Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

Auto cutie automata 10k€

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003

View Postraducut123, on 07 octombrie 2023 - 20:51, said:

Pe bune?Chiar Dacia ?Nu as lua-o nici degeaba....cum dracului va ganditi sa luati porcariile alea de masinute, ca nu le poti zice masini!
Nu stiu cand ai mers ultima oara cu una, dar (cu exceptia Spring) sunt cam toata masina de care ai avea nevoie vreodata, la modul obiectiv, pentru un mijloc de transport.

#20
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,713
  • Înscris: 23.04.2007

View PostdanX, on 08 octombrie 2023 - 16:51, said:

Omul e foarte fair
Concret ...referitor la ITP ... tu ce intelegi ?

Attached Files



#21
florinellll

florinellll

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,091
  • Înscris: 02.09.2009

View Postdorin_2k, on 07 octombrie 2023 - 20:14, said:

I-am luat și un Golf 3 acum 3 ani. Nu l-a condus nici măcar 1 km.
A fost pe numele ei dar l-a condus copilul 1 an. Era tunat. Avea 130 cp. Țeava goala inox și suspensie sport.
Clănțăneau dinții in el.

La un Sandero cu 2 rable m-am gândit și eu. Dar durează 5 luni până vine. Și tre sa urc la 15k€
Bagi pe OLX filtru 8000........11000 euro si vezi ce iti da,s-ar putea sa ai surprize placutePosted Image

#22
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 12.09.2015

View Postalexandrualexww2, on 07 octombrie 2023 - 17:59, said:

1. BENZINA
2. Automata cu CONVERTIZOR

Astra K, Astra J, Insignia 1.6 cu toata caldura recomand chair si diesel.

Astra si Insignia au cutie automata clasica cu convertizor ?

#23
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003

View PostPiticVerde, on 09 octombrie 2023 - 12:54, said:

Astra si Insignia au cutie automata clasica cu convertizor ?
Fugi de ele ca dracu de tamaie, nu mai sunt la prima tinerete si erau stricacioase de noi.

#24
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
@initiator, nu neaparat legat de alegerea masinii, de ce nu o lasi pe dansa sa aleaga masina pe care si-o doreste?
Standardele doamnelor sunt cu totul altele fata de ale noastre, grija ta sa ramana sa nu aleaga ultima toroapa doar pentru ca "e draguta" sau "rosie".

#25
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,411
  • Înscris: 01.12.2001
Exclus să aleagă singura mașina. Doar după culoare și forma?
;)
Am asistat la o discuție între femei. Erau toate chitite pt motorina cu motor de 2.0.
Nus cine le-a băgat în cap asta cu motor de cel puțin 2 litri. Habar nu aveau ce e aia "2 litri" dar asta voiau toate.
Nu știau de putere (kW sau CP), de cm cubi, nu știau că 2 litri e identic cu 2000 cmc.

Până atunci am dus mașina mea in service pt distribuție și schimb ulei. Au mai găsit ceva bucșe de schimbat și brațele. Deci o mai țin un an sigur pe a mea de acum.
Daca prind "o castana" și pt nevasta e bun.
Tare as vrea ceva nou. Dar acum nu mai pot sa dau "rabla" mea că azi sigur dau ceva euroi la service pt revizia asta.

#26
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003

View Postdorin_2k, on 09 octombrie 2023 - 16:02, said:

Exclus să aleagă singura mașina. Doar după culoare și forma?
Posted Image
Am asistat la o discuție între femei. Erau toate chitite pt motorina cu motor de 2.0.
Nus cine le-a băgat în cap asta cu motor de cel puțin 2 litri. Habar nu aveau ce e aia "2 litri" dar asta voiau toate.
Nu știau de putere (kW sau CP), de cm cubi, nu știau că 2 litri e identic cu 2000 cmc.
De-a lungul timpului am asistat mai multe doamne si domnisoare sa isi ia masina. Functie de nivelul de implicare solicitat si gradul de apropiere, am influentat mai mult sau mai putin alegerea, insa cateva aspecte le-am gasit relativ universale:
1. Culoarea, forma, bordul, "je ne sais quois"-ul au mult mai multa importanta decat aspectele practice si logice.
2. Toate au o autoritate suprema care le-a bagat ceva in cap, greu de scos: motor diesel, cutie "hidramata", orice se poate, doar nemteasca sa fie, neaparat adusa din Germania, ca alea sunt facute pe linii de asamblare pentru nemti, japonezele si coreenele sunt de cacat, Dacia e o mizerie, etc.
3. Aproape invariabil merg cu ele pana se opreste masina, sa fii fericit daca baga benzina.
4. Le vor lovi in diverse locuri si nu vor observa.

Daca tu intretii masina, sa fii fericit daca gasesti ceva sa nu iti dea prea multe dureri de cap si sa te rogi ca culoarea e ceva ce iti permite sa gasesti bare / usi / capote potrivite la dezmembrari.
Iar daca iti vei impune punctul de vedere si vei cumpara ceva logic si rational, in cel mai bun caz nu o vor conduce, in cel mai rau caz ORICE se intampla cu masina aia, chiar daca ele o infig intr-un zid, va fi vina ta.

#27
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,411
  • Înscris: 01.12.2001
Total de acord cu acest mesaj al tău.
Adaug: habar nu au ca trebuie schimbata distribuția, uleiul, filtrele.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate