Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Subvenție șomer neindemnizabil 2023

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Driver1892

Driver1892

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 08.03.2023
Buna ziua! As dori vă rog să mă ajutați cu o informație. Câți bani primesc firmele pentru angajarea unui șomer neindemnizabil cu vârsta de 23 de ani? Sunt în următoarea situație, când am fost să mă angajez in luna iunie, la o flota de Uber, angajatorul mi-a propus să mă duc la AJOFM pentru a mă înregistra ca șomer neindemnizabil si cu documentele primite de la instituție sa mă angajez la el. Ca beneficii mi-a promis că o să primesc 500 de lei pe luna, cu condiția să lucrez la el 12 luni. Ideea este că au trecut 5 luni de atunci și îmi tot spune că nu s-a primit până acum nicio subvenție de la stat. Mă interesează dacă e posibil ca angajatorul să fi încasat până acum banii de la stat și dacă e adevărat că primește 2250 de lei pe lună de pe urma mea. Mulțumesc anticipat!

#2
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,244
  • Înscris: 13.03.2017
Firmele pot primi subventii de la stat daca angajeaza someri iar indemnizatia primita acopera jumatate din salariul persoanei angajate timp de 12 luni
Acuma ... subventiile alea vin de la AJOFM care are buget limitat si sunt firme care asteapta banii 7-8 luni
Cam asta e

#3
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,414
  • Înscris: 08.02.2011
Nu-i cam ilegal ca ala sa-ti conditioneze pe fata angajarea de asa ceva ? Oricum ideea e ca daca nu stai 12 luni ala tot trebuie sa dea banii inapoi, chiar daca i-a primit.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate