Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Dacia Duster 2024

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
596 replies to this topic

#433
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 28.04.2003
Attached File  20240417_5.mp4   8.6MB   21 downloads
uite aici cum arata 4x4, cum se aude cand inchizi portbagajul, si cat de minuscul e

#434
ergon

ergon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,282
  • Înscris: 27.07.2006

View Postunpuisor, on 22 aprilie 2024 - 15:17, said:

Duster 2024 4x4...
Are, conform paginii oficiale: https://www.dacia.ro...e-modulara.html

Esti sigur ca vorbesti de noul Duster?

#435
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 28.04.2003
ai vazut si tu filmul,
ce a prezentat pana acum Dacia a fost ceva asa de luat ochii si de marketing, dar in realitate cate Duster 3 4x4 ai vazut cu ochii tai?
Eu zic ca ce arata omul ala acolo e mai real. La fel si cum se aude portbagajul ala gen conserva.
Nu e chiar asa varza, e ok ca a pastrat frana de mana manuala, cotiera arata ok, tavita aia de deasupra portbagajului e din 2 bucati nu una.
Afara arata decent. La fel si garda aia mare la sol. Practic poti sa te bagi sub masina fara sa o mai ridici pe cric.

Edited by unpuisor, 22 April 2024 - 16:47.


#436
ergon

ergon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,282
  • Înscris: 27.07.2006
Conserva, marketing, ce vrei tu...cati litri are portbagajul?
E mai mare ca la Yaris Cross? Sau spui ca Dacia minte pe pagina oficiala?

Edited by ergon, 22 April 2024 - 18:58.


#437
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,009
  • Înscris: 09.05.2009

View Postunpuisor, on 22 aprilie 2024 - 15:17, said:

Mah nu stiu ce masina vb voi, eu vb de Duster 2024 4x4, cu motor 1,2 tce si mild hybrid. e 4x4 doar pe hartie ca are un motoras electric care misca si rotile din spate cand e nevoie,

Tu nu ai habar ce inseamna mild-hybrid dar stii sigur ca are "un motoras care misca rotile din spate" !
Uite cum arata transmisia 4x4 la Duster 3:
Attached File  Duster 1.png   721.24K   52 downloads
Uramareste si clipul:
https://youtu.be/A7X...NtYOZnPPgDVUskh

Edited by DannyMC, 22 April 2024 - 19:28.


#438
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 28.04.2003

Quote

E mai mare ca la Yaris Cross? Sau spui ca Dacia minte pe pagina oficiala?
arata-mi te rog cu link pe site-ul oficialwww.dacia.ro capacitatea portbagajului la Duster 4x4
mie nu imi arata nimic. nici macar dupa ce configurezi masina.
Se vede clar cu ochiul liber in filmul postat de mine ca portbagajul este foarte mic, nu trebuie sa fi inginer de aeronautica la NASA sa faci aceasta observatie.
Probabil ce este in zona din spate mananca din spatiul disponibil.

nu vorbim de modelul cu gaz, nici de ala full hibrid, nici mild hibrid 4x2. Ci de modelul 4x4 cu motor de 1.2 tce. Deci daca ce zice tipul ala in film, ca portbagajul are 358 litri, la 4x4 e mai mic ca la Toyota Yaris Cross care e de 397 litri. Bine aia au redus si rezervorul la 36 si au mai castigat o ciunga in plus.

#439
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,009
  • Înscris: 09.05.2009
https://www.dacia.ro...e-modulara.html
Attached File  Duster 2.png   247.06K   26 downloads

Edited by DannyMC, 22 April 2024 - 19:47.


#440
ergon

ergon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,282
  • Înscris: 27.07.2006

View Postunpuisor, on 22 aprilie 2024 - 19:43, said:

arata-mi te rog cu link pe site-ul oficialwww.dacia.ro capacitatea portbagajului la Duster 4x4
Esti incredibil...ti-am pus link mai sus, vad ca si @DannyMC ti-a dat acelasi link, oficial.

Dupa ce te lamuresti, raspunde daca Yaris Cross are sau nu portbagajul mai mic decat la Duster.

Ia de-aici, poate nu-ti merge netu':

Attached File  Screenshot_20240422_213453_Chrome.jpg   199.94K   27 downloads

Edited by ergon, 22 April 2024 - 20:36.


#441
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,009
  • Înscris: 09.05.2009
@ergon Lasa-l usor, omu` nu e interesat de fapt de Duster si spun asta pentru ca atunci cand voiam eu sa cumpar un Duster, era tot aici scriind acelasi tampenii. In cel mai bun caz e un troll, in cel mai rau caz, incearca sa se convinga ca Loganul pe care il are e mult mai bun, decat tot ce exista acum. ;)

#442
ergon

ergon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,282
  • Înscris: 27.07.2006

View Postunpuisor, on 22 aprilie 2024 - 19:43, said:

Ci de modelul 4x4 cu motor de 1.2 tce.
?! Esti sigur ca nu le amesteci grav?

#443
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 28.04.2003

Quote

acum am vazut si eu pe site. Chiar nu vazusem. Ce e ciudat e ca la ala 4x2 e mai mic ca la 4x4.
nu stiu ce sa zic. Mie in film mi se pare mic rau. Adica ca lungime... de la buza usii pana la bancheta, mi se pare mai mic decat la dusterul vechi. dar poate o fi un efect optic ca tipul filmeaza cu camera wide si distorsioneaza aia aiurea.
si recunosc ca am gresit Posted Image

Edited by unpuisor, 23 April 2024 - 16:25.


#444
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 28.04.2003

Quote

@ergon Lasa-l usor, omu` nu e interesat de fapt de Duster si spun asta pentru ca atunci cand voiam eu sa cumpar un Duster, era tot aici scriind acelasi tampenii. In cel mai bun caz e un troll, in cel mai rau caz, incearca sa se convinga ca Loganul pe care il are e mult mai bun, decat tot ce exista acum. Posted Image
Incerc sa gasesc o masina care sa ma satisfaca. Nu prea gasesc. Asa ca am intrat pe mai multe grupuri de masini, si vad ce probleme au si unii si altii, cum e comunitatea, care sunt costurile, piesele... nu ma apuc sa iau o masina de peste 20.000 coco asa ca are culoarea frumoasa si botul drept.

#445
ergon

ergon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,282
  • Înscris: 27.07.2006

View Postunpuisor, on 23 aprilie 2024 - 16:13, said:

Mie in film mi se pare mic rau.
si recunosc ca am gresit Posted Image
Data viitoare informeaza-te de pe site-urile oficiale, indiferent de marca. Ce zice/arata unul si altul in reviewuri iti poate forma o idee gresita.

#446
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 28.04.2003
am intrat pe Dacia.ro, la noul Duster si nu prea am dat de date tehnice cu portbagajul.

#447
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,593
  • Înscris: 30.12.2007
Sunt, vezi aici.

#448
ergon

ergon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,282
  • Înscris: 27.07.2006

View Postunpuisor, on 23 aprilie 2024 - 17:53, said:

am intrat pe Dacia.ro, la noul Duster si nu prea am dat de date tehnice cu portbagajul.
Las-o naibii de treaba...ai primit deja link-ul, de TREI ori!!!

#449
gabrieln2016

gabrieln2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,228
  • Înscris: 04.11.2016

View Postunpuisor, on 23 aprilie 2024 - 16:37, said:

Incerc sa gasesc o masina care sa ma satisfaca. Nu prea gasesc. Asa ca am intrat pe mai multe grupuri de masini, si vad ce probleme au si unii si altii, cum e comunitatea, care sunt costurile, piesele... nu ma apuc sa iau o masina de peste 20.000 coco asa ca are culoarea frumoasa si botul drept.
Bun, nu ai găsit nimic în 20.000 euro care să corespundă cerințelor tale. Poți totuși să ne spui care este mașina care se apropie cel mai mult de ceea ce iți dorești și la ce bănuți?

Sau vrei un Duster cu motor de 200 ponei, cu suspensii de Citroen, cu scaune AGR, cu materiale la interior care să te vrăjească la pipăire, cu capabilități offroad demne de un Leopard, cu portbagaj de dubă, cu tablă  de Volga din anii 50, cu vopsea garantată 20 de ani, care să nu se strice niciodată, cu un consum de 2 litri la suta de kilometri si care sa nu coste mai mult de 10.000 euro?
Să să nu uităm de discuri de frănă pe spate.

Edited by gabrieln2016, 24 April 2024 - 09:35.


#450
ergon

ergon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,282
  • Înscris: 27.07.2006
😂😂😂

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate