Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Cum il abordez pe cel ce mi-a furat castile?

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
118 replies to this topic

#37
murdar

murdar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,862
  • Înscris: 24.05.2020

View Postmirel3003, on 30 iunie 2023 - 11:26, said:

Si 95% din angajati au acces la aceste informatii... ce voi la job nu aveti o aplicatie in care vedeti fiecare unde lucreasa, din ce departament e si pe cine are superior?


Ba da prietene, dar nu le vedem adresa si buletinul.

#38
horhescu

horhescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 14.05.2018

View Postcetateanul_Vijai, on 30 iunie 2023 - 12:05, said:

Cât costă căștile alea? Facem chetă pe forum și îți luam altele ca sa uiți de povestea asta.

pot sa fie si 2 lei castile, niste chinezarii de pe ali, nu conteaza, cat de sarlatan sa fii sa-ti bagi onoarea la noroi mai ales ca vorbim de acelasi loc de munca?

#39
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 04.10.2007

View Postmurdar, on 30 iunie 2023 - 12:08, said:

Ba da prietene, dar nu le vedem adresa si buletinul.

Nici eu la angajati nu le vad adresa si buletinul... Unde am scris eu ca am acees la buletinul sau adresa angajatilor...

Edited by mirel3003, 30 June 2023 - 12:10.


#40
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,566
  • Înscris: 26.05.2022

View Postdtd234, on 30 iunie 2023 - 10:43, said:

Pai ai zis ca le-ai pierdut. Omul probabil le-a gasit si le-a luat. Cine gaseste - e a lui.
Asa-i cand traiesti intr-un copac, sau daca le-ai pierdut pe mare. In rest, daca ai gasit ceva care nu-ti apartine trebuie sa anunti imediat militia la telefon 222222.

#41
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,636
  • Înscris: 12.06.2010

View Postmirel3003, on 30 iunie 2023 - 12:07, said:

...
Va tin la curent cu rezultatul.
...
Pui o poza cu ele, o sa ne prindem!

#42
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,885
  • Înscris: 15.06.2007

View Postmirel3003, on 30 iunie 2023 - 11:18, said:



In job-ul meu am acces la toata lista cu angajati... cand am ajuns sa caut persoana de la apartamentul 8 mi-a sunat cunoscut. Da stiu cum ii cheama pe toti 4.
Ulterior am facut rost de buletinul lui scanat si mi s-a confirmat ca sta la acea adresa.

Mai devreme am informat pe managerul de security din companie si a zis ca merge el sa discute cu el!

Revin catre voi cand se finzlizeaza toata povestea.
si care este pedeapsa pentru incalcarea GDPR? Sau esti cumva politist in timpul liber?

Si mie mi-au disparut tigarile dintr-un loc si banuiam ca au trecut peste gard muncitorii de la vecinu, si ma pregateam sa deschid un topic despre asta, dar le-am gasit pe masa din curte, desi sunt sigur ca nu eu le-am pus acolo.

#43
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,229
  • Înscris: 30.07.2006
De obicei astia de la paza sunt baieti de la tara ,aveam unii care , in schimbul de noapte, cautau ce lasau unul altul prin frigider, un suc , o mancare si se serveau.
Dupa principiul "ce e pus la comun e si al nostru, deci si al meu""

#44
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,139
  • Înscris: 07.11.2006
Traim in capitalism, vremile sunt mai salbatice decat avem impresia. Toti au drepturi, europenii au chiar mai multe.
Daca te tin balamalele, du-te peste el. Dar din ce prezinti n-ai nici o dovada clara ca el e hotul. Esti doar in stadiul de Sunt 99.99% sigur ca el e care este fix zero. Daca omu' e bazat iti trage o sfanta de bataie de stai la reanimare cu lunile. Si cand iesi, te da in judecata pentru hartuire, samd. Si va castiga.
Io zic totusi ca singura solutie ar fi cu politia. Lasa-i pe ei sa fie siguri 99,99% asta daca iti iau in considerare asa-zisele dovezi.

#45
Mike1alike

Mike1alike

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,025
  • Înscris: 02.08.2020

View Postmirel3003, on 30 iunie 2023 - 12:09, said:

Unde am scris eu ca am acees la buletinul sau adresa angajatilor...
Aici...

View Postmirel3003, on 30 iunie 2023 - 11:18, said:

Ulterior am facut rost de buletinul lui scanat si mi s-a confirmat ca sta la acea adresa.


#46
bibolu

bibolu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 29.06.2023

View Postmirel3003, on 30 iunie 2023 - 11:50, said:

Lucreaza de peste 6 ani... eu acum 6 ani cand m-am angajat imi aduc aminte ca el era la receptie cand am mers la interviu...
Eu am mai avut acum 3 ani o chestie cu el cand mi-au disparut de la receptie niste chestii de trebuiau trimise pe o alta locatie... cand m-am uitat pe camera impreuna cu managerul de securitate s-a descoperit ca el a fost. Si-a cerut scuze si a fost iertat..... bine erau niste chestii fara valoare, ceva materiale COVID...
pai inseamna ca e recidivist, daca ii zici chestia ca l-ai descoperit o sa se descotoroseasca de casti

#47
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 04.10.2007
Una e sa ai acces si alta sa faci rost.... Cum am mai scris intr-un topic, datele agentilor de securitate sunt in contractul cu firma de securitate...

#48
bibolu

bibolu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 29.06.2023

View Posthorhescu, on 30 iunie 2023 - 11:53, said:

iti recomand calea legala si sa apelezi la politie. nu mi-as asuma sa fac dreptate cu legea pumnului mai ales daca stiu ca sansele de izbanda sunt mici. sigur, ai putea sa vorbesti cu respectivul, dar depinde... din ce ai descris imi pare ca e un bombardier scandalagiu cu doi neuroni, nu stiu ce sanse ai sa o rezolvi asa. ai putea macar sa-l informezi.



pentru cei care visati capace si pumni, daca merge colegu' la sectie ca l-ati capacit pentru o acuzatie nefondata s-ar putea sa o imbulinati si sa va si dea afara de la job. in 2023 sunt si cai legale prin care sa-ti rezolvi asemenea probleme, ai autoritati, ai HR...

PS: la voi la firma nu sunt camere de luat vederi prin spatiile comune?
si ce faci cand politia nu isi face treaba? eu am fost batut de unu din armata si politia nici nu s-a miscat, a zis sa ma duc eu la sectie sa depun plangere daca il cunosc. Nici macar nu s-au miscat in cele 30 de zile sa faca cerere la politia locala sa se uite pe camerele de vederi din strada care erau pe strada

#49
Mike1alike

Mike1alike

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,025
  • Înscris: 02.08.2020

View PostBogotta, on 30 iunie 2023 - 11:31, said:

Nu avem o aplicatie dedicata.  Sincer as fi vrut sa aflu ce marime poarta colegele la sutien insa firar a naibii ca informatiile astea nu sunt nicaieri   Posted Image
Băi vere, tu n-ai ochi?! Sau eşti ca personajul din banc, care e întrebat dacă a văzut ce ninge afară şi el spune "Nu, dă-mi un link"?!

#50
sgn30

sgn30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 20.08.2016

View Posttfmercedez, on 30 iunie 2023 - 12:18, said:

si care este pedeapsa pentru incalcarea GDPR? Sau esti cumva politist in timpul liber?

Nume, prenume, functie si superior nu intra la GDPR...

Toti astia care tot o tineti cu GDPR-ul habar nu aveti.... vorbiti din auzite.

#51
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007

View Postmurdar, on 30 iunie 2023 - 12:08, said:

Ba da prietene, dar nu le vedem adresa si buletinul.

Oricum ai lua-o, daca comenteaza cineva, colegul se plimba prin jurul acelei adrese absolut intamplator, cand s-au conectat castile la telefonul lui. Pura coincidenta Posted Image

#52
dtd234

dtd234

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,062
  • Înscris: 29.03.2021
Daca nu ma insel legea cu predatul a ce gasesti la militie este o lege comunista.
Eu sunt de acord ca daca gasesti un portmoneu sa il duci la militieni dar cand e vb de alte obiecte eu cel putin dau prioritate legilor nescrise care exista de milioane de ani. Am pierdut si eu multe chestii si nu am avut pretentia sa ma caute sa mi le dea ca stiam ca sunt pierdute

#53
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,006
  • Înscris: 16.07.2015
E irelevant ce crezi matale, legea e lege.

Edited by Vlad_22, 30 June 2023 - 12:37.


#54
horhescu

horhescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 14.05.2018

View Postbibolu, on 30 iunie 2023 - 12:30, said:

si ce faci cand politia nu isi face treaba? eu am fost batut de unu din armata si politia nici nu s-a miscat, a zis sa ma duc eu la sectie sa depun plangere daca il cunosc. Nici macar nu s-au miscat in cele 30 de zile sa faca cerere la politia locala sa se uite pe camerele de vederi din strada care erau pe strada

acum in era internetului daca faci un pic de tambalau in spatiul public isi misca fundurile. plus ca aici nu l-a batut nici un militar, ci un gainar din firma i-a furat castile.

LE: oricum divagam, deja a luat legatura cu superiorul respectivului, probabil se va rezolva intern.

Edited by horhescu, 30 June 2023 - 12:46.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate