Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon
 Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu

La mulți ani @yanni17!
 La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...

Bon Jovi - Living Proof

Problema card reader Sandisk
 Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza

Consumul in bord VS consumul la p...

PC-ul nu booteaza
 

De ce atata ura pentru filmul Teambuilding?

* * - - - 6 votes
  • Please log in to reply
169 replies to this topic

#73
Namidee

Namidee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,273
  • Înscris: 02.06.2021
Filmul(creatorii) nu a fost prezentat ca o capodopera, ci ca o creatie pe care o poti place sau nu. Gasesc ciudat ca majoritatea celor care il cunosc pe Micutzu si critica pelicula pt limbajul folosit s.ar fi asteptat la mai putina p*la in dialoguri. Altfel, de acum incolo, sa nu va mai uitati la Micutzu si cand auziti de Micutzu trageti draperiile, ascundeti copii si spuneti rugaciuni.
Ca o parere personala, as zice ca a fost ok(parca un etaj mai jos fata de Miami Bici si la parter fata de Doua Lozuri), ultima jumatate de ora a fost cam anapoda, dar cred ca mi.ar fi placut mai mult daca il vedeam la cinema sau aveam vreo 2 ginuri tonice la bord.

Si ca sa nu uit, in caz ca nu deschid un topic pt asta...dintre criticii filmului care s.au declarat stupefiati de limbajul folosit, sa se ridice cei care nu si.au bagat p*la pe ziua de azi...

Edited by Namidee, 15 January 2023 - 20:11.


#74
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,918
  • Înscris: 27.01.2016

View PostMatrix40, on 15 ianuarie 2023 - 17:03, said:


De ce atata ura impotriva acestui film?
Pentru ca e un film prost.

#75
Matrix40

Matrix40

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,179
  • Înscris: 20.08.2022

View PostTestosteron, on 15 ianuarie 2023 - 20:15, said:


Pentru ca e un film prost.
Daca e film prost il ignori, e simplu.

#76
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,981
  • Înscris: 15.04.2019

View PostMatrix40, on 15 ianuarie 2023 - 20:18, said:

Daca e film prost il ignori, e simplu.
Nu eu am deschis topicul. Daca postau doar cei care-l adora era un argument in plus ca-i o capodopera, nu?

#77
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020
Bun si topicul asta ! Am aflat , desigur din pacate , cine e Micutu . Eu credeam ca e unul care e cu Bendeac la ''Romanii au talente'' . Cred ca din greseala am vazut acum vreo 2-3 ani ceva cu el pe yt , nu am rezistat mai mult de 3 minute .
Cred ca inteleg si cam ce gen de film , un bordel de ultima speta , cu bagat si scos in permanenta si cica ar reprezenta corporatistii .
Am multi ani de corporatie...poate prea multiPosted Image , dar pe unde am fost eu , limbajul vulgar nu era permis ci sanctionat .
E clar ca nu doresc sa vad filme de acest gen .

Edited by Alltrack, 15 January 2023 - 20:39.


#78
billhook

billhook

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 21.09.2022
Greseala voastra a fost ca a-ti vizionat prima data Avatar2. Probabil de asta vi sa parut naspa filmul. Oricum are un rating apropiat de avatar(IMDb) spre ciuda voastra.

#79
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,981
  • Înscris: 15.04.2019

View Postbillhook, on 15 ianuarie 2023 - 20:39, said:

Greseala voastra a fost ca a-ti vizionat prima data Avatar2. Probabil de asta vi sa parut naspa filmul. Oricum are un rating apropiat de avatar(IMDb) spre ciuda voastra.
Deschide si tu un topic cu hate-ul fata de Avatar, Lord of the Rings, Taxi Driver sau orice cu rating apropiat de TB.Posted Image
...mai lipseste sa spui ca are si incasari cam cat Avatar 2... Chiar, daca-l trageau 3D ar fi fost mai bun? Clar animati pe calculator ar fi fost mai naturali decat au fost in carne macra.

Edited by __Dan__, 15 January 2023 - 20:48.


#80
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,325
  • Înscris: 05.06.2002
Avatar 2 vs Teambuilding, incasari in ro, ca asa-i comparatia corecta, nu cred ca bate dar nici nu se face de rusine.

La bani bagati in productie vs bani scosi de pe urma ei cred totusi ca cel putin pe moment sta mult mai bine. Era stire zilele trecute ca in ciuda incasarilor mari ale lui Avatar 2 abia recent a trecut pragul de rentabilitate. Bine, Avatar inca mai produce, Teambuilding se pare ca a trecut de apogeu, asa ca stuatia-i fluida.

#81
Rainwish

Rainwish

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 18.06.2009
Unul din actorii din gasca de la Cluj s-a descoperit ca e pedofil; ma asteptam ca in varianta de pe netflix sa se incerce eliminarea cat se poate a scenelor cu el. Din 'scandalurile' care au aparut la premiera in cinema si pe netflix nu a pomenit nimeni de acest subiect.

#82
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,696
  • Înscris: 30.08.2017
Are vreun dosar la parchet pentru pedofilie sau e doar vreun zvon ce circulă pe internet?

#83
P-I-G

P-I-G

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 04.01.2022
La cate probleme sunt prin tarisoara, chiar ca asta lipsea:
- De ce atata ura pentru filmul timbilding!
De ce nu:
- De ce inca un topic despre timbilding?
- Ce este timbilding? (stiu, am auzit ca e o incercare romaneasca de comedie spumoasa care a sfarsit ca sifon expirat)
- Urmeaza timbliding 2?
- Un serial timbilding nu se face?
- O sa fie propus la Oscar?
...In rest, fiecare se uita la ce crede si poate sa aiba ce parere vrea.

#84
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,437
  • Înscris: 31.07.2006
Sincer cred că ar trebui reclamați la CNCD (Consiliul Național pentru Combaterea Discriminării) pentru că oltenii nu au avut imaginea spălată la sfârșit de film ca în restul celorlalți din diferitele regiuni.
I-au prezentat foarte urât și chiar mi-a displăcut, iar Micutzu a zis superb că atâta i-a permis rolul...

Per total a fost o pierdere de vreme, dar mi-a plăcut enorm când la sfârșit a arătat că nu este bine deloc să lași garda jos că nu ști când ești lovit sub centură. Șeful sau oricine ierarhic superior poate oricând să se întoarcă împotriva ta

#85
Rainwish

Rainwish

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 18.06.2009

View Postgeorge_alexandru, on 15 ianuarie 2023 - 21:32, said:

Are vreun dosar la parchet pentru pedofilie sau e doar vreun zvon ce circulă pe internet?

Paul Diaconescu a fost prins de justitiarul din Berceni
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/2mVU4Ll3BAw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#86
Matrix40

Matrix40

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,179
  • Înscris: 20.08.2022

View PostFane, on 15 ianuarie 2023 - 21:19, said:

Avatar 2 vs Teambuilding, incasari in ro, ca asa-i comparatia corecta, nu cred ca bate dar nici nu se face de rusine.

La bani bagati in productie vs bani scosi de pe urma ei cred totusi ca cel putin pe moment sta mult mai bine. Era stire zilele trecute ca in ciuda incasarilor mari ale lui Avatar 2 abia recent a trecut pragul de rentabilitate. Bine, Avatar inca mai produce, Teambuilding se pare ca a trecut de apogeu, asa ca stuatia-i fluida.

Uite ca la Avatar m-am plictisit, ma uitam la ceas cat mai dureaza filmul.
La Teambuilding nu m-am plictisit.

#87
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,095
  • Înscris: 07.07.2006
Poate e și un soi de frustrare, sau de supărare, că le-a plăcut multora. Că filmele bune nu atrag nici măcar 10% din publicul amator de scheciuri youtube.
Adică unora nu le place că foarte mulți dintre noi au gusturi mai rudimentare. Ca în cazul manelelor (pînă acu cîțiva ani, că acu parcă nu mai sînt așa „ostracizate”).

#88
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,918
  • Înscris: 27.01.2016

View PostMatrix40, on 15 ianuarie 2023 - 20:18, said:


Daca e film prost il ignori, e simplu.
Inainte de a-l ignora e bine sa comunici faptul ca e prost. In felul asta salvezi timpul oamenilor.

#89
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,188
  • Înscris: 17.01.2012

View PostTexe, on 15 ianuarie 2023 - 17:26, said:

Aici, sincer... noi stim sa injuram mult mai bine... era loc de mai bine
Uite aici, expresia artistica a injuraturii romanesti:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/dUi79uuD8ww?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Nici nu stii daca e injuratura sau blestem...
Chiar ne pricepem la asta.

când am zis „noi”, mă refeream la corporatiști! :) :P

View Postmaccip, on 15 ianuarie 2023 - 18:54, said:

Eu nu am vazut filmul si habar nu am despre ce-i vorba in el, insa ma pot pronunta fara dubii ca e un film prost.

...doar ești om de știință, ce naiba! :P

View PostChayah, on 15 ianuarie 2023 - 19:28, said:

In teambuildings e atât de lejer programul încât poți sta beat mort de dimineață și până noaptea? Știam că nu, dar na, poate sunt diferențe mari între corporații.

vedeti? exemplu concret de neînțelegere a naturii scenariului...
OMULE: este o PARODIE!!!
NU (neapărat) realitatea...

:(

#90
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,462
  • Înscris: 28.10.2018
Mie mi s-a parut super tare filmul.

Oltenii aia, niste meseriasi. Beti ca niste mistreti de la inceput pana la sfarsit.

Ce nu mi-a placut a fost accentul de Cluj care de fapt era accent de Harghita/Covasna/Mures.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate