Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Honor 90

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#37
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 28.04.2003

Quote

pt unpuisor - da, m-am uitat putin si peste Poco F5, eu vroiam ceva cu 200 Mpx findca am o mica afacere si am nevoie de o calitate mai mare a pozelor.
frate ma omorati cu megapixelii astia. 12 megapixeli beton pot sa fie mai calitativi decat 200 de la o petarda.
la nikonul meu d700 din anul de gratie 2008 ies pozele mai bine decat la honor 90 asta cu 200 megapixeli. Degeaba ai multi daca nu ai lumina.
Si la s23 ultra ai 200 megapixeli dar tot mai bine ies cand au doar 12 megapixeli.
Daca vrei telefon cu camera buna uita-te sa aiba OIS nu EIS si deschiderea sau f-ul cat mai mic. La honor e f/1.9 care e cam ca la telefoanele din 2014-2015.
Un telefon bun poate avea si camera cu f/1.4.
La samsungurile mai vechi era variabil ceva de genul f/1.5-2.4. Cu cat sunt literele alea mai mici, cu atat intra mai multa lumina in obiectiv si poate sa separe subiectul de fundal mai frumos.
si nu in ultimul rand, un telefon care face poze bune, are 3 camere, nu 2 ca honor asta. Una principala, una tele si una wide.

#38
nicolaescu_dragos

nicolaescu_dragos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 05.09.2008
Salut @AdiFCD

Ai gasit in cele din urma chargerul/incarcatorul oficial pe la vreun magazin intern sau extern?

Multumesc

Edited by nicolaescu_dragos, 20 September 2023 - 15:48.


#39
AdiFCD

AdiFCD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 23.12.2008
https://www.evomag.r...lb-4090452.html
Dar e stoc epuizat momentan.

#40
nicolaescu_dragos

nicolaescu_dragos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 05.09.2008

View PostAdiFCD, on 24 septembrie 2023 - 07:31, said:

https://www.evomag.r...lb-4090452.html
Dar e stoc epuizat momentan.

Multumesc @AdiFCD, din pacate nu stiu cand va fi disponibil asa ca am continuat cautarile.

Asa ca am gasit intr-un final la Orange Shop(Bucuresti Mall), pachetul original charger(66w) + cablu la pretul de 152Ron.

#41
atuili

atuili

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 15.12.2009
Se poate instala call recorder pe el?

#42
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,661
  • Înscris: 28.11.2001
Încearcă cu cele postate pe topicul Honor Magic 5 Pro

#43
atuili

atuili

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 15.12.2009
Merci, dar nu am inca telefonul as vrea sa il comand de asta intrebam.

Edited by atuili, 19 October 2023 - 21:32.


#44
NoMoreFakes

NoMoreFakes

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 22.12.2022
din experienta, pe telefonele cumprate de la orange/vodafone nu merge call recording. Incearca pe cele vandute de emag, altex etc

#45
atuili

atuili

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 15.12.2009

View PostNoMoreFakes, on 19 octombrie 2023 - 21:33, said:

din experienta, pe telefonele cumprate de la orange/vodafone nu merge call recording. Incearca pe cele vandute de emag, altex etc
Merci!

#46
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,095
  • Înscris: 04.10.2005
Când se trece la android 14 la telefonul asta?

#47
Jumong

Jumong

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 739
  • Înscris: 01.05.2009
Aproape multumit de telefonul asta, dupa o luna.
Spun aproape fiindca am plecat de la Huawei P40 Lite, care la vremea lui a costat cam 1000 de lei, iar asta aproape dublu. Dar sunt 4 ani de atunci si s-au intamplat multe intre timp, de la pandemie si Trump pana la razboi si inflatie. Si nici nu l-as fi schimbat daca nu i-as fi dat Huawei-ului un sut, in incercarea de-a atenua o cadere accidentala.

Aproape si fiindca sunt chestii pe care nu le mai ai de la Huawei, posibilitatea de-a pune videoclipuri atunci cand primesti apeluri (bine, se poate prin aplicatii terte, nu nativ), bateria care tine mai putin (dar e si diferenta de ecran, plus, poate, 5G, GMS si alte chestii), plus mici chestiuni de meniu (de exemplu la Huawei apesi si glisezi sms-ul stanga/dreapta, si apare cosul de gunoi, aici poti sa glisezi stanga/dreapta dar in schimb Delete-ul apare undeva mai jos, deci ia timp mai mult sa stergi un sms (bine, chestia e masurabila in fractiuni de secunda, dar tot am impresia ca nu e "lucrat" ca la Huawei).
O alta chestie "deranjanta" la meniu, e chestia ca daca vrei sa dai un share prin dinte albastru, trebuie sa-l activezi inainte de asta, nu ca la Huawei unde, si daca nu era activat iti aparea iconita respectiva, apasai pe ea, si te intreba daca vrei sa activezi bluetooth-ul. Aici nu apare iconita decat daca e activat in prealabil. Bine, are Honor Share, dar in lipsa un PC/laptop Honor, este useless.
Un plus pentru mine ar fi ca sms-ul se transforma RCS chat, fiindca Google.
Aproape si fiindca Health-ul de la Honor mi se pare mai naspa decat cel de la Huawei, si duceam lipsa lui Petal Maps, drept pentru care le-am instalat pe amandoua si pe Honor.
Si mai sunt mici chestii care lasa impresia unui meniu "nelucrat", de exemplu la functia RCS chat ai nevoie de 4 atingeri pentru a ajunge la un anumit folder, nu-l poti selecta ca default, iar cand ajungi la el e sortat intotdeauna dupa newest first, desi eu prefer alta ordine (filename A to Z), si nu-si pastreaza setarea, trebuie sa faci miscarile astea de fiecare data. Bine, asta nu stiu de cine tine, de Honor sau de Google...

Una peste alta (asta si in functie de obiceiurile fiecaruia si de ce anume i se pare relevant), sunt multumit dar se putea si mai bine. Dupa cum mai buna ar putea fi si oferta de accesorii, huse & co.

#48
Ovidiu333

Ovidiu333

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 983
  • Înscris: 06.09.2010
Din câte știu nici Magic 5 Pro n-a primit încă Android 14 și Magic OS 8. Se mișcă greu cu update-urile, problema este că se apropie pragul psihologic de 6 luni de când a apărut Android 14 și pe Honor-urile de anul trecut încă nimic.

#49
Jumong

Jumong

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 739
  • Înscris: 01.05.2009
Honor 90 primeste in iunie MagicOS 8.0 bazat pe Android 14.

#50
Jumong

Jumong

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 739
  • Înscris: 01.05.2009
Am primit update la os, versiunea 7.1.10.227 (C430E9R2P1), si s-a rezolvat chestiunea cu dinte albastru de mai sus.

#51
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,095
  • Înscris: 04.10.2005
De ce la tine e update 7.1.10.227 și la mine e 7.1.10.237? La același C430...

#52
Jumong

Jumong

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 739
  • Înscris: 01.05.2009
Probabil fiindca suntem la operatori diferiti, eu sunt la VDF si astia transmit mai tarziu update-urile. Posted Image

#53
moshu1

moshu1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 25.03.2014

 atuili, pe 18 octombrie 2023 - 14:42, a scris:

Se poate instala call recorder pe el?

Eu folosesc ACR premium, dar nu se compara cu Call Recorder ul pe care îl avea pe un P20 pro.

#54
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,095
  • Înscris: 04.10.2005
Aveți o folie de sticla care sa nu blocheze amprenta? Ms

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate