Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale
 Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 

Vanatorul de batrani

* * * * - 8 votes
  • This topic is locked This topic is locked
88 replies to this topic

#19
MKdens24kw

MKdens24kw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,859
  • Înscris: 02.02.2014
N-are cum!
Burca e cu Domnu...E pocait. Pocaitii sunt sfinti.

#20
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,402
  • Înscris: 24.09.2017

View PostAlexEn, on 14 februarie 2024 - 10:31, said:

De ce vorbesti de parca doar in Romania se intampla?
Nu inteleg de ce este, in general, impresia ca toate relele se intampla doar aici.
si pe mine ma amuza asta. Oamenii cred cumva ca ADN-ul uman se schimba daca esti in Germania sau in Franta, sau ca ar fi coruptie doar in Romania. Ai nostri sunt mici copii pe langa aia de afara, iar situatia e mult mai naspa ca in Romania in unele cartiere, de exemplu din UK sau Paris, sau anumite orase din Germania.
Am avut un sef francez care zicea ca in Franta nu are sa incredere sa-si lasa copilul pe afara, iar in Bucuresti nu avea nici un stress.si na, e Bucuresti, la mine(in provincie) se lasa chestii de valoare in scara blocului si nimeni nu fura.

cat despre topic, da, e destul de trist ca se intampla asa ceva. Autoritatile statului ar trebui sa se sesizeze si sa incerce sa-l prinda in flagrant, dar na....

Edited by bobitad, 14 February 2024 - 11:09.


#21
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,063
  • Înscris: 07.11.2006

View Postmirel3003, on 14 februarie 2024 - 09:53, said:

Cat timp Viorica Dancila a ajuns in turul 2 de prezidentiale si aproape sa ajunga presedinte ce pretentii ai de la "sistem"

Culmea este ca Dancila Viorica a fost o persoana hilara di grotesca cand a faqcut parte din "elita" politica si o cu totul alta persoana dupa. Am ascultat-o (din greseala, recunosc) nintr-un interviu luat la catva timp dupa ce nu mai era in politica si am ramas perplex, Voican dixit, de elocinta si rigurozitatea de care a dat dovada in exprimare.

Legat de batrani, ce sa zic. Avand in vedere doar cate balacareli si batjocoriri au primit nenorocitii doar pe acest forum care se vrea progresist si elitist, nimic nu ma mai mira. In rest, nivelul intelectual al unui popor este dat doar de gradul de educatie. Ori, la acest aspect, romanii sunt corigenti si repetenti de ani buni. Marlania, mitocania si cocalarismul sunt virtuti pe care mass-media ni le prezinta mereu si mereu si mereu.

#22
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,152
  • Înscris: 29.09.2006
Viorica Dancila a ajuns in turul II propulsata de o masinarie politica de vot. Cea mai puternica din tara.

Poti sa fii cel mai destept si integru din Univers, daca n-ai sprijinul unui partid...nu strangi nici semnaturile necesare.

Si eu stiu un caz in care popa a pus mana pe mostenirea unei familii fara urmasi, le-a spalat creierul si voila.

Edited by paco rabanne, 14 February 2024 - 13:11.


#23
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,414
  • Înscris: 31.08.2006

View Postpaco rabanne, on 14 februarie 2024 - 13:09, said:



Poti sa fii cel mai destept si integru din Univers, daca n-ai sprijinul unui partid...nu strangi nici semnaturile necesare.

                                 Dar de ce sa-i mai zicem "partid" ? De ce sa nu-i zicem direct "mafie politica" ? Ce altceva sunt aceste grupari absolut sinistre din Romania si nu numai din Romania ? Mafii sunt.

#24
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008
Da, e clar că nenea ăsta i-a ucis (desigur, nu direct).

#25
Valy_User

Valy_User

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 02.08.2021
Eu nu înțeleg de ce mai lucrează notara aia, din moment ce a autentificat un testament pentru care nu avea expertiză pe tot conținutul.
În plus, este evident că e fals din moment ce s-au descoperit alte tentative la el în casă.
Și au reușit să anuleze în instanță și testamentul acelei bătrâne.

2. Aici avem de a face cu niște crime. Că nu aveau toți bătrânii ăia cum să moară așa subit, iar individul i-a incinerat rapid ca să nu mai poată fi expertizate de ML. În condițiile în care bătrânul ăla avea cavou făcut, din granit, frumos.
Probabil că individul își vede în continuare de treabă, cine știe cu ce îi otrăvește sau cum îi omoară.

Edited by Valy_User, 14 February 2024 - 14:52.


#26
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,865
  • Înscris: 13.07.2011
Fara dar si poate el a fost cel care a initiat decesul batraniilor.

1. Toti au plecat de acasa in conditii ok pentru varsta lor (acest lucru fiind confirmat de prieteni, vecini, etc).
2. Odata ajunsi la acest individ, persoanele au fost decuplate de la realitate (telefonul le-a fost inchis, nu au mai avut posibilitatea sa vorbeasca cu nimeni).
3. Ulterior individul s-a dus cu oamenii pe ici pe colo ca sa fie vazut, sa existe dovezi cum ca el s-ar fi ocupat de aceste persoane (a mers cu ei la spitale, la doctori, la banci).
4. In cel mai scurt timp posibil apare un testament prin care concubina individului primeste absolut totul ca si mostenitoare. Testamentele erau facute la aceasi notara.
5. Dupa o perioada de timp (in general destul de scurta), batranii decedau, acelasi medic legal declara decesul, iar persoanele erau ulterior incinerate in cel mai scurt timp.

Happy end?!

Cel mai probabil batranii erau izolati in casa individului, nu primeau mancare, ci in schimb supra doze de medicamente sau chiar droguri sau otrava. Astfel ca batranii erau sedati, iar corpul isi pierdea din putere rapid. Asta este si motivul pentru care erau incinerati, ca astfel se pierdeau orice dovezi.

Edited by business11, 14 February 2024 - 14:49.


#27
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,288
  • Înscris: 06.01.2007

View Postkrtyna, on 14 februarie 2024 - 10:20, said:

Eu nu vad diferenta fata de un criminal in serie, in afara de faptul ca le mai ia si casele dupa ce ii omoara.
La americani un astfel de criminal ar fi executat, la noi ajunge baron local..
Pai nici nu e vreo diferenta.
E criminal in serie periculos, meticulos, care omoara pentru un scop clar.
E periculos nu doar pentru batrani ci si pentru altii. Ca cel care are mentalul unui criminal, nu cred sa aiba o problema sa se reprofileze.
Asta ar trebui inchis pe viata. In schimb umbla liber  si nu are nici macar acuzatie pusa pe capul lui.

#28
Robert_Kiran

Robert_Kiran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 19.08.2007
Am vazut si eu clipul. Concluzia? In tara noastra poti cumpara orice autoritate! Inclusiv pe cele bisericesti! Banul face minuni!

#29
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,962
  • Înscris: 15.04.2019
Reportajul nu mai poate fi vazut "la sursa". A fost blocat la solicitarea "Bisericii Lumina". Banuiesc ca despre ei era vorba, nu?

Attached Files



#30
MindArchitect

MindArchitect

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,122
  • Înscris: 30.11.2021
Am urmarit documentarul si ma gandeam de ce nu s-au dus pana la crematoriu.
Adica aia au cel putin 2 persoane fara sa le parea dubios ca sunt adusi de acelasi "tanar".

De notarita ce sa mai zic? S-a uitat pe testament, s-a uitat pe expertiza si a aprobat 2 contracte de vanzare cumparare.

Morala este ca societatea romaneasca este manjita.

Edited by MindArchitect, 14 February 2024 - 20:04.


#31
krtyna

krtyna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 07.04.2021
Filmul a fost dat jos de youtube la cererea bisericii "Lumina" !
Biserica complice, institutia care are parte de cea mai mare incredere de la batrani e complice la uciderea lor

#32
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,288
  • Înscris: 06.01.2007

View Postkrtyna, on 14 februarie 2024 - 20:15, said:

Filmul a fost dat jos de youtube la cererea bisericii "Lumina" !

Chiar a fost dat jos.
De unde stii?

#33
MindArchitect

MindArchitect

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,122
  • Înscris: 30.11.2021
Nu scrie acolo care a facut raport?

#34
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,288
  • Înscris: 06.01.2007
Pai unde sa scrie, ca linkul nu mai e valabil. De aia si intrebam, de unde stie colegul.

#35
krtyna

krtyna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 07.04.2021
Dar si astia de la Google vai de capul lor ce incompetenti sunt. Cum sa nu verifici de la cine vine copyright claim, daca e justificat sau nu, daca vine de la o institutie publica sau altceva??

#36
MindArchitect

MindArchitect

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,122
  • Înscris: 30.11.2021
Dai click pe prima pagina si apare:
Video unavailable
This video is no longer available due to a copyright claim by Biserica Lumina

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate