Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

Interviu de securitate?

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,740
  • Înscris: 21.03.2020
Pare ca avem destui nostalgici securisti printre noi Posted image
Mai grav e ca habar nu au de drepturile si libertatile obtinute odata cu caderea comunismului....

Ca sa nu mai vorbim ca ei nu intelerg nici maca notiunea de interviu Posted image

Edited by GlCA_Contras, 03 November 2023 - 18:02.


#20
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,754
  • Înscris: 08.10.2004
toata lumea vorbeste de drepturi, da tu stii ce obligatii ai ? ai citit legea aplicabila in cazul asta?  ai inteles situatia?  d-aia merg o gramada de lucruri prost ca lumea are doar drepturi in ziua de azi, da unu nu zice nimic si de obligatii....

#21
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,740
  • Înscris: 21.03.2020
Ia spune-ne tu ce obligatii avem cand vine un sepcar sa ne buletineze?

#22
Punter

Punter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,258
  • Înscris: 24.07.2022
pare ca se lua de cei cu rucsacuri.a pierdut cam mult timp doar  cu o persoana. si de miliardele de euro in servicii, nu avem si noi casti de urechi mai discrete care nu se vad? recunoastere faciala automata etc?

#23
Prophecy

Prophecy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 863
  • Înscris: 29.07.2023

Vizualizare mesajGlCA_Contras, pe 03 noiembrie 2023 - 14:22, a scris:


In afara de lipsa acordului prealabil si a faptului ca persoana deja fusese verificata de organili abilitate ce mai e de comentat? Ala ori era un prostanac de securici care s-a desconspirat in fata camerei ori era un fals agent de securitate - paznic mai pe romaneste, care a vrut sa faca pe smecherul. In fond OB este binecunoscut de toate organele astea abilitate ca fiind activist civic si nu are nici urma de terorism in trecutul sau :)

Ce acord prealabil ???

Si daca fusese verificata persoana  inainte, ce ?
Omul era de la antitero, acei jandarmi erau subordonati lui in dispozitivul de securitate coordonat de el si a cerut un supracontrol. Care e problema ?

Cine dracu e acest OB, de zici tu ca e asa de cunoscut ?

Pare un boschetar care nu are alta treabă decât să provoace fortele de ordine in speranta unui raspuns exagerat si astfel sa mai obțină niste vizualizări...

#24
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,279
  • Înscris: 24.06.2006

Vizualizare mesajLeo2006, pe 03 noiembrie 2023 - 10:58, a scris:

Nu intelege ca oamenii aceia isi pot pierde slujbele daca apare un dement cu o sticla de benzina si o arunca in multime strigand Allahu Akbar. O persoana care stationeaza in apropiere poate distrage atentia agentilor de securitate cu scopul ca complicele sau sa produca un act de terorism. De asta nu sunt lasati sa se opreasca si nici sa filmeze manifestantii.
da mai, stim, totu-i pentru binele si securitatea noastra

cat a sacait pe ala si cat a butonat telefonul a fost atent la bombe de numa nu

#25
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,192
  • Înscris: 27.06.2007

Vizualizare mesajProphecy, pe 03 noiembrie 2023 - 20:09, a scris:

Ce acord prealabil ??? ala specificat de lege!

Si daca fusese verificata persoana  inainte, ce ?
Omul era de la antitero, acei jandarmi erau subordonati lui in dispozitivul de securitate coordonat de el si a cerut un supracontrol. Care e problema ?
si-a aratat legitimatia si a spus ca e de la antitero?
adica, daca vine un terchea-berchea cu sapca si o casca in urechi, trebuie sa-i arat C.I-ul?
ce dor le este la uni de pe aici de metehnele vechi securitati

ps. esti constient ca sa descompirat singur

#26
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,962
  • Înscris: 15.04.2019

Vizualizare mesajProphecy, pe 03 noiembrie 2023 - 20:09, a scris:

Si daca fusese verificata persoana  inainte, ce ?
Omul era de la antitero, acei jandarmi erau subordonati lui in dispozitivul de securitate coordonat de el si a cerut un supracontrol. Care e problema ?
Nu prea ai habar cum colaboreaza componentele Sistemului naţional de apărare, ordine publică şi siguranţă naţională. Nici la nivel teoretic, nici practic. "Sepcarul" n-avea statie la el sau canal comun cu jandarmii programat in ea (tinea legatura prin telefon cu o duduie de acolo). Da, in mod normal el ar fi trebuit sa solicite - prin colegii lui "din spate" sau direct catre jandarmerie - verificarea "suspectului" cu rucsac si camera pe stick. Nu sa-l abordeze direct pe individ. Institutiile Șefii instituțiilor n-au incredere unii in altii, isi dau la gioale reciproc si angajeaza/promoveaza slugi incompetente. Jandarmii nu-i erau subordonati pacaliciului in nici un mod.
P.S. "Supracontrolul' era (cred ca inca e) la nasi, pe tren. Posted image

Edited by __Dan__, 03 November 2023 - 20:51.


#27
Prophecy

Prophecy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 863
  • Înscris: 29.07.2023
Nu, nu cunosc lucrurile astea la nivel de detaliu, totusi, jandarmii au venit cand i a chemat si au facut ce a zis omul cu șapcă, da ?
O fi fost și el ceva responsabil pe acolo de nu l a intrebat nimeni cine e si ce tot vrea ...

Discutia era despre legitimarea lui Oleg Brega, nu despre profesionalismul fortelor de ordine.

Daca despre asta vrei sa vorbim, ok, mi se pare ciudată implicarea lui directă, e clar ca era un pui de sef acolo, putea sa cheme o grupa de intervenție și sa i puna pe aia sa l dezbrace pe OB la curul gol..


Cat privește subordonarea, cineva trebuie sa coordoneze si imi e greu sa cred ca responsabilitatea asta ar reveni politiei locale, in dauna celor de la USLA, indiferent cum se numesc acum.

#28
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,279
  • Înscris: 24.06.2006
mai, n-o mai tot drege atata, a fost gest de neam prost, de ce? pentru ca poate, unii dintre ei inca se cred demiurgi, foarte trist dealtfel pentru ca sunt tineri, ca si cazul parlitului astuia

nu spun ca nu trebuie ca organele sa nu fie alerte sau sa nu cerceteze cand este cazul, cum s-a scris si mai sus, totul se putea face finutz, fara sa se desconspire bolovanul, ca personal avea la dispozitie

#29
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,411
  • Înscris: 01.12.2001
Mie mi-a plăcut motanul. Cred că era șeful undercover al ălora de la antitero.
;)

#30
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,962
  • Înscris: 15.04.2019

Vizualizare mesajdorin_2k, pe 04 noiembrie 2023 - 12:22, a scris:

Mie mi-a plăcut motanul. Cred că era șeful undercover al ălora de la antitero.
Posted image
Sef nu stiu; da' cred ca avea ceva tehnica scumpa implantata (urechile ciulite directionate spre anti-protestatar, ochiu' stang il viza continuu pe asta iar dreptu' emitea cod Morse in IR catre sapca). Posted image

Edited by __Dan__, 04 November 2023 - 15:43.


#31
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,279
  • Înscris: 24.06.2006

Vizualizare mesajdorin_2k, pe 04 noiembrie 2023 - 12:22, a scris:

Mie mi-a plăcut motanul. Cred că era șeful undercover al ălora de la antitero.
Posted image
vai de steaua lor, daca asa se prezinta sefu

#32
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,740
  • Înscris: 21.03.2020
Prostu s-a vrut vedeta in fata camerei.... si a reusit sa-i faca lu Brega un video foarte bun. Ridicol dar bun.
Prostia lui este uimitoare. Sper ca astia sunt doar niste randasi de rand la SRI...

Tot nu am reusit sa aflu care sunt obligatiile cetateanului in fata unui barbos cu casti in urechi? Ca eu imi stiu drepturile mele Constitutionale si dupa ele ma ghized cand apare o valoare cu sapca sa-mi ceara o spaga, un CNP, o atentie, o plecaciune :P

#33
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,962
  • Înscris: 15.04.2019

Vizualizare mesajGlCA_Contras, pe 04 noiembrie 2023 - 19:21, a scris:

Tot nu am reusit sa aflu care sunt obligatiile cetateanului in fata unui barbos cu casti in urechi? Ca eu imi stiu drepturile mele Constitutionale si dupa ele ma ghized cand apare o valoare cu sapca sa-mi ceara o spaga, un CNP, o atentie, o plecaciune Posted image
Scoti telefonul, dai Rec si-i spui ca este live. Ar trebui sa se dizolve in mediu dupa asta. Relativ la sapca+barba: cu ocazia asta s-a demonstrat - daca mai era nevoie - ca accesoriul ideal este cagula (neagra). Sau macar o masca/un dovleac scobit de Halloween. Posted image

Edited by __Dan__, 04 November 2023 - 22:21.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate