Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986
 

Voi aveți încredere în recenziile online?

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,892
  • Înscris: 30.08.2006
Toate recenziile mele au fost publicate ,chiar si cele negative. Trebuie sa o faci intr-un mod mai elegant, adica sa enumeri partile pozitive si cele negative. De exemplu , am cumparat o oglinda retrovizoare care a fost putin decentrata dar a mers la fix. Iarna cand prindea putina ghiata nu mai rotea cand mergeam cu spatele. Recenzia a fost aprobata. Oglinda nu e perfecta dar nu a cazut cum au cazut cele originale de pe Golf 7 an 2017. Mi-au cazut in aceiasi zi amandoua la o diferenta de cateva ore. A doua nu am mai gasit-o dar prima am vazut cum s-a desprins si a cazut la semafor. Posted Image

#38
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Mie imi sunt foarte utile recenziile. Dar imi fac o impresie in ansamblul lor, la un produs. Nu individual.
Bineinteles ca iti poti lua teapa si asa. De exemplu am intalnit unii neserriosi care au platit ptr imagine ca la carte, fiind constienti de valoarea acesteia. Iar impresia generala era buna, datorita unei imagini bune pe care se straduiau s-o pastreze.

Edited by Cr1spy, 02 June 2023 - 23:45.


#39
cetateanul_Vijai

cetateanul_Vijai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 05.05.2023
Prefer recenziile profesionale cu cât mai multe detalii, dar și anunțurile detaliate, dacă tot cumpăr de pe internet. De ex, mă uit la un produs vândut de Decathlon cu multe detalii(pentru ce a fost conceput produsul, caracteristici, materiale și altele) și un produs de la Emag cu preț și denumire și atat, in special daca este din marketplace. Automat dau skip produselor sărăcăcioase in detalii și celor cu recenzii de 5 stele de la oameni care își pun nume, prenume complet și sunt scrise corect gramatical, alea evident sunt fabricate.


#40
mirela17m

mirela17m

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 08.05.2023
Daca verifici recenziile din mai multe locuri, si le compari o sa iti faci o idee de ansamblu.
Numarul de recenzii si tipul lor (pozitive sau negative) o sa te determine sa iti faci o parere despre acel produs.

Acest research nu dureaza 1 min .

Trebuie ceva munca, iar datorita acestui fapt, multe magazine se bazeaza pe "lenea" cumparatorului, si "adauga" cateva recenzii  in plus a pentru a determina cumparatorul "lenes" sa  ia decizia de cumparare.

#41
Mihaitsa07

Mihaitsa07

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 03.06.2023
La Emag greu de tot aproba recenziile, iar pe Altex cand te uiti ca sunt postate in aceeasi zi sau la o zi dupa alta cate 10 recenzii, iti dai seama cat de adevarate sunt...

#42
TamtamTicaticaPiupiu

TamtamTicaticaPiupiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,485
  • Înscris: 05.04.2023
Tot timpul va exista suspiciunea ca recenziile sunt facaturi de-ale vanzatorului si e si normal pentru ca el detine controlul asupra saitului si tu nu ai cum sa ii verifici onestitatea.
Nu bag in seama astfel de pareri, nici cele negative nu prea ma intereseaza!

Merita sa-mi pierd timpul citind comentarii din surse independente de vanzator, ca poate gasesc ceva ce ma intereseaza.

#43
legalmente

legalmente

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 02.06.2023
E de vazut si recenziile la care vanzatorul zice ca comentariul vine de la cineva care a cumparat acel produs...dar de unde stim noi ca unii care au postat recenzii au si cumparat? ca doar vanzatorul poate sa stie acest lucru...si el poate la unele comentarii care ii sunt favorabile zice ca provin care au cumparat deja produsul...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate