Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

Valoare Bunuri Cumparate 45,87lei dar la Casa de Marcata platite mai scump 63,87lei

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,868
  • Înscris: 06.01.2008

Vizualizare mesajJuly02, pe 06 martie 2024 - 02:43, a scris:

Nu este nici o reducere produsele costa adunate cum am spus 45.87 lei
am scanat cele 2 carduri cel de fidelitate si cardul de plata , apoi pe cardul de fidelitate arata suma cheltuita 45.87 lei iar pe cardul de plata arata suma retrasa 63,87lei
e vorba de un lant de supermarketuri dintre cele mai mari de pe piata , ceva e ciudat
La intrebarea colegului @Valy doresti sa raspunzi? Sunt sanse mari ca macar o parte din suma sa fie de acolo (SGR). Nu e mult 50 de bani, dar la multe produse deja se aduna o suma frumusica.

Vizualizare mesajValy_User, pe 06 martie 2024 - 01:01, a scris:

Poate o fi de la SGR, dacă ai cumpărat multe doze de suc sau bidonase de apă/suc.
Singurul care îți poate răspunde cu adevărat e bonul fiscal.


#20
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,543
  • Înscris: 01.08.2006
La 18 lei diferenta, ar fi trebui sa ia 36 de doze/pet-uri. Nu zic ca nu e posibil, sa ne spuna initiatorul daca a luat 36 de doze cu 1,33 lei + 0.5 lei ambalajul.

Cred ca e altceva la mijloc. Fara bon, doar vorbim degeaba.

Edited by bai3tzash, 06 March 2024 - 11:29.


#21
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,082
  • Înscris: 19.12.2012

Vizualizare mesajlaffin, pe 06 martie 2024 - 09:47, a scris:


bravo, apoi plange-te pe net ca e nasol.

PAi ti-am spus mai sus ce raspuns am primit in magazin. E o eroare din system, un raspuns generic pt ca daca ii intreb sa imi dea detalii, sunt convins ca incep sa inventeze sau sa se balbaie.
Ar fi frumos sa filmez sau sa fac poze la preturile de pe raft apoi la ce se intampla in procesul de scanare la casa in care sa se observe clar diferentele apoi sa fac plangere la ANPC dar chiar nu-s eu genul. Ii evit, le las un review pe google si sa fie sanatosi

#22
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,048
  • Înscris: 06.09.2008

Vizualizare mesajRaimondMacelaru, pe 06 martie 2024 - 10:54, a scris:

Mii de oameni patesc zilnic, iar 99% nu se mai uita pe bon sau daca vad, baga la pierderi si gata.
... iar ei stiu asta si jefuiesc lumea non-stop.
Am patit si eu de zeci de ori.
Niciodata sa ies pe plus, mereu in minus.
Produse cu pret mai mare la casa decat la raft. Invers nu exista, desigur. Sunt talhari, asta e realitatea.

Am patit sa platesc suma mai mica, casiera a bagat codul de mere la ghimbir ( in lidl)...  am dat sub 1 leu cand trebuia sa dau 4 sau 5.
Am vazut pe bon dupa ce iesisem din magazin, nu m-am intors... era vorba de ~200gr si magazinul aglomerat ... Posted image

In rest verificati bonul daca aveti teama de persecutie.

Edited by sirgoofy, 06 March 2024 - 12:42.


#23
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,891
  • Înscris: 30.08.2006
Cum s-a mai spus si inainte, exista produse la promotie alaturi de aceleasi produse dar la pret intreg. Vine un client cu baxul de bere si vede acelasi bax in zona promotiilor. Nu-l mai duce la loc si il schimba pe loc. Urmatorul client ia baxul crezand ca e la promotie si se trezeste acasa ca a platit pretul intreg. La Carrefour, etichetele electronice sunt verificate de mai multe ori pe zi. Pretul corect e cel scanat pe telefon sau la casa. Nu merg la casa pana nu scanez din aplicatie toate produsele.

Diferenta asta de 18 lei e cam mare. Sigur nu ai omis un produs cand ai calculat pretul total ?

Edited by Leo2006, 06 March 2024 - 14:37.


#24
alex342

alex342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,603
  • Înscris: 23.09.2017

Vizualizare mesajLeo2006, pe 06 martie 2024 - 14:26, a scris:

exista produse la promotie alaturi de aceleasi produse dar la pret intreg.

Produse identice?

#25
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,061
  • Înscris: 07.11.2006
Cine-i sau ce-i "la rascruce"? Posted image

#26
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,125
  • Înscris: 30.04.2007

View Postadisz, on 07 martie 2024 - 08:43, said:

Cine-i sau ce-i "la rascruce"? Posted Image
traducerea in romaneste a termenului din limba francofagilor ;) :D :D

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate