Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv

Tableta pareri

Musuroi mare
 

Obtinere Viza pre-settled

* * * - - 1 votes
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#37
raducanu969

raducanu969

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,450
  • Înscris: 30.06.2023
pt catean - Multumesc pentru informare, chiar, tu sti pe cineva care s-a integrat in acest sistem? Care au fost pasii, mai exact? Ne-ar fi de mare ajutor informatii de la cineva care a trecut prin acest Proces, anula aceasta fiumeo termina clasa a 8 - a si va da si acel Cambrige, de aceea vom incerca pe cat posibil sa profitam de unele avantaje / informatii pe care le detinem, in general, dorim sa venim cu lectiile gata facuta pentru ca integrarea sa ne fie mult mai usoara, sotia din Septembrie merge si ea la Meditatie la Engleza ( desi are o mica baza ) sa stie sa comunice estentialul si acum, sa vedem, pana la urma, ce tara vom alege.

#38
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Din pacate nu stiu sa iti zic de cazuri anume. Acesta este siteul oficial unde poate cauta o incadrare anume : https://www.jobs.nhs.uk/candidate

Daca stie engleza si este in domeniu, in NHS sigur isi gaseste sponsorizare pentru viza. Dar pentru aia trebuie sa treaca de interviu in engleza. Daca ea obtine viza, tie iti va fi mai usor sa aplici din UK dupa ce incepe ea munca si intra copilul la scoala. Pentru lucratorii din NHS, se ofera si chirie la pret redus.

#39
raducanu969

raducanu969

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,450
  • Înscris: 30.06.2023
pt catean - am auzit despre acest lucru ( cei care lucreaza in mediul sanitar ) obtin mai usor Viza si drept de munca dar si faptul ca isi pot aduce mai usor familiile dar si faptul ca, am un mic avantaj faptul ca fiind in UK ( in acel moment ) am sanse mai mari. E de retinut ceea ce spui, multumesc, daca mai ai si alte informatii, ti-as fi recunoscator.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate