Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986
 Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...
 Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 

De ce românii sunt zgomotoși?

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#73
Bebestrumf9

Bebestrumf9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 28.11.2022
NU mai cita(ţi) ultimul post !
--  Moderator edit  --

Nu toata lumea citeste ca tine si se lasa influentata de tot felul de articole de pe net.
La mine este simplu:nu imi place,nu mi-a placut niciodata obiceiul acesta.
Din fericire,in ultimii ani de zboruri nu l-am mai auzit,nici macar on avioanele Tarom.
Daca intradevar vrei sa iti arati aprecierea fata de piloti,atunci cand cobori,usa de la ei estw deschisa si de multe ori sunt si ei iesiti.
Poti pur si simplu sa le spui un multumesc,buna aterizare,zborul a fost lin,bla,bla.
Cu siguranta sunt mai impresionati decat niste aplauze ca pe stadion.

Edited by Barboso, 21 September 2023 - 15:07.


#74
Zuckerwatte

Zuckerwatte

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,859
  • Înscris: 06.07.2023
Ai aplauze si la opera. Tot tarani?
Ai aplauze la concerte. Tot tarani?

Poate ai ceva cu aplauzele in sine, habar n-am, desi n-ar trebui

#75
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,772
  • Înscris: 21.06.2016

View PostBebestrumf9, on 21 septembrie 2023 - 08:34, said:

Iti plac aplauzele,sa inteleg?
\

In nici un caz nu-mi displac. Cum naiba sa-mi displaca aplauzele? Cu ce ma ranesc, cum ma afecteaza? Cat de nevrozat si inclestat trebuie sa fii sa iti DISPLACA niste apaluze?


Quote

Atunci de ce nu ai aplauda si soferul de autobuz,mecanicul de tren,etc,etc?Este un gest frumos,aduci niste zambete.

L-as aplauda dar nu se obsnuieste si nu am mai mers cu autobuzul cu orele din scoala. Iar mecanicul de tren nu il vad.
Calatoria cu avionul e mult mai stresanta, nu pentru ca zboara ci din cauza anularilor, overbooking, security, intarzieri, probleme de la vreme, probleme tehnice etc. Nu e nimic socant ca oamenii sunt usurati cand au ajuns la destinatie.
Apropo, sa nu crezi ca numai romanii aplauda, ai sanse sa auzi apaluze si in avioane spre Hawaii, Cancun, Belize.
Cred ca taranism e mai degraba excesul de stramabat din nas, aerele de superioritate , fitzele de aristocrat si  graba la categorisiri jignitoare pentru nimicuri.

Quote

Din fericire,in ultimii ani de zboruri nu l-am mai auzit,nici macar on avioanele Tarom.

Eu am aplaudat si chiuit (!) de caurand la un zbor, incerc sa-mi amintesc care, parca un Ryanair intre Lisabona si Sevilla. Evident impreuna cu tot avionul.
Ca sa ne lamurim, am de zeci de ori peste ocean si de alte zeci de zboruri de de 6 ore. Asta ca sa nu ma acuzi ca sunt un taran coclit care nu a zburat in viata lui.

Edited by vrajitoruldinoz, 21 September 2023 - 19:53.


#76
Zuckerwatte

Zuckerwatte

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,859
  • Înscris: 06.07.2023

View PostBebestrumf9, on 21 septembrie 2023 - 13:17, said:

Nu toata lumea citeste ca tine si se lasa influentata de tot felul de articole de pe net.
La mine este simplu:nu imi place,nu mi-a placut niciodata obiceiul acesta.
Din fericire,in ultimii ani de zboruri nu l-am mai auzit,nici macar on avioanele Tarom.

Ti-am dat un articol ca sa intelegi ca ai preluat pe nemestecate o chestie, pe care ai crezut c-o intelegi, dintr-o cultura, pe care n-o cunosti.
A doua parte bolduita este o exagerare evident deja penibila Posted Image

View PostBebestrumf9, on 21 septembrie 2023 - 13:17, said:

Daca intradevar vrei sa iti arati aprecierea fata de piloti,atunci cand cobori,usa de la ei estw deschisa si de multe ori sunt si ei iesiti.
Poti pur si simplu sa le spui un multumesc,buna aterizare,zborul a fost lin,bla,bla.
Cu siguranta sunt mai impresionati decat niste aplauze ca pe stadion.

Ce faci, traduci din linkul primit de la mine punct cu punct?  Pai nu ziceai ca nu trebuie sa te lasi influentat?
Sper ca realizezi de cita glorie te-ai umplut cu treaba asta Posted Image

#77
KotOR3

KotOR3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 937
  • Înscris: 22.05.2009
Pentru o secunda mi-a zburat gandul la doamna
Attached File  IMG-20231011-WA0000.jpg   19.42K   4 downloads

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate