Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Farul Constanta - Sheriff Tiraspol (Preliminarii UCL)

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

Poll: Farul Constanta - Sheriff Tiraspol (Preliminarii UCL) (28 member(s) have cast votes)

Ce pronostic dati pentru acest meci?

  1. castiga Farul (12 votes [42.86%] - View)

    Percentage of vote: 42.86%

  2. egalitate (2 votes [7.14%] - View)

    Percentage of vote: 7.14%

  3. castiga Sheriff (14 votes [50.00%] - View)

    Percentage of vote: 50.00%

Vote Guests cannot vote

#1
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Pe 12 e turul, pe 19 returul.
Parerea mea e ca sansele sunt 40 la 60%.

Oricum, daca ne scot fratii de peste Prut, ajungem in Conference. Deci nu se termina totul aici.

#2
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,408
  • Înscris: 31.08.2006

 lost_in_a_dream, on 21 iunie 2023 - 09:23, said:



Oricum, daca ne scot fratii de peste Prut

                                  Numai frati nu ne sunt cei din echipa din Tiraspol, tinand cont de situatia din Transnistria, plus ca in lot sunt foarte multi stranieri.

#3
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,865
  • Înscris: 13.07.2011
De unde pana unde ne sunt frati cei din Tiraspol? Acolo traiesc rusi convinsi, in fruntea lor Victor Gusan presedintele Sheriff Tiraspol, fost agent KGB.

Nu stiu exact cum va arata echipa Farului pana la meciul cu Sheriff, pentru ca sunt sigur ca vor avea unele plecari, dar eu zic ca suntem peste ei. Iar Akanbi la ei este accidentat. Ar trebui sa trecem defapt fara probleme.

#4
onisifor12

onisifor12

    Junior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,396
  • Înscris: 27.08.2013
Am văzut o dată întrun vlog pe youtube, un englez chelios care călătorește - îl știți probabil, era în Tiraspol. Totul arăta sovietic ca înainte de revoluție. Și vorbea cu niște localnici; dintr-una -n alta ăia, cică:„(...)noi aici ne înțeleg cu toată lumea. Toată lumea e bine venită: ruși, moldoveni, ucraineni, toată lumea”. În Transnistria, ca și în zona cotului Donului românii nu sunt bine văzuți/primiți.

#5
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,865
  • Înscris: 13.07.2011
Uite aici ceva interesant: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/7d7xwAjep2w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#6
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,457
  • Înscris: 24.02.2017
Cum naiba putem sa jucam cu o echipa a unui stat pe care Romania nu l-a recunoscut ?   Asta e mai degraba deja o problema a Ministerului de Externe decat al Sportului.  Aaaaa, am uitat, nici nu mai avem un Minister al Sportului.

#7
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,865
  • Înscris: 13.07.2011
Asta nu este problema noastra. Ei joaca sub licenta Diviziei Superioare din Moldova si fac parte din acel campionat, astfel ca teoretic vorbind este o echipa din Moldova, practic sunt niste rusi corupti, care au 9 din 11 oameni de culoare in echipa.

#8
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,559
  • Înscris: 16.03.2007

 Bogotta, on 21 iunie 2023 - 11:06, said:

Cum naiba putem sa jucam cu o echipa a unui stat pe care Romania nu l-a recunoscut ?   Asta e mai degraba deja o problema a Ministerului de Externe decat al Sportului.  Aaaaa, am uitat, nici nu mai avem un Minister al Sportului.

joaca intr-o competitie organizata de UEFA, nu de MAE.

#9
Florin_d_1300

Florin_d_1300

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,041
  • Înscris: 06.04.2007
Sheriff Tiraspol a castigat pe Bernabeu in grupele CL nu demult, iar aseara nationala Republicii Moldova a batut Polonia lui Levandowski (cu el pe teren) cu 3:2. Nu cred ca va fi o dubla usoara Posted Image

#10
ovtd

ovtd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 24.10.2016

 Bogotta, on 21 iunie 2023 - 11:06, said:

Cum naiba putem sa jucam cu o echipa a unui stat pe care Romania nu l-a recunoscut ?

La fel cum am jucat si cu Kosovo.

#11
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,457
  • Înscris: 24.02.2017
Exact. Jucam cu echipe ale unor tari inexistente.  Hai sa zicem ca Tiraspol este sub autoritatea Moldovei, desi dpdv politic nu e deloc astfel.

#12
d-ardeleanu

d-ardeleanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 12.02.2008
Eu nu

 Bogotta, on 21 iunie 2023 - 11:06, said:

Cum naiba putem sa jucam cu o echipa a unui stat pe care Romania nu l-a recunoscut ?   Asta e mai degraba deja o problema a Ministerului de Externe decat al Sportului.  Aaaaa, am uitat, nici nu mai avem un Minister al Sportului.
Eu nu inteleg cum de sunt ei acceptati in campionatul Moldovei...ar trebui ejectati, dar probabil aduc bani la federatie si puncte in coeficientul de tara...

#13
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,457
  • Înscris: 24.02.2017
Si mie mi se pare suspecta treaba asta .....   E ca si cum Oltenia si-ar declara independenta iar pe urma echipa lor nationala ar juca in campionatul Romaniei......  Jesus

#14
andronic312

andronic312

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 16.01.2009
Poate au noroc cum am avut cu Elvetia. Posted Image

#15
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008

 Florin_d_1300, on 21 iunie 2023 - 11:21, said:

Sheriff Tiraspol a castigat pe Bernabeu in grupele CL nu demult, iar aseara nationala Republicii Moldova a batut Polonia lui Levandowski (cu el pe teren) cu 3:2. Nu cred ca va fi o dubla usoara Posted Image

Eu cred că ne scot fără probleme.

#16
horhescu

horhescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 14.05.2018
jucam cu echipa sheriff detinuta de un oligarh imbogatit inca din odioasa perioada sovietica. astia nu ne sunt frati...

#17
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,865
  • Înscris: 13.07.2011
Ganditi-va ca in Moldova, in afara de Sheriff Tiraspol, nu mai exista o alta echipa. Tiraspol a castigat in ultimii 23 de ani, 21 de campionate. A reprezentat tara de multiple ori in cupele europene, si a adus puncte frumoase la coeficient. Pe langa asta aduc bani buni la federatie.

Daca ii scot din Divizie, atunci la revedere campionat.

Dar la Sheriff nu joaca moldoveni asta este problema. Sunt doar stranieri din Africa in proportie de 99%.

Edited by business11, 21 June 2023 - 12:42.


#18
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,543
  • Înscris: 01.08.2006
Federatiile sunt un SRL, nu e ceva guvernamental, de stat. Poate adera la federatie cine vrea, daca asta vor membrii. Adica e o firma ce vrea profit. Fara Sheriff nu ar exista Divizia A in Moldova, nu ar mai avea rost :))

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate