Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

Cum il abordez pe cel ce mi-a furat castile?

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
118 replies to this topic

#19
murdar

murdar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,862
  • Înscris: 24.05.2020

View PostLeo2006, on 30 iunie 2023 - 11:14, said:

Vorbesti cu seful tau de la job si ii prezinti probele. Daca nu se rezolva, apelezi la politie. Totusi paznicul se va panica si le va arunca la gunoi decat sa recunoasca faptul ca le-a furat de pe o masa. Imediat ce le va returna isi va pierde automat locul de munca. Tu ce crezi ca va face ?


Asta cu paznicul si panicatul si aruncatul la gunoi poate fi prevenita daca ii explici ca ai suficiente dovezi incat sa demonstrezi ca el le-a furat. Sau stergeti totul cu buretele daca le gasesti maine la receptie. S-ar putea sa mearga.

Edited by murdar, 30 June 2023 - 11:17.


#20
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 04.10.2007

View Post__Dan__, on 30 iunie 2023 - 11:11, said:

Felicitari pentru investigatie. Dar cred ca din poveste lipsesc detalii importante. Pe tabelul cu interfoane erau trecute si numerele de telefon ale locatarilor? Altfel cum l-ati identificat pe presupusul posesor de casti noi? Cunosteati numele angajatilor la firma de securitate? Sa stim si noi, daca ajungem in aceeasi situatie...

In job-ul meu am acces la toata lista cu angajati... cand am ajuns sa caut persoana de la apartamentul 8 mi-a sunat cunoscut. Da stiu cum ii cheama pe toti 4.
Ulterior am facut rost de buletinul lui scanat si mi s-a confirmat ca sta la acea adresa.

Mai devreme am informat pe managerul de security din companie si a zis ca merge el sa discute cu el!

Revin catre voi cand se finzlizeaza toata povestea.

#21
flt

flt

    Euro-Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,037
  • Înscris: 10.01.2023
vezi că tu nu ai dreptul să folosești datele angajaților în interes personal. încalci GDPR
el te poate da în judecată pentru că i-ai accesat datele și l-ai urmărit la adresă

cel mai bine rezolvi intern cu manageul
cu șeful lui adică. de regulă cei din structurile astea pseudomilitarizate au șefi mai duri care nu înghit asemenea găinării și vor trata cu respectivul la nivelul lui de înțelegere
adică probabil îl va rupe la ore - pus pe ture nașpa sau obiective nașpa sau chiar dat afară

#22
murdar

murdar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,862
  • Înscris: 24.05.2020

View Postmirel3003, on 30 iunie 2023 - 11:18, said:

In job-ul meu am acces la toata lista cu angajati... cand am ajuns sa caut persoana de la apartamentul 8 mi-a sunat cunoscut. Da stiu cum ii cheama pe toti 4.
Ulterior am facut rost de buletinul lui scanat si mi s-a confirmat ca sta la acea adresa.



....ai de plua mea cat de ilegal este ce-ai facut. Sterge repede postul asta si nu mai zi nimanului ce-ai facut. Mai ales politiei.

#23
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 04.10.2007

View Postflt, on 30 iunie 2023 - 11:21, said:

vezi că tu nu ai dreptul să folosești datele angajaților în interes personal. încalci GDPR
el te poate da în judecată pentru că i-ai accesat datele și l-ai urmărit la adresă

cel mai bine rezolvi intern cu manageul
cu șeful lui adică. de regulă cei din structurile astea pseudomilitarizate au șefi mai duri care nu înghit asemenea găinării și vor trata cu respectivul la nivelul lui de înțelegere
adică probabil îl va rupe la ore - pus pe ture nașpa sau obiective nașpa sau chiar dat afară

View Postmurdar, on 30 iunie 2023 - 11:22, said:

....ai de plua mea cat de ilegal este ce-ai facut. Sterge repede postul asta si nu mai zi nimanului ce-ai facut. Mai ales politiei.

Stati ma calmi ca am acces la numele si prenumele angajatilor, functia, departament si superior.... Nu am acces la buletinele angajatilor.. in schimb la contractul de paza sunt datele agentilor de securitate...

Si 95% din angajati au acces la aceste informatii... ce voi la job nu aveti o aplicatie in care vedeti fiecare unde lucreasa, din ce departament e si pe cine are superior?

Edited by mirel3003, 30 June 2023 - 11:27.


#24
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,638
  • Înscris: 12.06.2010
... daaa, mare ilegalitate. Inchide si contul de pe SP si muta-te in alta tara. Eventual pe alt continent. ))))

Edited by lucianburjuiul, 30 June 2023 - 11:27.


#25
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,126
  • Înscris: 29.01.2016
De ce, ca a reusit sa faca treaba mai bine si mai repede ca politia ?
Pe pariu ca de la politie nu primea raspuns, sau ar fi durat mult mai mult.
La politie poate spune doar ca are urmarirea activa pe casti si le-a detectat active la adresa X. Sa descopere apoi politia cine locuieste la acea adresa si unde lucreaza cel care sta acolo, dar si cel care le-a pierdut...
Suna mai bine asa ?

Edited by Magicwisewolf, 30 June 2023 - 11:28.


#26
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 24.02.2017

View Postmirel3003, on 30 iunie 2023 - 11:26, said:

ce voi la job nu aveti o aplicatie in care vedeti fiecare unde lucreasa, din ce departament e si pe cine are superior?


Mie imi arata Outlookul cateva info. Nu avem o aplicatie dedicata.  Sincer as fi vrut sa aflu ce marime poarta colegele la sutien insa firar a naibii ca informatiile astea nu sunt nicaieri   :D

#27
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,277
  • Înscris: 30.07.2006

View Postnewusername123, on 30 iunie 2023 - 11:30, said:

Un pumn in gura,la vremea lui,rezolva multe probleme.
Pe lucrul tau stai sa te milogesti de un handicapat cu 10 clase.
Daca nu te simti stapan pe tine,mergi la politie,ori o rezolvi in cadrul firmei. Altfel,il iei deoparte si l pui sa scoata castile acum. Daca nu se conformeaza,ii dai direct un capac. Angajatii precum boschetul asta nu se tem ca si vor pierde locul de munca,ca nu au nimic de pierdut.

N-as vrea sa am colegi ca tine. :lol:
Cata vreme se poate rezolva usor ,cu vorba, cu managerul tau, al aluia de ce sa rezolvi cu parul?
Nu-ti aduce decat probleme in plus

#28
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,126
  • Înscris: 29.01.2016
Pai de ce te-ar interesa marimea, nu se vede bine cu ochiul liber cat de dotate sunt sau nu sunt ?
Sau vrei sa le iei sutiene ? :D

View PostBogotta, on 30 iunie 2023 - 11:31, said:



Mie imi arata Outlookul cateva info. Nu avem o aplicatie dedicata.  Sincer as fi vrut sa aflu ce marime poarta colegele la sutien insa firar a naibii ca informatiile astea nu sunt nicaieri   Posted Image


#29
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,266
  • Înscris: 26.06.2009

View Postdtd234, on 30 iunie 2023 - 10:43, said:

Pai ai zis ca le-ai pierdut. Omul probabil le-a gasit si le-a luat. Cine gaseste - e a lui.

...tu ai merita un mic dosar penal ca sa intelegi ce inseamna un furt!!! Atitudine de kakao...

#30
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,541
  • Înscris: 05.06.2009

View Postmirel3003, on 30 iunie 2023 - 11:18, said:



In job-ul meu am acces la toata lista cu angajati... cand am ajuns sa caut persoana de la apartamentul 8 mi-a sunat cunoscut. Da stiu cum ii cheama pe toti 4.
Ulterior am facut rost de buletinul lui scanat si mi s-a confirmat ca sta la acea adresa.

Mai devreme am informat pe managerul de security din companie si a zis ca merge el sa discute cu el!

Revin catre voi cand se finzlizeaza toata povestea.

Hm, de cât timp lucrează acea persoana în clădirea voastră? S-au mai plâns și alții ca le-au dispărut chestii sau nu le-au mai găsit acolo unde erau siguri ca le-au uitat/lasat?


#31
bibolu

bibolu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 29.06.2023
ia-ti un martor cu tine si cand dai nas in nas cu cel care ti le-a furat ii explici cum sta treaba daca nu te duci la politie. Ca daca te duci la politie o sa te ia in ras, o sa zica ca pentru o pereche de casti ii pui la treaba, eu am fost batut si nu s-au miscat ca sa vina la fata locului, da pai sa se miste pentru o pereche de casti.

#32
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 04.10.2007

View Postcorinadaniela, on 30 iunie 2023 - 11:45, said:

Hm, de cât timp lucrează acea persoana în clădirea voastră? S-au mai plâns și alții ca le-au dispărut chestii sau nu le-au mai găsit acolo unde erau siguri ca le-au uitat/lasat?

Lucreaza de peste 6 ani... eu acum 6 ani cand m-am angajat imi aduc aminte ca el era la receptie cand am mers la interviu...
Eu am mai avut acum 3 ani o chestie cu el cand mi-au disparut de la receptie niste chestii de trebuiau trimise pe o alta locatie... cand m-am uitat pe camera impreuna cu managerul de securitate s-a descoperit ca el a fost. Si-a cerut scuze si a fost iertat..... bine erau niste chestii fara valoare, ceva materiale COVID...

Edited by mirel3003, 30 June 2023 - 11:51.


#33
horhescu

horhescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 14.05.2018
iti recomand calea legala si sa apelezi la politie. nu mi-as asuma sa fac dreptate cu legea pumnului mai ales daca stiu ca sansele de izbanda sunt mici. sigur, ai putea sa vorbesti cu respectivul, dar depinde... din ce ai descris imi pare ca e un bombardier scandalagiu cu doi neuroni, nu stiu ce sanse ai sa o rezolvi asa. ai putea macar sa-l informezi.

View Postnewusername123, on 30 iunie 2023 - 11:30, said:

Un pumn in gura,la vremea lui,rezolva multe probleme.
Pe lucrul tau stai sa te milogesti de un handicapat cu 10 clase.
Daca nu te simti stapan pe tine,mergi la politie,ori o rezolvi in cadrul firmei. Altfel,il iei deoparte si l pui sa scoata castile acum. Daca nu se conformeaza,ii dai direct un capac. Angajatii precum boschetul asta nu se tem ca si vor pierde locul de munca,ca nu au nimic de pierdut.

pentru cei care visati capace si pumni, daca merge colegu' la sectie ca l-ati capacit pentru o acuzatie nefondata s-ar putea sa o imbulinati si sa va si dea afara de la job. in 2023 sunt si cai legale prin care sa-ti rezolvi asemenea probleme, ai autoritati, ai HR...

PS: la voi la firma nu sunt camere de luat vederi prin spatiile comune?

Edited by horhescu, 30 June 2023 - 12:00.


#34
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,541
  • Înscris: 05.06.2009

View Postmirel3003, on 30 iunie 2023 - 11:50, said:



Lucreaza de peste 6 ani... eu acum 6 ani cand m-am angajat imi aduc aminte ca el era la receptie cand am mers la interviu...
Eu am mai avut acum 3 ani o chestie cu el cand mi-au disparut de la receptie niste chestii de trebuiau trimise pe o alta locatie... cand m-am uitat pe camera impreuna cu managerul de securitate s-a descoperit ca el a fost. Si-a cerut scuze si a fost iertat..... bine erau niste chestii fara valoare, ceva materiale COVID...

Cu sau fără valoare, nu contează.
Ci fapta în sine - nu îți însușești ceva ce nu-i al tău.
O fi cleptoman și nu se poate abține...

#35
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
Eu as vorbi cu seful sau. 100% va rezolva problema.

#36
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 04.10.2007

View Postmarga32, on 30 iunie 2023 - 12:01, said:

Eu as vorbi cu seful sau. 100% va rezolva problema.

Pai cu seful lui am vorbit (managerul de securitate) si i-am dat toate datele ce il incrimineaza... mi-a zis ca merge sa vorbeasca cu el pana la sfarsitul programului de lucru.

Va tin la curent cu rezultatul.
I-am dat:
1)Screen - cu locatia unde sunt detectate castile
2)Poza cu interfonul de la adresa aia

View Postcetateanul_Vijai, on 30 iunie 2023 - 12:05, said:

Cât costă căștile alea? Facem chetă pe forum și îți luam altele ca sa uiți de povestea asta.

https://www.emag.ro/...e/pd/DBWJNDMBM/

Astept banii in cont!

Edited by mirel3003, 30 June 2023 - 12:07.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate