Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen este?

drepturile copiilor in numele ...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 

Pariul sigur - "Surebet"

- - - - -
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#1
adi_ori_adio

adi_ori_adio

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 30.05.2006
Este un site super tare (www.betbrain.com) care ofera comparatii de cote de la cele mai meseriashe case de pariuri online. Site-ul asta calculeaza diferentele dintre cote si se ajunge sa poti face pariuri sigure.

Tre sa-ti cumperi insa un fel de abonament care costa cam 150 EUR/ luna ca sa ai posibilitatea sa vezi cele mai bune oferte de acest gen.

Castigul la un astfel de pariu sigur variaza intre 2 si 5-6% in medie ...pot sa fie si mai mari dar au un grad mai mare de risc.

Cine are bani, pasionat de pariuri si are net la viteza buna poa sa dea marea lovitura la campionatu asta mondial.

Bafta.

PS: eu am conturi la vreo 10 bookmakeri si prind surbeturi destul de multe. + ca la depozitu initial primesti un bonus destul de mare.

#2
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,014
  • Înscris: 01.11.2005
1.Ai postat unde nu trebuie.Vezi ca exista o sectiune de pariuri
2.Iti trebuie multe conturi la multe agentii,unele dintre ele nu accepta unele carduri sau moneybookers,altele vor Paypal etc
3.Iti trebuie o suma mare de investit pentru a avea ceva profit iar daca mai scazi si comisioanele bancare nu ramane cine stie ce
4.Trebuie sa fii sigur de agentia respectiva.Nu stiu cui ii convine sa primeasca cateva mii de euro dupa cateva saptamani(daca ii mai primeste).La agentiile cele mai importante se gasesc greu surebet-uri
5.Pentru tranzactii dese si cu sume mari intri in vizorul bancilor si posibil sa fii nevoit sa dai declaratii suplimentare si sa platesti un impozit

#3
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,060
  • Înscris: 02.09.2005

View Postbolo, on May 31 2006, 13:33, said:

1.Ai postat unde nu trebuie.Vezi ca exista o sectiune de pariuri
2.Iti trebuie multe conturi la multe agentii,unele dintre ele nu accepta unele carduri sau moneybookers,altele vor Paypal etc
3.Iti trebuie o suma mare de investit pentru a avea ceva profit iar daca mai scazi si comisioanele bancare nu ramane cine stie ce
4.Trebuie sa fii sigur de agentia respectiva.Nu stiu cui ii convine sa primeasca cateva mii de euro dupa cateva saptamani(daca ii mai primeste).La agentiile cele mai importante se gasesc greu surebet-uri
5.Pentru tranzactii dese si cu sume mari intri in vizorul bancilor si posibil sa fii nevoit sa dai declaratii suplimentare si sa platesti un impozit


Absolut corect

#4
One of Them

One of Them

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 07.10.2005
Să mai dai şi 150 Euro pentru surebet-uri... doamne fereste...

#5
adi_ori_adio

adi_ori_adio

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 30.05.2006
Oricum ar fi, daca stii cum sa-ti faci treaba si te documentezi bine in prealabil eu zic ca treaba merge bine.
Am un prieten care in 2 saptamani a facut 2000 EUR.

...cat despre celelalte cele ce povestesti as vrea sa-ti raspund punctual din punctul de vedere al omului care pariaza online de 4 ani si ceva....

2.  peste 80% din casele de pariuri serioase accepta Moneybookers ca metode de depozit si extragereiar daca nu poti cu asta cartea de credit e sfanta.

3. faci un profit bunicel si cand scazi tot ce zici tu,  dar daca te uit nu stiu eu vreo casa de pariuri sa aiba taxe de genu asta. Singurele care au asa ceva sunt exchange-urile si alea sunt oricum foarte mici...daca faci un calcul rudimentar intr-o luna poti iesi cu cel putin 300 EUR pe luna din care-ti permiti sa cumperi abonamentu ala si ramai si cu un profit bunicel. si ast ae asa daca te pui seara o ora doua...da in cazul in care prinzi vreun livebetting poti sa dai lovitura.

4. sunt cel putin vreo 40-50 de case care care sunt mai mult decat seriase si despre care nu am auzit plangeri niciodata, p enici un forum. Si gasesti sure betturi  berechet chiar si cu astea traditionale gen StanJames, William Hill, Victor Chandler, Paddy Power, Betandwind, si lista poate continua.

5. sincer ...fac asta de 4 ani si nimeni nu mi-a zis nimic. Orcim tranzactiil enu sunt asa de dese pt ca bani extragi cel mult o data pe luna. ;)


Daca mai iei in calcul si bonusurile de la depozit si alea aniversare se rotunjeste contu frumusel.

Bafta!

#6
bamse04

bamse04

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,599
  • Înscris: 08.11.2005
am gasti azi un sure bet de 9.86 %(pariloto+gb)
HJK Helsinki v Drogheda United
sa zicem ca pariati 10 milioane.atunci ei tb impartiti asa:
1-pariloto   @2.05  (5359205 lei)
x- gb@4  @    (2746592lei)
[email protected]  (1894201)

oricare ar fi rezultatul meciului veti castiga  986000 mii lei.singurul dezavantaj este ca tb sa gasiti inca 2 meciuri pt biletul de la pariloto...sa zicem rapid...1.02  si goteborg derrry [email protected] oricare alte 2 meciuri


later edit..pariul ajunge la 17.5%..in cazul in care aveti cont la expekt si bet24

Edited by bamse04, 13 July 2006 - 16:09.


#7
mendex87

mendex87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 10.02.2005
foarte interesanta strategie, mai posteaza aici daca mai gasesti astfel de hibe in sistem

#8
bamse04

bamse04

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,599
  • Înscris: 08.11.2005
gorika-steaua 2@ pariloto 2.65
                     1@gb  4
                     [email protected]

sure bet   7.5%..grija la celelalte 2 meciuri care trebuie puse pe biletul de la pariloto.bafta

#9
laurentcauia

laurentcauia

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 898
  • Înscris: 02.10.2006

View Postbamse04, on Jul 25 2006, 19:21, said:

gorika-steaua 2@ pariloto 2.65
                     1@gb  4
                     [email protected]

sure bet   7.5%..grija la celelalte 2 meciuri care trebuie puse pe biletul de la pariloto.bafta

nu s-a mai postat demult aici, si vreau sa te intreb cum calculezi procentajele ca sa iti iasa castigul sigur :cursing:

#10
bamse04

bamse04

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,599
  • Înscris: 08.11.2005
http://www.drpunter....s/arbitrage.php

sau pe net  exista un programel simpatic''arbitrage calculator''

#11
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006
Foarte interesant calculatorul. Te poate ajuta mult daca il folosesti pentru un pariu tactic.

#12
kNp

kNp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,494
  • Înscris: 01.09.2006
oricum e destul de greu sa gasesti asa ceva. eu am stat intr-un weekend si mi-am mancat nervii poate poate gasesc un meci. nimic. adevarul e ca am cautat doar la agentille din oras ca pe net nu aveam cum paria. deci trebuie multa multa rabdare si noroc sa gasesti meciuri din astea

#13
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006
Chiar si asa poti sa vezi care sunt meciurile cu risc mai mic in cazul unei nereusite.

#14
kNp

kNp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,494
  • Înscris: 01.09.2006

View Postiulian.dronca, on Oct 3 2006, 21:57, said:

Chiar si asa poti sa vezi care sunt meciurile cu risc mai mic in cazul unei nereusite.
  

si cum faci asta? pentru ca in cazul unui asemenea meci pariezi o suma destul de mare ca sa iesi situ cu un castig cat de cat. si ca sa pui o suma mare pe ceva care nu e sigur, e ca si un pariu normal. nu mai e surebet. oricum sunt penet site-uri care se ocupa exclusiv de asa ceva. bineinteles contra cost. din cate am citit multe sunt doar tepe dar sunt si unele OK. dar decat sa platesti 150 $ sau mai mult pe luna, mai bine nu. sau daca iti permiti atunci  :coolspeak:

#15
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006
Am 100 euro de pariat.
Am urmatoarele meciuri din care trebuie sa aleg unul:
Rusia v. Israel 1 @1.55 X @3.10 2 @2.90
Romania v. Belarus 1 @1.35 X @4.25 2 @8.00
Pe amandoua meciurile contez pe un 1X dar doresc sa vad care din acestea e mai bun sa-mi duca un profit in caz ca meciurile se vor termina 1 sau X.
Conform calculelor primul meci imi aduce un castig de 6.46 euro iar al doilea 2.46 in comparatie cu 6 euro pentru cota 1X respectiv 2 euro pentru cota din meciul Romaniei tot la 1X.

#16
laurentcauia

laurentcauia

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 898
  • Înscris: 02.10.2006

View Postiulian.dronca, on Oct 4 2006, 02:57, said:

Am 100 euro de pariat.
Conform calculelor primul meci imi aduce un castig de 6.46 euro iar al doilea 2.46 in comparatie cu 6 euro pentru cota 1X respectiv 2 euro pentru cota din meciul Romaniei tot la 1X.

Cam mici castigurile, dar mai bine mici si sigure! Daca ai avea in fiecare zi 2 sure-bet cu castigul asta nu-i de lepadat totusi. trebuie insa sa ai fonduri, si amortizarea este destul de lunga, dar este mai bine decat sa-i pierzi pe pariuri cu cote asa zis sigure de 1,15 de exemplu

Bafta



#17
solari

solari

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 18.12.2006
Nu e complicat cu sure beturile....
de fapt e foarte simplu , multa lume face asta...
Trebuie sa te bazezi pe variatia cotelor...din momentul in care apar si pana la inceputul evenimentului...
Conditia obligatorie...este sa ai cont la cat mai multe case de pariuri...ca sa poti profita de variatia cotelor si sa obtii evenimente sigure..

#18
musicplus

musicplus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 19.11.2006
"surebeturile" sunt metoda sigura sa-ti blocheze toti banii casele de pariuri... plus alte 100 de posibilitati sa ii pierzi forever

excluzi ata de multe lucruri din ecuatie cand sustii prostia asta cu surebeturile...

scade comisioanele care le platesti la conversia valutara, la retragere, la moneybookers, etc si ai sa vezi ca esti in groapa cu mult...

ca sa nu mai zic de cat timp ai pierdut !

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate