softpedia pentr...

Este TeamViewer o aplicatie cu cr...

RCS-RDS devine Digi Romania
 Problema monitor

Ce software secure folositi pentr...

Tub flexibil retur combustibil tr...

La multi ani @iogamac!
 

D600 , 6280 sau K750?

- - - - -
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#19
boschetarul

boschetarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 28.07.2005
prima data cand am butonat 6280,era acum 2 luni. tel era adus din afara si era codat. Recunosc , firmware-ul e plin de bug-uri, am patit sa mi se stearga numere din agenda, se inchidea singur cu bateria plina, etc. L-am dat in 2 zile. DAR la filme nu il bate nici d600 nici k750,pozele sunt multumitoare, si DACA S-AR REZOLVA PROBLEMELE DE FIRMWARE, as cumpara si eu inca unul.

#20
lds_ok

lds_ok

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 26.10.2005
eu zic sa alegi d600:are un afisaj cu culori foarte vii(in comparatie cu K750) de asemenea video ul este de o calitate f buna pentru un mobil mai ales ca se vede excelent pe tv,are un design bussines,nu il au toti comparativ cu k750 si nokia...oricum e alegerea ta

#21
christianoo

christianoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 12.03.2006

View Postlds_ok, on Jun 29 2006, 23:35, said:

eu zic sa alegi d600:are un afisaj cu culori foarte vii(in comparatie cu K750) de asemenea video ul este de o calitate f buna pentru un mobil mai ales ca se vede excelent pe tv,are un design bussines,nu il au toti comparativ cu k750 si nokia...oricum e alegerea ta

Partea video inca nu reprezinta o variabila de luat in calcul la un telefon mobil. Cel putin daca vrei sa te si folosesti de materialul filmat. In comparatie cu partea foto, care deja la 2 MP scoate poze numai bune de bagat in album.
Si la capitolul foto K750 depaseste celelalte doua modele.
Vezi aici: http://www.lesnumeri...=...p2=754&ph=2

#22
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006
Si eu te sfatuiesc sa-ti cumperi K750i. Pozele si muzica nici nu se compara ce celelalte telefoane. La video este o diferenta dar numai la rezolutie. D600 face la rezolutie mai mare dar calitatea eu o vad la fel. Nu cred ca filmarile sunt asa importante ca sa lasi celelalte (camera si muzica) care sunt cu mult peste celelalte doua modele.

Am atasat 2 filmari cu Sony Ericsson K750 si D600.

Attached Files

  • Attached File  k750.rar   74.04K   162 downloads
  • Attached File  d600.rar   1.05MB   139 downloads


#23
tudo

tudo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 14.01.2006
si io in februarie am vrut sa imi cumpar un telefon si ma gandeam si la doua dintre modelele tale k750 si d600. am ales sa imi iau intr-un final k750, dar am mai facut rost de bani si mi-am luat w800 .
motive?
are camera mult mai buna, uite te pe la galeria de pe forum si vezi ce poze poti face cu k750/w800 (au aceeasi camera).
la mp3 player nu cred ca se compara (chiar ziceai ca nu banii sunt o problema, atunci daca iei k750 un card de minim 256 si un hands free de w800 crede-ma ca o sa fii foarte multumit)
marimea si forma
mie nu prea imi plac astea pe slide, pe langa faptul ca atunci cand le deschizi sunt destul de mari pot aparea probleme foarte usor, am avut in mana doua 6280 noi noute si amandoua aveau joc deja, poate asa or iesi din fabrica:)
cele doua erau a unor prieteni si am inteles ca sunt foarte mari probleme cu softul, plus ca o resoftare la k750 poti sa ti-o faci si singur de curand acasa cu cablul de date normal care iti vine la pachet! (cauta prin forum)
nu mai spun de sistemu de update de firmware de la sony ericsson direct online care zic io e ceva foarte reusit.
acum tu decizi! banii sunt la tine :)

uite un exemplu facut cu telu meu  :naughty:

Attached Files



#24
tracky

tracky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 569
  • Înscris: 04.11.2005
K750 este cel mai bun ..am avut si eu unul ..scoate poze excelent ..mp3 este super..in plus , d600 este foarte fragil ..despre nokia nush ce sa zic fiindca nu am avut pe mana unu ..

#25
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004
care-s diferentele intre k750i si w800 ??
eu am inteles ca e doar softul diferit

#26
apocalypto

apocalypto

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 755
  • Înscris: 25.03.2006
D600 (desi eu am k750:D)

#27
popartakis

popartakis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 05.10.2005

View PostEPoX, on Jul 4 2006, 14:40, said:

care-s diferentele intre k750i si w800 ??
eu am inteles ca e doar softul diferit
da in principiu softul,pachetul de vanzare(card,casti) si look...

#28
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006

View PostEPoX, on Jul 4 2006, 13:40, said:

care-s diferentele intre k750i si w800 ??
eu am inteles ca e doar softul diferit

Softul si are castile putin mai speciale si din aceasta cauza cred ca se aude si muzica mai bine sau mai tare.

#29
popartakis

popartakis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 05.10.2005

View Postradetzy, on Jul 4 2006, 22:24, said:

Softul si are castile putin mai speciale si din aceasta cauza cred ca se aude si muzica mai bine sau mai tare.
pe speaker muzica la w800 are acelasi volum ca si la k750,castile sunt mai bune pentru sunt dotate cu dopuri din cauciuc care izoleaza sunetul din casti...

#30
adi76

adi76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 05.09.2005
6280 detasat, eu am unul de la orange si nu am avut nici o probl.
CA fost posesor de d600, k750, w800 va spun pe departe ca nu se compara nici unul cu 6280.
In primul rand filmarea VGA e super, ceva exceptional, cel mai tare la momentul actual privind filmatul.
Pozele ies la fel ca la k750 cu exceptia macro, d600 e varza la poze i comparatie cu el  :D

#31
crysti_91

crysti_91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 861
  • Înscris: 22.06.2006
depinde pt ce iti trebuie.Daca asculti muzica mult un w800 ar fi bun.Daca iti pl sa filmezi un 6280.D600 nu il bag in discutie ,da cred ca e bun la amandoua dar mi se pare asa mai (vechi ) .Ar fi bun un n70 daca ai gasi in banii aia  :naughty: .PS:vezi ca 6280 face pozele mai prost decat te poti astepta :P.Le baga sharp prea mare si le satureaza prea mult

#32
olegch.

olegch.

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 09.03.2006
Fratilor,fiecare cu preferintele lui.Lasati-l pe el sa aleaga.Ca sa-l ajut,pun si eu o poza facuta cu D600.In rest numai vorbe de lauda pentru D600.

Attached Files



#33
netplay

netplay

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 13.05.2006
Eu am nokia 6280 de la orange de 3 saptamani, sa resetat o singura data in timp ce ascultam muzica si ma jucam cu clapeta, in rest nici o problema, folosesc 3g ca video e super, si la fel 3g la internet se conecteaza foarte usor prin interfata instalata pe laptop.  Pentru mine e o alegere buna si sunt foarte multumit. Pozele la fel de calitate , imi place si designul  :naughty:   Iar versiunea de firmware e aia mai veche v03.60 , Numai bine.

#34
pit76

pit76

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.07.2006
BAI FRAAATTIIILLLLOOOOR .TELEFONUL NOKIAN 6280 ESTE CEL MAI TARE LA MOMENTUL ACTUAL .FILMEAZA MAI BINE SI DECAT CELEBRUL K800 S_ERIKSSON CARE ARE 3,2MEGAPIX DACA VRETI POZE VA TRIMIT SAU FILME

#35
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005

View Postpit76, on Aug 7 2006, 23:11, said:

BAI FRAAATTIIILLLLOOOOR .TELEFONUL NOKIAN 6280 ESTE CEL MAI TARE LA MOMENTUL ACTUAL .FILMEAZA MAI BINE SI DECAT CELEBRUL K800 S_ERIKSSON CARE ARE 3,2MEGAPIX DACA VRETI POZE VA TRIMIT SAU FILME
Caps off ca nu santem orbi.

#36
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Și eu tot Nokia aș alege! ;)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate