Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?
 cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...
 DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)
 DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...
 

Samsung S23

  • Please log in to reply
653 replies to this topic

#235
gestt

gestt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,881
  • Înscris: 09.10.2009

 rzv74, on 05 martie 2023 - 15:07, said:

Am conectat niște casti akg de la s10 prin "adaptor USB to jack" și apare mesajul dispozitivul usb conevtat nu este acceptat. Pe o tableta samsung merge fără probleme. Se pot conecta doar casti Bluetooth?
Nu știu ce model sunt cele de S10, eu am modelul EO-IC100(usb-c) pe care le foloseam la S20FE și merg fara probleme pe S23.

Edited by gestt, 06 March 2023 - 09:14.


#236
bara4s

bara4s

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 11.03.2021
Actualizare de sistem Google Play
1 Februarie
46 MB

Attached Files



#237
bara4s

bara4s

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 11.03.2021
În sfârșit 🥳

Attached Files


Edited by bara4s, 07 March 2023 - 10:56.


#238
stefrsc

stefrsc

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 05.04.2021
Salut! Vin de pe un S10+ 128gb si cred ca e timpul pentru un upgrade, totusi ma gandesc sa iau un S23 simplu de 256gb.
Ma intereseaza daca a mai avut cineva o trecere similara si daca merita, mai ales pe partea de camera foto/video si baterie.

#239
androida7

androida7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 26.09.2007

 stefrsc, on 08 martie 2023 - 14:18, said:

Salut! Vin de pe un S10+ 128gb si cred ca e timpul pentru un upgrade, totusi ma gandesc sa iau un S23 simplu de 256gb.
Ma intereseaza daca a mai avut cineva o trecere similara si daca merita, mai ales pe partea de camera foto/video si baterie.
Da, eu vin de la S10+, am luat S23+. Bateria tine considerabil mai mult in aceleasi conditii de utilizare cu precedentul telefon (desi i-o schimbasem anul trecut). Se misca mai repede aplicatiile, iar la camera nu mi se pare ceva wow, si cu s10+ faceam poze frumoase. La s23+ ies prea HDR-uite si saturate, am observat acelasi lucru si la S21+ al sotului si nu imi placea asta. Vom vedea daca se mai modifica ulterior la urmatoarele update-uri.
Este mai greoi, iar ecranul nu mi se pare imbunatatit (ex. concret, deci f subiectiv: la jocul pe care il joc trebuie sa unesc niste bile intr-un patrat, deseori nu se unesc si reusesc sa "pierd", la s10+ nu mi s-a inamplat niciodata asta).
Cred ca ai si pe youtube niste comparatii mai obiective daca doresti.
IMHO, ar fi trebuit sa imi iau iau un s10+ nou :))

#240
geo741

geo741

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 07.09.2007

 androida7, on 08 martie 2023 - 16:01, said:


Da, eu vin de la S10+, am luat S23+. Bateria tine considerabil mai mult in aceleasi conditii de utilizare cu precedentul telefon (desi i-o schimbasem anul trecut). Se misca mai repede aplicatiile, iar la camera nu mi se pare ceva wow, si cu s10+ faceam poze frumoase. La s23+ ies prea HDR-uite si saturate, am observat acelasi lucru si la S21+ al sotului si nu imi placea asta. Vom vedea daca se mai modifica ulterior la urmatoarele update-uri.
Este mai greoi, iar ecranul nu mi se pare imbunatatit (ex. concret, deci f subiectiv: la jocul pe care il joc trebuie sa unesc niste bile intr-un patrat, deseori nu se unesc si reusesc sa "pierd", la s10+ nu mi s-a inamplat niciodata asta).
Cred ca ai si pe youtube niste comparatii mai obiective daca doresti.
IMHO, ar fi trebuit sa imi iau iau un s10+ nou :))

De acord la partea cu camera, cel puțin pe s23 plus e prea mult noise, parca pe s10 plus ieșeau mai bine pozele...

#241
stefrsc

stefrsc

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 05.04.2021
Interesant, ma gandeam ca un upgrade la camere ar fi in atatia ani totusi. Poate ma orientez si la Mar, cred ca in buget ar fi si un iPhone 14

#242
geo741

geo741

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 07.09.2007
Vorbind de camera, avem probleme pe S23 si S23+, cel putin. Camera principala de 50 mp nu focuseasa corect la modelele produse in Vietnam, dar sunt utilizatori de telefoane produse si in alte tari care sustin ca au aceasta problema. Posibil un defect hardware ce va necesita o inlocuire a camerelor in service, se asteapta o pozitie oficiala din partea Samsung. Si eu am aceasta problema, desi acum am devenit constient de ea, oricum eram cam dezamagit de camera.

https://www.sammobil...era-blur-issue/

Cel mai usor se observa la o poza facuta unei pagini de text.

Edited by geo741, 12 March 2023 - 10:04.


#243
zhukovsky

zhukovsky

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 23.01.2022
wow, am testat si eu (facut poza la text) arata ca dracu, in mijloc parca e un cerc prea luminos si in partea de sus prin margini mai ales e blurat textul, comparand cu vechiul telefon S9 unde nu exista aceste probleme.
Am incercat si alte aplicatii de camera, nici un rezultat, la fel iese

Edited by zhukovsky, 12 March 2023 - 22:32.


#244
zhukovsky

zhukovsky

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 23.01.2022
m-am jucat umpic prin setari, in modul pro exista optiunea de focus - manual si poti ajusta, iti apare cu verde textul si pe la valoarea 0.6 a iesit mult mai bine. deci mi se pare ca e problema de focusare, poate o rezolva prin update la camera sper.

#245
geo741

geo741

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 07.09.2007
Din ce am mai citit, nu pare a fi o problema de soft, daca era asa, trebuia sa o aiba toata lumea cu s23 si s23 plus, dar nu o au toti... Chestia e ca sunt aceleasi camere de la s22, si anul trecut au raportat problema asta insa nu am auzit ca a facut ceva Samsung in sensul asta...

#246
zhukovsky

zhukovsky

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 23.01.2022

View Postgeo741, on 13 martie 2023 - 19:56, said:

Din ce am mai citit, nu pare a fi o problema de soft, daca era asa, trebuia sa o aiba toata lumea cu s23 si s23 plus, dar nu o au toti... Chestia e ca sunt aceleasi camere de la s22, si anul trecut au raportat problema asta insa nu am auzit ca a facut ceva Samsung in sensul asta...

Da, e foarte nasoala problema. am sunat la suport la Samsung, am facut cativa pasi cu tipa de acolo (clear cache+data, safe mode), bag seama ca trebuie sa ma duc la service cu el sa vad ce zic

#247
geo741

geo741

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 07.09.2007
Sub nicio forma nu o sa duc sa-mi desfaca un telefon de 1000 euro dupa o luna de la achizitie. Deocamdata astept o pozitie oficiala din partea Samsung si update-ul major pentru camera, anuntat a fi lansat la sfarsitul lunii, cu speranta infima de a remedia problema. Daca nu se remediaza, o sa cer inlocuirea. Sa vedem ce va mai fi.

#248
TurismRO

TurismRO

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 20.09.2022
Ați încercat sa scuturați telefonul astfel încât sa ascultați  dacă se aude vreo zgomot din interior? La al meu se aude un zgomot din zona camerelor, ca și cum ceva se mișcă liber pe acolo, ca și cum nu ar fi ceva prins bine. Produs în Vietnam.

De asemenea atunci când ascult muzică,  mici măcar la volum mare, vibrează, se simte lejer la mâna.

#249
B_XXV

B_XXV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,439
  • Înscris: 20.02.2010
Multi au sarit gardul cu poarta deschisa. Fiule, ia de citeste:
https://www.samsung....r-galaxy-phone/

Edited by B_XXV, 19 March 2023 - 14:03.


#250
TurismRO

TurismRO

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 20.09.2022
Vad ca ai ceva lecturi la activ si puteai răspunde ca un domn, dar este greu în zilele noastre.  Mai da-mi un link și cu vibratul peste medie, fii perseverent.

#251
zhukovsky

zhukovsky

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 23.01.2022

View Postgeo741, on 14 martie 2023 - 20:18, said:

Sub nicio forma nu o sa duc sa-mi desfaca un telefon de 1000 euro dupa o luna de la achizitie. Deocamdata astept o pozitie oficiala din partea Samsung si update-ul major pentru camera, anuntat a fi lansat la sfarsitul lunii, cu speranta infima de a remedia problema. Daca nu se remediaza, o sa cer inlocuirea. Sa vedem ce va mai fi.
L-am dus, am dus ceva munca de lamurire sa il primeasca, ca vezi doamne nu e un defect. I-au facut o suita de teste de hardware, senzori, baterie etc. Nu cred ca l-au desfacut, nu prezinta semne.

Concluzia lor:
efectul de blur pe marginea unui text provine din curbura interna a lentilei
simptomul reclamat nu constituie un defect, acelasi efect se poate observa pe orice produs din acelasi model
se recomanda utilizarea obiectivului foto 3X


Deci trebe pusa camera pe modul 3:4, nu ala cu 50MP, dupa aia faci zoom 3X si asa iese fara blur intr-adevar, sigur ca trebuie sa faci poza de mult mai sus decat in mod normal, poate chiar sa te urci pe vreun scaun, asa ne trebuie daca suntem clienti Samsung.

#252
babitzy

babitzy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 09.02.2007
Am o problema cand incerc sa platesc folosind Chrome. Dupa ce introduc toate datele cardului pur si simplu Chrome se inchide. A mai patit cineva asa ceva?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 1 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate