Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

Eu ce tel Huawei cumpar?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#19
raducanu969

raducanu969

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,420
  • Înscris: 30.06.2023

View Postcichity, on 07 septembrie 2023 - 11:57, said:

dupa parerea mea p30 pro trebuie sa iasa din calcul.cel mai probabil a stat prin vreun depozit cativa ani.de la amanet poti lua cu incredere.sunt testate inainte.sunt sanse mici sa iti iei teapa.ar fi greu sa iti recomand ceva.poate un honor magic 4 pro sau ceva mai de buget honor 70 sau 90

acum, sa aiba noroc sa tina si bateria, bateriile caare sunt in prezent, numai sunt atat de calitative cum erau cele originale ( fabricate in primele luni de la aparitia telefonului ). in amaneturi am vazut ca stau bine la pret, dar na, cine stie cat de bune sunt, tinand cont ca in ziua de azi, numai sunt multi cei care sa mai tina cu adevarat la un telefon.

eu ma orientasem spre Honor 70, Honor 90 sau Realme 11 Pro+ dar din review-urile oamenilor, au lasat de dorit, de aceea optez din nou pentru Huawei, acum astept o parere de la cineva care are fara servciii google si care utilizeaza Google Maps-ul

Edited by raducanu969, 07 September 2023 - 12:08.


#20
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 28.11.2001
Probabil găsești informațiile dorite pe topicul dedicat. Eventul întrebi acolo.

#21
FARAROTI

FARAROTI

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 27.12.2007
Ok. P30 pică.Am de dat ceva la Emag daca nu ridic coletul de la easybox?
Legat de 50pro verific imei-ul pe siteul de mi l-a dat colegul "badmania98" daca e de europa sunt mai multe variante?Adică vreuna de care sa  ma feresc?
Aplicatiile din prima postare pot fi instalate?
Am mai gasit si pe olx cu factura si garantie.Probabil luat in rate de la vreun operator.Am probleme daca vânzătorul nu mai plătește ratele?Ar putea fi posibil asta si daca il iau din amanet?

#22
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,691
  • Înscris: 13.03.2005
Probleme are cel care a facut planul de rate, nu tu. Si pe el il urmaresc sa platesca banii de rate, nu sa inapoieze produsul.

#23
balauru69

balauru69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,869
  • Înscris: 27.08.2005
Fost posesor de Mate 20, un telefon de care m-am despartit cu greu, dar nu mai putea. Am incercat un Huawei Nova 9, sa vad daca ma pot obisnui fara serviciile native Google, nu am reusit. Am luat un Honor 70 (care e 95% Huawei), si pentru nevoile mele, nu am ce sa-i reprosez.

#24
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 28.11.2001

View Postwertyck, on 07 septembrie 2023 - 17:26, said:

Probleme are cel care a facut planul de rate, nu tu. Si pe el il urmaresc sa platesca banii de rate, nu sa inapoieze produsul.
Și dacă e luat de la Vodafone și cel care are rate nu le mai plătește îți apare un mesaj pe telefon că e blocat până se reiau plata ratelor și aia e. Nu mai folosești telefonul.

Edited by badmania98, 07 September 2023 - 17:51.


#25
Moshu_ro

Moshu_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 21.03.2007

View Postbadmania98, on 07 septembrie 2023 - 17:51, said:

Și dacă e luat de la Vodafone și cel care are rate nu le mai plătește îți apare un mesaj pe telefon că e blocat până se reiau plata ratelor și aia e. Nu mai folosești telefonul.
Exact, dai o resetare acolo, chiar daca e gol, bagi o cartela, suni. Service-ul il face Gigel de la colt oricum, nu as lua in calcul garantia de la amanet.

#26
asffga

asffga

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 514
  • Înscris: 04.04.2023
Nu te lua dupa cei de mai sus.
Am P30 pro de o lunga perioada si am avut P50pro pentru o scurta perioada.
Din astea doua as alege P30 pro la poze, baterie, senzatie in utilizare... cumva Huawei fara procesorul propriu Kirin pare a fi mai "necalificat" pe toate planurile.
Doar la P60 pro pare ca Huawei a facut ceva si se simte mai aproape de un huawei adevarat cu Kirin.

Nu ti-as recomanda acele telefoane de la eMag care vin din surse dubioase, si mai ales la preturi cam piperate. Mai degraba iei de la Amanet ceva ce poti testa direct in Amanet. Poti incerca chiar P40 pro sau Mate 40 pro daca gasesti. Gama 50 cred ca e de ocolit, parca nu se simte a fi Huawei adevarat.
Stiu pe cineva care a luat un Mate 40 pro de la un amanet, cred ca e ultimul Huawei cu ultimul kirin editie limitata, era impecabil, zbarnaia ca un adevarat Huawei, bateria impecabila. Si totul la un pret bun, parca 1700 lei.

View PostFARAROTI, on 07 septembrie 2023 - 17:02, said:

Am de dat ceva la Emag daca nu ridic coletul de la easybox?
Nu.
Si nu plati in avans.

View PostFARAROTI, on 07 septembrie 2023 - 17:02, said:

Legat de 50pro verific imei-ul pe siteul de mi l-a dat colegul "badmania98" daca e de europa sunt mai multe variante?Adică vreuna de care sa  ma feresc?
Au coduri de produs diferite in functie de zona pentru care e destinat.

View Postwertyck, on 07 septembrie 2023 - 17:26, said:

Probleme are cel care a facut planul de rate, nu tu. Si pe el il urmaresc sa platesca banii de rate, nu sa inapoieze produsul.
La Samsung operatorii fac block la telefon daca nu se platesc ratele de catre cumparatorul initial

#27
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 28.11.2001
Eu aș cumpăra un P30 Pro pentru piața noastră C431/C432 (am telefonul) sau un P40 Pro C432 (l-am avut) pe care aș instala GMS așa cum știu eu.
P40 Pro e ultimul cu 5G funcționabil.

Ambele le-aș verifica să fie pe bune pentru piața noastră, nu ce scrie pe etichetă. Posted Image

Dacă nu m-ar interesa GMS, aș merge pe un model mai nou. Dar asta înseamnă că nu aș urla pe topicuri cum să fac să mergă nu știu ce aplicație ce are nevoie de GMS.
Am remarcat că Huawei fără Kirin se încălzește la greu.

Edited by badmania98, 07 September 2023 - 20:13.


#28
raducanu969

raducanu969

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,420
  • Înscris: 30.06.2023
Astazi, am facut un mic test intre Huawei 4G Y91 si Honor Magic 5 Lite 5G ( vreau sa imi schimb telefonul si sunt orientat catre un Huawei, dar astept varianta 5 G ), si am ramas surprins de faptul ca in Huawei ( Vodafone si DIGI ) amandoua retelele au stat numai pe 4G iar in Honor ambele 4G+. Am facut si un test de viteza Oacla si am ramas surprins, ca pe 4G avea 17 - 20 Mbps iar pe 4g+ 118 Mps.
Deci, recomand sa optati pentru varianta 5G, ca sa va bucurati mai mult de viteza de donwload.

Si eu ma uit dupa un Huawei P40 Pro 5G, dar cate am vazut pana acum, erau nu tocmai OK.

#29
AztecWarrior

AztecWarrior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,015
  • Înscris: 17.02.2020
Exact azi m-am uitat dupa un telefon ce sa bata Samsung S20 Ultra 5G. M-am uitat la Huawei P60 Pro, dar tot nu bate ce am satisfacator. De fapt S20 Ultra 5G cam bate la multe capitole P60 Pro.
Iti recomand P60 Pro daca vrei neaparat Huawei. Altele de la ei nu m-am uitat, ca asta este cel mai tare. De cele cu design pliabil nu sunt interesat, dar se pare ca are mai multe si asa daca iti plac.

#30
teleki

teleki

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 09.10.2014
Poate vrea un Mate 60 Pro.
https://www.gsmarena...0_pro-12530.php

#31
FARAROTI

FARAROTI

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 27.12.2007
P30pro sau p50pro?
Răspuns Mate50pro.Multam colegi.Ma mut pe topicul dedicat.🙏
Ps. 3000lei la telefonul.eu
daca e careva interesat.E pt Europa.

Attached Files



#32
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 28.11.2001
adică telefonultau.eu?

#33
Smitty

Smitty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 539
  • Înscris: 07.04.2023

 badmania98, on 18 octombrie 2023 - 07:58, said:

adică telefonultau.eu?


dap

https://telefonultau.eu/


numa ca acuma e 6000 acolo

#34
NoMoreFakes

NoMoreFakes

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 22.12.2022
Se ofera garantie oficiala de a Huawei in cazul in care il achizitionezi de pe telefonultau.eu? A verificat cineva cu cei de la Huawei Romania?

#35
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 28.11.2001
Dacă e regiune Europa (C431,C432, altele localizate pe Europa de la operatori telefonici) nu văd să fie o problemă. Apare și în aplicația My Huawei.

Edited by badmania98, 18 October 2023 - 10:28.


#36
Dodo03

Dodo03

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,711
  • Înscris: 13.03.2007
Deci, sa inteleg si eu , ce lipseste de pe un Huawei si am pe un Scamsung cu GMS ? Google Maps...Drive...Photos,  Android Auto....de-astea?  Eu folosesc tel doar pt mail/whatsapp ,YT ..aplicatia de la BT , aplicatie facturare FGO....si cam atat, eventual Gardenscapes 😅. Sincer, nu o sa mai cumpar Samsung niciodata....am avut o gramada de probleme cu ele...de la dunga roz de pe vremea S7edge si pana acum cu un Note 10...stricat NFC de 2 ori...S-Pen nefunctional acum...semnal slab vs Huawei. Astept sa vad daca totusi o sa se lanseze si in EU Mate 60...daca nu , luam P60 sau Mate50.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate