Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!
 BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara
 

Marilyn Manson pro / contra

- - - - -
  • Please log in to reply
291 replies to this topic

#1
Hardrockistul

Hardrockistul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 21.04.2006
Ne influenteaza in vreun fel gusturile muzicale imaginea formatiei si daca da atunci de ce?  :puke:
  Ne impiedica imaginea sa ne placa sau nu o formatie? Mai putem fi sinceri cu noi insine? sau ne luam dupa turma..... daca o formatie are multi adepti atunci ne place si noua. De multe ori am fost pus in situatia de a-mi sustine gusturile muzicale in fata unor neaveniti (ca sa nu le spun idioti  :death:) care nu puteau trai/simti acea stare de spirit - din acest motiv am ales figura controversata a muzicii rock. Nu vi s-a intamplat niciodata sa vi sa spuna " da ce-ti plac urletele astea " sau " tu nu esti sanatos la cap" (bineinteles raspunsul meu era "da imi plac urletele astea" pt ca eu inteleg/simt muzica asta).  
Din aceste motive nu contest gusturile muzicale ale unui sa altuia dar nici cei de langa mine sa le conteste pe ale mele.
Astept parerile voastre referitoare la o muzica agresiva precum cea a lui Marilyn Manson. :worthy:

#2
brebe85

brebe85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 31.10.2004
bravo tie ca iti place muzica, pardon, iti plac urletele.

dar de ce trebuie sa ii faci pe ceilalti "idioti"? esti ingust la minte?

#3
Hardrockistul

Hardrockistul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 21.04.2006
Imi cer scuze poate am fost prea dur...

#4
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005
asta e cel mai comercial din cati roackeri am vazut, in plus e si retardat/terminat si altele :death:

#5
yoshi_656

yoshi_656

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 30.03.2006

View PostHardrockistul, on Apr 25 2006, 11:30, said:

Astept parerile voastre referitoare la o muzica agresiva precum cea a lui Marilyn Manson. :worthy:
Pai tot rock-ul (expetand alternativul) e agresiv... nu numai Manson.

#6
Blitzkrieg

Blitzkrieg

    SIR

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,050
  • Înscris: 13.02.2005
Pe mine nu ma influenteaza imaginea truperi atata timp cat scot muzica buna.
Strigatele si urletele nu ma deranjeaza in muzica dar Manson tot nu imi place.Nu simt acel spirit al rockului in muzica lui, e cam seaca.

#7
wizZard

wizZard

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 29.03.2005
nu mi-a placut niciodata muzica lui, comportamentul excentric nu ma deranjaza la nici unul din rockeri dar Manson exagereaza si e penibil.

#8
Hardrockistul

Hardrockistul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 21.04.2006
Trecand peste aspectul comercial (imaginea diavoleasca a lui M) ce parere aveti despre versuri si mesaj?
Si sa luam de ex titlul ultimului album "The Golden Age of Grothesc"
traim intr-o astfel de epoca a grotescului?

#9
Blitzkrieg

Blitzkrieg

    SIR

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,050
  • Înscris: 13.02.2005
aparent nu dar cand te gandesti cat trafic de organe se face, cati nebuni sunt in lumea asta(ex. canibalul din Germania) plus multe alte chestii pe care noi nu le vom stii niciodata.

The world it's a sick place.

#10
Hardrockistul

Hardrockistul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 21.04.2006
Dar sa ne uitam putin si in curtea noastra mai bine zis la scena politica romaneasca - si primul lucru care imi vine in cap este, nu stiu daca va amintiti, "o tanti" care s-a exprimat cam asa " ciocul mic la ei ca noi suntem la putere" - afirmatie facuta in Camera Senatului.
Eu zic ca termenul grotesc putin cam indulgent pentru asemenea situatii care nu sunt rare. Mentionez ca nu doresc sa fac politica pe net am dat doar un exemplu

#11
Burzum

Burzum

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 439
  • Înscris: 08.02.2006

View PostHardrockistul, on Apr 25 2006, 11:37, said:

Imi cer scuze poate am fost prea dur...

N-ai fost dur, ai fost cum i-ai caracterizat pe altii  :deadtongue:

Btw, mai e un topic cu Merlin Menson.

Poate mai faci vreo 2, sa fie cu noroc.

#12
Hardrockistul

Hardrockistul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 21.04.2006
Daca ai fi citit titlul topicului cred ca ai fi avut ceva de spus(la subiect),
dar asa nu cred ca te pot lua in considerare.

#13
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005

View Postkill_them_all1000, on Dec 2 2005, 09:50, said:

Dap... E incredibil cum un tocilar infect ca asta a reusit sa pacaleasca lumea sa ii asculte muzica.
Si te uiti la fanii lui si ii intrebi de ce asculta manson si o sa-ti spuna ca e cool, ca de ce sa asculte ei maiden, priest etc. formatii care nu au mesaj.
Oameni precum MM fac de ras rockul si ne mai miram de ce naiba asculta lumea britney s. si alte lesinate ca asta.

PS: Am vazut intr-un documentar cu MM ca se taia cu o sticla sparta intr-un concert. Imi spune si mie cineva care e mesajul sau rolul la chestia cu taiatul ca vreau sa stiu si eu ca sunt mai prost de felul meu (eventual sa imi spuna un fan manson)?

Inca o data ce am scris pe primul topic. Imi pare rau ca ma repet.

Edited by kill_them_all1000, 25 April 2006 - 15:37.


#14
Hardrockistul

Hardrockistul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 21.04.2006
Sa inteleg ca il detesti din tot sufletul si nici nu vrei sa ami auzi.... cat despre glam-metal...
Ce pot sa spun ca mie unele bucati imi plac.

#15
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
io din cate am inteles, manson vrea sa arate adevarata fata a americii (si probabil in curand a restul lumii, ca se copiaza destul de mult de afara)

#16
magister

magister

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 721
  • Înscris: 25.12.2003
@shobi: care este fata actuala a Americii si probabil a restului lumii in viitorul apropiat?

#17
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005

View Postmagister, on Apr 25 2006, 22:57, said:

@shobi: care este fata actuala a Americii si probabil a restului lumii in viitorul apropiat?
ask manson  :whistling:

in esenta, vrea/vroia sa arate ca lucrurile astea care din afara par grotesti & stuff, de fapt sunt doar pentru show ;) si ca toti pustii cred ce vad la televizor & stuff ...

ca idee, stiu ca a aparut in filmul lu michael moore despre armele in america ;)

#18
Burzum

Burzum

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 439
  • Înscris: 08.02.2006
Eu cred ca manson vrea sa arate ca poate sa devina she-male doar din vestimentatie.

E cam penibil sa-ti cladesti "faima" doar prin imagine, fara sa ai voce si stil, nu credeti?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate