Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Topul normalitatii

Sa incurajam sporturile de contac...

Cum s-au apucat rapperii sa faca ...

Casa construita la o distanta mai...
 Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)

Estimare reparatie

Sterilizare UV apa
 Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...

Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...
 Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri

Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator
 

Samsung Galaxy S23 Ultra

  • Please log in to reply
7196 replies to this topic

#3601
Smitty

Smitty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 07.04.2023

View PostMMVVDD, on 09 iunie 2023 - 19:37, said:

Eu am luat husa de la UAG monarch pro kevlar de la brandgsm cu reducere de la 299 la 215 lei pe negru, caut cea oxide green dar nu se gaseste, numai in america cu 150 de dolari cu transport cu tot. O am si pe cea de la UAG patfinder negru de la orange cumparata cu 111 lei asta e mai slim, si mai am de la spiegen cristal clear

Eu am uag monarch kevlar. Sunt ce trebuie.

#3602
MindArchitect

MindArchitect

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,238
  • Înscris: 30.11.2021
Am o chestie cu husele astea ca atunci cand o sa vindeti telefonul o sa transferati pretul husei catre telefon, o sa puneti anunt si o sa ziceti "are husa ..." si din cauza asta pretul.
Nu zic ca husa aia scumpa nu este o husa buna... zic ca adauga la pret.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/44BUzMIwnk4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Si nu protejeaza camera, camera care se freaca/zgarie de la praf, de la buzunar.

Si sunt genul ala de persoana care tin la telefon, sa fie impecabil.
Chiar am comandat: https://www.aliexpre....21ef1802jwuZ7U
Si pan livreaza chinezi... am aplicat un soci mic pe rama, nu scoci dala normal, este o varianta mai transparenta alba.

#3603
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,120
  • Înscris: 10.04.2006
Husa trebuie să o consideri ca o asigurare pentru cât timp ai tu telefonul.
Când îl vinzi nu cred că îți dă nimeni bani în plus pe husă.

#3604
Smitty

Smitty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 07.04.2023

View PostMindArchitect, on 09 iunie 2023 - 21:26, said:

Am o chestie cu husele astea ca atunci cand o sa vindeti telefonul o sa transferati pretul husei catre telefon, o sa puneti anunt si o sa ziceti "are husa ..." si din cauza asta pretul.
Nu zic ca husa aia scumpa nu este o husa buna... zic ca adauga la pret.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/44BUzMIwnk4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Si nu protejeaza camera, camera care se freaca/zgarie de la praf, de la buzunar.

Si sunt genul ala de persoana care tin la telefon, sa fie impecabil.
Chiar am comandat: https://www.aliexpre....21ef1802jwuZ7U
Si pan livreaza chinezi... am aplicat un soci mic pe rama, nu scoci dala normal, este o varianta mai transparenta alba.

Depinde si de vanzator. Eu mereu dau si husele ca doar nu mai am ce face cu ele cand le vand. Dar nu le adaug la pret ca nu am de ce.

#3605
Akalino

Akalino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 16.01.2023

View PostMindArchitect, on 09 iunie 2023 - 21:06, said:

Vedeti de ce nu zic eu nimic?
Eu am cumparat 3 huse cu 20 si ceva de lei bucata si tipele cred ca au fost? 10-20 de lei.

Si 2 huse sunt cu protejat camerele ca am facut greseala asta sa cumpar flagshipuri si sa le fac semne pe modulul de camere :D
Pana la urma luam telefoane ca sa ne folosim de ele,eu am doar husa flip cover de la samsung si atat,fara folie ecran si mai stiu eu ce...nu tin telu pe post de bibelou ca oricum 3-4 ani ma folosesc de el pana il schimb. Asa am facut cu toate telefoanele pana acuma si nu am avut probleme !

#3606
B_XXV

B_XXV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,439
  • Înscris: 20.02.2010
Ahaaaa...luam telefoane ca sa ne  folosim de ele ,nu tii telefonul de bibelou,  nu ai folie.Cand am citit remarca ta pt moment am crezut ca esti smecher natural dar cand am ajuns la husa flip cover s-a fasait tot scenariul.

Edited by B_XXV, 10 June 2023 - 07:02.


#3607
Smitty

Smitty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 07.04.2023

View PostAkalino, on 10 iunie 2023 - 05:09, said:

Pana la urma luam telefoane ca sa ne folosim de ele,eu am doar husa flip cover de la samsung si atat,fara folie ecran si mai stiu eu ce...nu tin telu pe post de bibelou ca oricum 3-4 ani ma folosesc de el pana il schimb. Asa am facut cu toate telefoanele pana acuma si nu am avut probleme !

Pana il scapi o data. La ce fragile sunt...

#3608
MindArchitect

MindArchitect

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,238
  • Înscris: 30.11.2021
Ziceti voi dar sa vedeti ce frustrant este sa vreti vreodata sa cumparati un telefon SH, anuntul sa fie cu huse scumpe care ridica telefonul.
Si eu ofer cadou husele.

Stateam si ma amuzam ca am trimis A52S la flip.ro si am ramas cu cutia si 2 huse si 1 tipla, ma gandeam? Pun anunt pe olx 50 de lei? Nu cred ca merita deranjul ca husele nu mai sunt impecabile si cine doreste o cutie... asa ca o sa le pun pe cosul de gunoi.

Si oftica este ca sunt si scumpe husele astea ale voastre si nu protejeaza camera din spate.
Nu vreau sa va zic cum este sa ai un telefon scump si sa-i faci un semn fin pe modulul de camere. Sa te uiti la zgartura aia si sa te oftici.

#3609
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,963
  • Înscris: 10.07.2014
@MindArchitect observ ca-ti place sa vorbesti despre huse in posturi lungi ce devin obositoare.Daca nu stiai este topic separat pentru accesorii.Poti gasi pe diferite magazine online si sticla de protectie pentru camerele foto.

Edited by lawrence74, 10 June 2023 - 10:07.


#3610
MindArchitect

MindArchitect

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,238
  • Înscris: 30.11.2021
Nu doar despre huse, imi place sa vorbesc in general :D
Si asta ii varianta de fac pauza, sa va las si pe voi sa scrieti.

Auz? Cat naiba sa discuti si despre huse.

#3611
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,963
  • Înscris: 10.07.2014
Ok,nu am nimic impotriva unei informatii utile,dar te repeti cu fiecare postare.Astept cu interes sa-ti achizitionezi un S23U si sa ne comunici impresiile.

#3612
geluadi2000

geluadi2000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,093
  • Înscris: 08.02.2006
toate telefoanele care au ajuns la vanzare au fost vandute fara husa pentru ca viitorul proprietar are alte gusturi,idei, orice care nu se va potrivi cu ce ai tu. Am reusit sa vand aproape toate husele separat la juma' de pret dar tot am ramas cu 2 originale de ipon 13 pro si nu m-am scapat de ele. nici cu pret de 30 % din initial...
In schimb la telefon a contat ca l-am tinut in husa +folie din prima zi. La revanzare conteaza sa ai ecranul impecabil si fara zgarieturi.

Edited by geluadi2000, 10 June 2023 - 11:37.


#3613
MMVVDD

MMVVDD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 11.09.2009
Bă băieți, eu îmi iau huse ca să nu îmi sparg eu telefonul, că după îlce mă satur de el, îl vând ca să scap de el și să îmi iau altul nou. Mie îmi place să fie telefonul ok cât timp îl folosesc eu, când îl vând nu mă interesează cu cât il dau. Am pitici pe creier să fie ok atât cât îl folosesc eu.

Edited by MMVVDD, 10 June 2023 - 12:14.


#3614
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,120
  • Înscris: 10.04.2006
Same.

Eu de obicei cumpăr mai multe huse până să mă hotărăsc care îmi place mai mult.
La sfârșit dau telefonul cu toate husele moca.
Ultima dată aveam 3 huse extra.

#3615
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,552
  • Înscris: 21.10.2009
Dupa ultimele experiente neplacute legate de cumparatori, am decis sa tin telefoanele cat pot de mult si apoi cand fac upgrade, sa le dau gratis la rude, prieteni samd.
Oricum, poti sa tii un flagship 4-5 ani fara probleme, cine are acum S10, de ex., inca e de actualitate, si-asa Samsung a copiat modelul Apple si nu prea sunt diferente mari intre generatii.
Daca va uitati pe Gsmarena, Samsung Galaxy S7!!! are jack de 3.5 mm, slot de MicroSD, ecran de 1440 x 2560 pixels, 16:9 ratio (~577 ppi density). S23 are ecran 1080 x 2340 pixels, 19.5:9 ratio (~425 ppi density) si vine fara jack audio si slot microsd. Upgrade-ul vietii, nu? In afara de SoC si senzori mai buni la camera, nimic nou ca sa te determine sa faci upgrade. Plus ca in 2023, Samsung ofera tot 8 GB RAM pe modelul de baza.

Ce am spus mai sus e motivul pentru care consider ca husa e obligatorie, la fel si folia de protectie.
Din experienta va spun ca si husele ieftine de pe aliexpress isi fac cu brio datoria. O husa de 50$ nu protejeaza de 50 ori mai bine decat una de 1$. A facut si mrwhosetheboss un experiement cu huse ieftine vs huse scumpe si a ajuns la ceeasi concluzie. La fel si foliile, cumpar folii de sticla in pachet de 5-10 de pe aliexpress, ieftine si bune.

Edited by lex2010, 10 June 2023 - 13:23.


#3616
MindArchitect

MindArchitect

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,238
  • Înscris: 30.11.2021
Toti dintre noi avem subiecte care ne plac si care ne par aberante.
Adica? Pai este aberant sa vrei sa cumperi un telefon si sa iti zica vanzatorul ca a cumparat o husa cu 100-200 de lei, tipla privecy etc...
Si chiar sa-i zici la vanzator, ia de iti pastreaza husele ca nu am ce face cu ele, comand din china cu 15-20 de lei.
Nea, iti zice ca ce sa faca cu ele.

Si chiar si cu husele pe care le-am observat pe subiect.
Mi-au parut nitel cam scumpe, de ce sa nu recunosc? Ma si gandeam prin MediaGalaxy, oare care o cumpara husele alea scumpe.


Si pot zice ca stiu ca sunt si care doresc ca telefoanele lor sa se observe.

Eu fac parte din categoria celor care considera telefonul o investitie, imi fac treaba cu ele si apoi vreau sa-l vand sa mai castig ceva pe el.


In timp ce scriam mesajul meu am citit pe al lui, lex2010, are dreptate dar si a zis ceva ce eu gandesc diferit.
Da, ia de cauta pe youtube S7, ce camera, clara. Pai erau care faceau youtube cu S7, ecran, telefon calumea.

Nu sunt in idee la partea cu dat telefonul gratuit, o sa scriu o idee ce poate parea ciudata si am vazut sa fie scrisa pe forum si este inteleasa gresit.
Eu cred ca telefonul este o investitie, am situatie financiara si imi asum cea ce scriu.
Cand cumpar un telefon nu este ca si cand tai o anumita suma din contul bancar, gata, am aruncat bani aia.
Consider o investitie, stiu ca ma folosesc de telefonul respectiv si ca peste 2-3 ani ar trebuie sa se mai vanda cu 50% din pret.

Stiu ca au mai fost utilizatori care au mai scris treaba asta si ideile au fost interesante.

Chiar si S10? Cred ca la modul serios un S10 in stare impecabila, cutie, tipla, pe OLX se vinde 1000 de lei.
Dupa cati ani are de la lansare ca am cumparat si eu S10 nou.

#3617
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,016
  • Înscris: 13.09.2007
Povești nemuritoare și vorbe fără rost. Despre 23 Ultra mai are cineva ceva de zis? Mergeți stimați colegi pe topicuri de cafenea, pe cele de accesorii și faceți foiletoane cât vreți voi, dar nu ne mai chinuiți cu postări fără legătură cu subiectul. Oltene, dacă ești nevorbit sau nescris, ai greșit locul. Sper să se apuce un moderator să facă curat și să trimită atenționări. Mulțumesc.

#3618
MindArchitect

MindArchitect

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,238
  • Înscris: 30.11.2021
marselcj - Cu ce te-a deranjat discutia colegilor?
Este bine ca este liniste pe subiect. Nu cred ca vrei telefon cum era S22 de discutai despre Exynos care se incalzea, ca nu tinea bateria, semnalul.
Nu fii nerecunoscator, ia de bucura ca este un telefon decent.

Cu te deranjara colegi sau eu? Ca pare aiurea sa citesc mesajul tau.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate