Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

drepturile copiilor in numele ...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!
 BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara
 

Dosar penal pentru furt

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
Marincos

Marincos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 03.01.2023
Să nu recunoască nimic. Să nu zică nimic și scapă nevinovat. Garantat. Așa se face.

#20
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,754
  • Înscris: 08.10.2004
unii de pe aici confunda moralitatea cu modul in care functioneaza justitia.   legal e foarte greu de dovedit ca a furat. oricum daca e chemat de orice autoritate ii trebuie avocat.

moral - e un magar ca sa ma exprim finut...

#21
Don_Costica

Don_Costica

    Mos cam nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 18.07.2022

 bai3tzash, on 27 iunie 2023 - 10:07, said:

Furt e. Ca doar in mod CONSTIENT a repetat procesul. Ca poate sau nu sa se dovedeasca, aia e deja altceva.
Nu stiu daca sunt dovezi directe sau anchetatorii merg la plesneala, ca sa marturiseasca el, ca altfel nu pot dovedi.
Ar putea sa-l bage la beci, cu un reflector in ochi. Dupa trei ciomege pe spinare o sa recunoasca si furtul flotei.

#22
Meow1995

Meow1995

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 09.09.2020
Ideea e ca nu este el singurul , jumate de oras facea chestia asta , tu cand dadeai sms ul cerut nu mai trebuia sa confirmi nimic , pur si simpli intrau banii in aplicatie si mergea la orice statie din oras al primariei nu doar la una singura

#23
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,868
  • Înscris: 06.01.2008

 murdar, on 27 iunie 2023 - 03:48, said:

A fost o defectiune. Eu cred ca politia cel mult ii poate cere sa acopere paguba produsa.
Faci o data, faci de doua ori, dar a treia oara deja ori esti h****capat daca nu observi, ori rau-voit. Si in cazul al doilea Politia nu te iarta.


 smoke, on 27 iunie 2023 - 11:34, said:

unii de pe aici confunda moralitatea cu modul in care functioneaza justitia.   legal e foarte greu de dovedit ca a furat. oricum daca e chemat de orice autoritate ii trebuie avocat.
Forma repetata a faptei nu se poate incadra chiar la furt calificat? Ca nu a incarcat o data sau de 2 ori ca sa atinga suma aia.

Edited by Hider141, 27 June 2023 - 14:48.


#24
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,754
  • Înscris: 08.10.2004
nu ca nu e treaba ta sa verifici functionarea corecta a sistemului. daca operatiunile efectuate nu incalca nici o lege e greu sa fii acuzat

#25
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,543
  • Înscris: 01.08.2006
Poate scapa doar prin plata prejudiciului, daca a facut fapta doar pentru uz personal. Daca a facut uz de defectiunea aia pentru a face bani pentru el, atunci nu mai e asa nevinovat.

#26
Don_Costica

Don_Costica

    Mos cam nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 18.07.2022
A avut primaria o promotie de reduceri. 100%. Asta rezulta cand implementezi o aplicatie de doi bani.
Au platit testarea aplicatiei de catre utilizatorul final.
Sa-i caute pe escrocii care le-au vandut un sistem defect.

#27
aladdin2k

aladdin2k

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,500
  • Înscris: 23.06.2004

 Don_Costica, on 27 iunie 2023 - 07:37, said:

E ca si cand dau SMS sa platesc parcarea si Gogu imi salta masina fiindca primaria n-a primit banii.
Nu chiar, cand dai SMS pentru parcare vei primi un SMS de confirmare cu ora pana la care e valabila parcarea, altfel parcarea nu e valida, in general scrie pe toate panourile. Nu stiu daca se aplica si aici, dar din moment ce contul din aplicatie i-a fost incarcat, atunci SMS-ul a ajuns unde trebuie. Inteleg ca se intampla de ceva vreme, stie tot orasul dar nimeni n-a luat nicio masura?!? Eu cred ca cel mult a doua zi autoritatile stiau de problema si trebuiau sa blocheze imediat accesul la aplicatie; nu au facut-o, parerea mea e ca trebuie sa-si asume pierderile. Sau sa le imparta fifty-fifty cu cei care au abuzat sistemul, abuzul fiind permis si oarecum incurajat de primarie prin inactiune.

Edited by aladdin2k, 03 July 2023 - 09:37.


#28
legalmente

legalmente

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 02.06.2023
e o fapta penala....acum daca ajunge sa se inteleaga cu cel de la care a luat fara sa plateasca e alta discutie...dar daca are camere, sunt multi martori e f greu sa crezi ca ajunge un judecator sa nu creada povestea...ideea e ca orice ai lua, gasi fara sa platesti pentru acel ceva, trebuie sa il inapoiezi proprietarului sau la politie... la tinerete se mai fac si chestii din astea de te dai mare...acum unii o sa invete pe calea mai grea...

#29
Don_Costica

Don_Costica

    Mos cam nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 18.07.2022
Ce se vede pe camere? Unul care alimenteaza. Ca nu-si filmeaza zmarfonu' ca sa arate creditul dat benevol de primaria generoasa.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate