Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv

Tableta pareri

Musuroi mare
 

Despre UK si BREXIT - softpedistii din UK in actiune - probleme, Gogule?

* * * - - 8 votes
  • Please log in to reply
2523 replies to this topic

#2485
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,576
  • Înscris: 09.09.2017
Cand a fost vreodata un copil ciopartit cu maceta, pe strada, in Bucuresti, recte RO?

#2486
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,930
  • Înscris: 21.06.2016
Habar nu am, eu nu citesc presa de senzatie.
Dar conteaza cu ce? Cu maceta poate nu, dar cu masina da. Numarul raportat la populatie conteaza.

Si ce ne facem ca asta nu era nici islamist, nici mai negricios.

#2487
jakota

jakota

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,691
  • Înscris: 22.05.2011
Misto e la amerecani, pustanii aia albituri de se duc cu trancan-ul la scoala :)  cred ca nu trece o luna sa nu fie unu’ d’asta…

#2488
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,572
  • Înscris: 10.05.2007
Nu e visul american al oricărui european? Nu suntem departe, in multe școli din Londra au băgat detectoare de metale.
https://www.standard...n-b1113234.html
Maine venim si in cartierul tău! Parca așa sună reclama.

Edited by Astrul, 30 April 2024 - 21:45.


#2489
Punter

Punter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,324
  • Înscris: 24.07.2022
iesiti la vot! sa-i schimbam odata pe astia. eu ma duc sa votez Labour.

#2490
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,572
  • Înscris: 10.05.2007
Reform the UK tax system
End tax breaks for private equity bosses
Remove the non-domiciled tax loophole, putting in place a system for genuinely temporary residents
Remove the tax loopholes that private schools enjoy
Crack down on tax evasion and tax avoidance
Scrap and replace the current system of business rates in England and Wales with a fully-costed and funded system of business property taxation

Nu ma încântă platforma lor. In plus majoritatea primăriilor conduse de laburiști a dat faliment și a ridicat taxele plătite de localnici. Eu trăiesc într-un oraș cu istorie în laburism.

#2491
Punter

Punter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,324
  • Înscris: 24.07.2022
sunt principalii adversari ai astora de au facut si brexitul. cei care au facut carantina covid etc etc... trebuie spulberati!

voteaza macar liberalii local.

Edited by Punter, 02 May 2024 - 09:42.


#2492
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,572
  • Înscris: 10.05.2007
Nu e necesar să votez. Bristolienii sunt niste hipioți afumați, multi pe beneficii și în case sociale. Le plătesc eu viață bună. O sa voteze pesedelaburistii până la moarte pentru kilu de faina.
Ce e ciudat e faptul că se numește partidul muncitoresc și exact ăștia sunt cei mai loviți de reformele lor. N-am văzut în platforma lor eradicarea pandemiei de pomanagii cu mâna întinsă la stat, lovește în școlile particulare, să plătească părinții TVA că și cum ar plati concedii in Ibiza nu educație pentru copiii lor. Patetic...

#2493
carturarulobosit

carturarulobosit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,422
  • Înscris: 07.05.2018
https://www.g4media....si-bristol.html
Marea Britanie: Studenţi propalestinieni au ocupat campusuri universitare din Leeds, Newcastle şi Bristol

Maine poimaine va scot arabii din uk.

astrule, inca ai timp sa o tai de acolo Posted Image

#2494
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,572
  • Înscris: 10.05.2007
Oare s-a trezit turma de behaitoare dupa 4 ani? Incep sa apare urme de speranta ca pulimea incepe sa si gandeasca singura? Poate inca mai exista speranta.
Cat despre topicul in sine ma lasa rece, jihadistii astia se omoara intre ei de secole, atata timp cat isi tin dinamitacii pe ogoarele lor sa fie sanatosi.

#2495
KiloW

KiloW

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,333
  • Înscris: 08.01.2021
La omorât între ei nimeni nu-i întrece pe ieuropeni. Pana când s-a inventat UE aici a fost un caft generalizat ce n-a văzut nici mama Africii. Doar UE i-a mai calmat.
Însă voi cu insula ați ieșit :D

#2496
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,930
  • Înscris: 21.06.2016

View PostKiloW, on 02 mai 2024 - 13:20, said:

La omorât între ei nimeni nu-i întrece pe ieuropeni. Pana când s-a inventat UE aici a fost un caft generalizat ce n-a văzut nici mama Africii. Doar UE i-a mai calmat.

Nici măcar.
Numai în timpul vieții mele, care nu a fost lunga, au fost razboie și genocide de două ori chiar la granița României.

Edited by vrajitoruldinoz, 02 May 2024 - 16:32.


#2497
KiloW

KiloW

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,333
  • Înscris: 08.01.2021
Și în plus provocate de ortodocși! :D

#2498
Punter

Punter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,324
  • Înscris: 24.07.2022

View PostAstrul, on 02 mai 2024 - 10:02, said:

Nu e necesar să votez. Bristolienii sunt niste hipioți afumați, multi pe beneficii și în case sociale. Le plătesc eu viață bună. O sa voteze pesedelaburistii până la moarte pentru kilu de faina.
Ce e ciudat e faptul că se numește partidul muncitoresc și exact ăștia sunt cei mai loviți de reformele lor. N-am văzut în platforma lor eradicarea pandemiei de pomanagii cu mâna întinsă la stat, lovește în școlile particulare, să plătească părinții TVA că și cum ar plati concedii in Ibiza nu educație pentru copiii lor. Patetic...

e cea mai gresita decizie sa nu votezi. practic ii votezi indirect pe cei care sunt la putere sau "in cel mai bun caz" pe cei care vor castiga acum.
concret, esti multumit de astia de sunt la putere de atata timp? sigur nu. zici ca nu esti multumit nici de primarul local.. perfect. voteaza-le inamicul la ambii. care cred eu ca ar fi liberalii..ori le dai peste bot ori ii pupi, nu exista alta varianta.

se voteaza si pt politie acum, ne vaneaza astia aiurea la volan peste tot dar daca te talhareste cineva nu te pot ajuta. pai nu trebuie schimbati acum la vot?

Edited by Punter, 02 May 2024 - 19:23.


#2499
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,572
  • Înscris: 10.05.2007
Văzând platforma laburiștilor și pregatindu-ma sa mai scot 50-60k in plus din buzunar pentru educația lui fii-miu, probabil taxe mai mari la companie și la dividente, că așa fac Robin huzii ăștia în izmene de paie, iau de la ăștia că mine care se trezesc la 6 sa dea pomana ălora care se trezesc când le trece mahmureala sau amețeală, apoi să rămână ăștia zic.
Dacă vin labagistii la putere bucuroși or sa fie putorile asistate social și hipsterii vegani, fătălăii pe trotinete si frustrații transpirati pe biciclete.
Și brusc ăștia cu bani și care chiar și muncesc o să-și deschidă firme prin Jersey și Cayman preferând să plătească taxe mari la bănci off-shore decât să le umple laburiștilor bugetele.

Edited by Astrul, 02 May 2024 - 22:41.


#2500
flt

flt

    Euro-Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,015
  • Înscris: 10.01.2023
ce aș râde să ajungă fi-tu leftist vegan pe trotinetă când se face mare. :D     să-ți ceară 10k pentru o biclă de carbon și 5k pentru un espressor că vrea să devină barista
judeci cam aspru. nu toată lumea vrea să tragă la jug de la 6am ca tine! iar visele cu cayman sunt pentru bogați, nu te fofilezi tu de taxe așa ușor

#2501
twotall

twotall

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 258
  • Înscris: 29.12.2023
Nimeni nu trage la jug pentru ca vrea ci pentru ca nu are de ales. Iar copiii nostri nu vor avea de ales, pentru ca in timp ce tineretul european viseaza biciclete electrice care pedaleaza singure pentru ei, in restul lumii se intampla asta: https://fortune.com/...ns-work-harder/

#2502
Punter

Punter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,324
  • Înscris: 24.07.2022
@astrul, problema e ca aia pe beneficii stau pe beneficii pe guvernarea astora, intelegi? deci e culmea sa dai vina pe altii care n-au nici o treaba momentan. si alta chestie, economia si plata la ora e atat de extraordinara in guvernarea astora incat nici nu prea merita sa schimbi beneficiile cu munca. deci e clar cine sunt vinovatii.

asta cu daca si parca ti-au indus-o ei. ca si in Romania si peste tot. "daca nu ne votezi tot pe noi vezi ca vin aia si iti zic eu ce nasol o sa fie cu aia..."

si alta chestie, nu sta economia si viata uk-ului in ajutoarele astea. asta e praf in ochii votantilor. ei distrug economia cu chestii mult mai importante si inmiit mai scumpe.

Edited by Punter, 03 May 2024 - 03:10.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate