Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce vehicule motorizate ați avut d...

Router Asus nu se conecteaza WAN

Gradina, copaci, arbusti si plant...

Trackpoint Thinkpad
 Legare boiler electric trifazat l...

Upgrade CPU pentru Lenovo ThinkCe...

Mouse wireless multimode (2x BT +...

Durere incheietura piciorului
 Reparatie tablou electronic

Dell U2722 USB Connectors

Transport aragaz Germania - Ro

Ssd m2 NVMe nu este recunoscut de...
 De ce apare lag la telefoanele Mo...

Proiect monitorizare - comunicare...

La inmatriculare se mai cer placu...

Transport internațional de m...
 

De ce atata ura pentru filmul Teambuilding?

* * - - - 6 votes
  • Please log in to reply
169 replies to this topic

#55
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,054
  • Înscris: 23.09.2005

Vizualizare mesajgushpi, pe 15 ianuarie 2023 - 17:15, a scris:

ăsta e modul de activare al cetepeului:
-dacă ceva place lumii, lui nu-i place
-și invers!
Totusi, am citit primele comentarii pe Cinemagia, toate zic ca filmu-i varza... Posted image

[ https://i.postimg.cc/g0VT8vG0/Untitled.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Phobos, 15 January 2023 - 19:37.


#56
EzPzTy

EzPzTy

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 18.04.2019
Foarte slab filmul, si nu e numai chestie de gust aici. Exista filme bune si filme proaste, ca doar de-aia avem si un imdb. Cat despre ura, pun pariu ca CTP-ul si-a luat mai multe amenintari ca Micutu, aia e, suntem o tara needucata. Oare Halep cate si-a luat? Bravo departamentului de marketing, a scos maximul din controversa asta.

Cat despre film, joc actoricesc de doi lei, parca era recital de serbare la gradinita. Cu limbajul vulgar nu am nicio problema, atata timp cat il folosesti cu cap. Nu a fost cazul aici. Unii ne explica pe forum ce e satira...what? Multumim de explicatie. Daca nu ne ziceati voi nu stiam, murea CTP-ul prost.

Ma asteptam la mai mult de la Striblea, dezbaterea a fost de toata jena. Cei care au intrat in direct nu au zis nimic interesant, explicau satira cum o fac unii pe aici. Sunt curios cum decurgea emisiunea daca nu aveau invitat. Am si o mica banuiala ca au fost regizate apelurile, o tantica s-a scapat.

#57
Ger0nimo

Ger0nimo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 21.07.2021
Teambuilding l-am vazut si cu subtitrare in engleza. E absolut normal, ca filmele americane! Nu prea suntem noi obisnuiti cum suna in romaneste.

#58
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

Vizualizare mesajEzPzTy, pe 15 ianuarie 2023 - 19:36, a scris:

Foarte slab filmul, si nu e numai chestie de gust aici. Exista filme bune si filme proaste, ca doar de-aia avem si un imdb. Cat despre ura, pun pariu ca CTP-ul si-a luat mai multe amenintari ca Micutu, aia e, suntem o tara needucata. Oare Halep cate si-a luat? Bravo departamentului de marketing, a scos maximul din controversa asta.

Cat despre film, joc actoricesc de doi lei, parca era recital de serbare la gradinita. Cu limbajul vulgar nu am nicio problema, atata timp cat il folosesti cu cap. Nu a fost cazul aici. Unii ne explica pe forum ce e satira...what? Multumim de explicatie. Daca nu ne ziceati voi nu stiam, murea CTP-ul prost.

Ma asteptam la mai mult de la Striblea, dezbaterea a fost de toata jena. Cei care au intrat in direct nu au zis nimic interesant, explicau satira cum o fac unii pe aici. Sunt curios cum decurgea emisiunea daca nu aveau invitat. Am si o mica banuiala ca au fost regizate apelurile, o tantica s-a scapat.
Si CTP-ul de ce si-a dat cu parerea? Sufera de sindromul stie tot?
Acum poate fi suspectat ca sustine din spate filmul, facandu-i reclama negativa. Sper ca se bucura de rezultat...

Edited by Cr1spy, 15 January 2023 - 19:40.


#59
jakota

jakota

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,679
  • Înscris: 22.05.2011
Pai un film se face cu actori si regizor…
Nu varza cu carnati facuta de standup-eri si actorasi de reclame

#60
EzPzTy

EzPzTy

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 18.04.2019

Vizualizare mesajCr1spy, pe 15 ianuarie 2023 - 19:40, a scris:

Si CTP-ul de ce si-a dat cu parerea? Sufera de sindromul stie tot?
Acum poate fi suspectat ca sustine din spate filmul, facandu-i reclama negativa. Sper ca se bucura

Dar de cand nu are voie sa-si dea cu parerea? Ne-a cotropit putin si nu stiu eu? Ba mai mult, ia uite ce zice wiki:

"Cristian Tudor Popescu is a film analyst, Ph.D. in cinematography of the National University of Theatrical and Cinematographic Art I. L. Caragiale"

#61
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

Vizualizare mesaj__Dan__, pe 15 ianuarie 2023 - 19:35, a scris:


Nici macar la stat nu gasesti atati drojdieri la un loc. Si (cam) toti betivii pe care-i cunosc (inclusiv eu) sunt mai amuzanti decat aia din film. Unii mult, mult mai inteligenti.
A, si majoritatea au chef de sex la un moment dat, nu sa-si traga mingi in bile intre ei. Aia-i pana-n clasa a 6-a.

Na, românii și când fac comedii reușesc să exagereze și să o dea în grotesc.

Mi s-a părut atât de neinspirata decizia de final a ălora doi. De ce ai vrea să-ți faci pensiune, ca să aibă ce să-ți distrugă și borască bețivanii care vin în teambuildings? :habarnam: :lol:

#62
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

Vizualizare mesajCr1spy, pe 15 ianuarie 2023 - 19:40, a scris:

Si CTP-ul de ce si-a dat cu parerea? Sufera de sindromul stie tot?
A fost intrebat insistent si pana la urma a raspuns. Stim ca e si critic de film.

#63
DY2

DY2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 13.11.2006
Faza tare e ca nu se gaseste pe Netflix decat in Romania :D

#64
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

Vizualizare mesajpasilla, pe 15 ianuarie 2023 - 19:46, a scris:


A fost intrebat insistent si pana la urma a raspuns. Stim ca e si critic de film.
Daca si-a asumat, atunci inseamna ca-i ok acum.

Vizualizare mesajEzPzTy, pe 15 ianuarie 2023 - 19:44, a scris:



Dar de cand nu are voie sa-si dea cu parerea? Ne-a cotropit putin si nu stiu eu? Ba mai mult, ia uite ce zice wiki:

"Cristian Tudor Popescu is a film analyst, Ph.D. in cinematography of the National University of Theatrical and Cinematographic Art I. L. Caragiale"
Am zis eu ca nu are voie?

#65
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,960
  • Înscris: 15.04.2019

Vizualizare mesajGer0nimo, pe 15 ianuarie 2023 - 19:36, a scris:

Teambuilding l-am vazut si cu subtitrare in engleza. E absolut normal, ca filmele americane! Nu prea suntem noi obisnuiti cum suna in romaneste.
Si eu l-am vazut la fel. Trebuia sa-i dau volumul pe mute? Audio in engleza cred ca n-au inca...

Edited by __Dan__, 15 January 2023 - 20:00.


#66
cristiandrei

cristiandrei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,145
  • Înscris: 19.05.2005

Vizualizare mesajMatrix40, pe 15 ianuarie 2023 - 19:02, a scris:


E dreptul tau sa ai o parere.

Romanii se iau prea tare in serios, au impresia ca totul e despre ei.
Exact, au impresia ca daca nu iti place acelasi film esti contra lor, nu poti sa ai o impresie diversa.
Eu cand critic un film, sau un gen muzical, nu prea ma iau de fani, cum am spus, fiecare cu gusturile lui.

#67
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,960
  • Înscris: 15.04.2019

Vizualizare mesajdydysoft, pe 15 ianuarie 2023 - 19:47, a scris:

Faza tare e ca nu se gaseste pe Netflix decat in Romania Posted image
Ar fi fost de asteptat altfel? S-asa au scazut in ochii mei.

#68
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,077
  • Înscris: 19.12.2012

Vizualizare mesajChayah, pe 15 ianuarie 2023 - 19:28, a scris:

In teambuildings e atât de lejer programul încât poți sta beat mort de dimineață și până noaptea? Știam că nu, dar na, poate sunt diferențe mari între corporații.
Pai aia de erau beti erau in afara programului...

#69
tablagiu_xxx

tablagiu_xxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,346
  • Înscris: 15.06.2009
Nu e o satira, e o exagerare groteasca. Filmul traieste din 2-3 faze funny, in rest din marea gargara care s-a dezlantuit si care a facut lumea sa-l vizioneze.
Cei care ii joaca pe cei din Cj, precum si cel care a scris scenariul sunt absolut penibili. Daca aia e satira sau parodie ...

Edited by tablagiu_xxx, 15 January 2023 - 19:59.


#70
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 05.06.2002

 Cr1spy, on 15 ianuarie 2023 - 19:40, said:


Si CTP-ul de ce si-a dat cu parerea? Sufera de sindromul stie tot?
Acum poate fi suspectat ca sustine din spate filmul, facandu-i reclama negativa. Sper ca se bucura de rezultat...
Au titrat ceva cei de la TNR despre el si Teambuilding in stilul lor caracteristic si s-a simtit dator sa dezminta si sa sa comenteze filmul. Mai bine o lasa cum a cazut…

Edited by Fane, 15 January 2023 - 20:01.


#71
DY2

DY2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 13.11.2006

 __Dan__, on 15 ianuarie 2023 - 19:55, said:

Ar fi fost de asteptat altfel? S-asa au scazut in ochii mei.
Ca idee, am vazut pe Yt videoclipul cu cei din film, ma gandeam ca e misto pentru o sambata seara, dar nu este disponibil decat in Ro, asa ca ma distrez citind aici despre film, se pare ca e chiar mai ok decat filmul in sine :D

#72
Ger0nimo

Ger0nimo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 21.07.2021
Hangover romanian style!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate