Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 

The Peripheral (2022 - ...)

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,460
  • Înscris: 02.09.2016
The Peripheral (link imdb) este un viitor serial american de televiziune (science-fiction/Sci-Fi), produs și creat de Scott Smith. realizat de Amazon Studios și Warner Bros Television, în asociere cu Kilter Films, se bazează pe cartea cu același nume din 2014 scrisă de William Gibson.Serialul a fost creat de echipa din spatele serialului de succes HBO Westworld, Lisa Joy și Jonathan Nolan, alături de Athena Wickham, Steve Hoban și Vincenzo Natali. Serialul este programat să aibă premiera pe 21 octombrie 2022 pe Amazon Prime Video.

Serialul îi are în distribuție pe Chloe Grace Moretz, Jack Reynor, Gary Carr, Eli Goree, Louis Herthum, JJ Feild, T’Nia Miller, Charlotte Riley, Alexandra Billings , Adelind Horan, Alex Hernandez, Katie Leung, Julian Moore-Cook, Melinda Page Hamilton, Chris Coy, Amber Rose Revah, Austin Rising ...

,,...Serialul o are în rolul principal pe Chloë Grace Moretz în rolul lui Flynne, o femeie care găsește o modalitate de a se transfera 70 de ani în viitor, unde ajunge să asista la ,,the fall of London's society,, Actiunea/povestea, situată în viitor, când tehnologia a modificat subtil societatea, o are ca personaj principal pe Flynne Fisher, aceasta reuseste sa descopere o legătură secretă cu o realitate alternativă, precum și un viitor întunecat ...''

The Peripheral/Season 1 începe difuzarea pe 21 octombrie și va lansa episoade până pe 9 decembrie, un episod în fiecare vineri până în decembrie (opt episoade).
Gibson a distribuit trailerul fanilor săi pe contul personal de Twitter, precum și Moretz pe contul sau in reteaua de socializare ...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/n8LgvL4MmbA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Pfoai... SF-uri cu alieni si nave spatiale nu mai face nimeni? Gata? Nu mai e de dezbatut nimic pe subiect?
Acum toate sunt cu viitorul sau intoarcerea in timp? Sau roboti creati de oameni?
As vrea un stargate sau un battlestar galactica sau o continuare la Dark matter. Sau macar un Star trek mai bun.
SF-urile din perioada asta zici casunt de ciudati (era sa zic alt cuvant dar probabil eram banat).

#3
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,601
  • Înscris: 30.08.2017
Drepturile pentru Stargate sunt deținute tot de Amazon. Cine știe, poate o să avem un nou serial in viitorul apropiat.

#4
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,435
  • Înscris: 15.11.2005
e in lucru un nou serial stargate!

#5
pufarin

pufarin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,598
  • Înscris: 21.02.2006
Sper sa nu il faca pe Teal'c homosexual.

#6
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,795
  • Înscris: 04.01.2018

View Postadisluc, on 09 septembrie 2022 - 22:44, said:

Flynne, o femeie care găsește o modalitate de a se transfera 70 de ani în viitor, unde ajunge să asista la ,,the fall of London's society,,

Adica?

#7
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,935
  • Înscris: 12.03.2010
Nobody? FUCKING NOBODY? Initiator, de ce ai mai deschis thread-ul daca n-ai de gind sa te tii de el?

2 episoade si deja cred ca e cel mai misto serial la ora asta (stiu ca mai e un episod din HotD in seara asta, dar caderea a fost mare si e nerecuperabila). E un amestec de ce e mai bun in SF-ul de azi.

Warning though: celor carora nu le plac negrii in roluri cheie (mai ales in viitor) + o asiatica care vorbeste cu accent scotian, KEEP OUT! Distributia e in general din oameni albi, dar cui îi e sa puta, îi pute orice. Toti joaca bine, si e una cu cel mai wankable British accent and voice you'll ever hear (a mai fost una, in Umbrella Academy, la fel de urita fizic, dar, man, that voice!), plus o clona a lui Chris Pratt, care are sanse bune la o cariera in viitor.

A, si cititorii cartii(lor) care au de gind sa bage rahatul cu de cite ori e mai buna cartea si cit de prost e serialul, in ventilator, KEEP OUT, TOO!

Edited by hellmarvel, 23 October 2022 - 08:19.


#8
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,313
  • Înscris: 12.07.2010

View Posthellmarvel, on 23 octombrie 2022 - 08:14, said:

Nobody? FUCKING NOBODY? Initiator, de ce ai mai deschis thread-ul daca n-ai de gind sa te tii de el?

2 episoade si deja cred ca e cel mai misto serial la ora asta (stiu ca mai e un episod din HotD in seara asta, dar caderea a fost mare si e nerecuperabila). E un amestec de ce e mai bun in SF-ul de azi.

Warning though: celor carora nu le plac negrii in roluri cheie (mai ales in viitor) + o asiatica care vorbeste cu accent scotian, KEEP OUT! Distributia e in general din oameni albi, dar cui îi e sa puta, îi pute orice. Toti joaca bine, si e una cu cel mai wankable British accent and voice you'll ever hear (a mai fost una, in Umbrella Academy, la fel de urita fizic, dar, man, that voice!), plus o clona a lui Chris Pratt, care are sanse bune la o cariera in viitor.

A, si cititorii cartii(lor) care au de gind sa bage rahatul cu de cite ori e mai buna cartea si cit de prost e serialul, in ventilator, KEEP OUT, TOO!

Daca actiunea se petrece in viitor, e absolut credibil ca personajele principale sa fie negri, transsexuali sau asiatice cu accent scotian, pentru ca asa ceva exista chiar si azi, deci e foarte logic sa existe si in viitor. Dar ma bucur ca demonstrezi exact cum (nu) functioneaza logica wokista si cum nu pricepeti absolut nimic, nici daca vi se deseneaza, nu neaparat pentru ca nu puteti, doar ca daca va pierdeti rolul de victima ramaneti fara ocupatie.

#9
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,935
  • Înscris: 12.03.2010
Dude, ăsta e EXACT serialul unde argumentele si fobiile voastre nu mai au nici o logica sau suport. Just FUCK OFF, nu te uita si basta.

#10
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,313
  • Înscris: 12.07.2010
Dude, cu cine vorbesti? Ca raspunsul tau nu are nicio legatura cu ce am scris eu.

#11
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,935
  • Înscris: 12.03.2010
Nu e un raspuns, e un indemn. Si da, e pentru tine, (si cei ca tine).

#12
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,313
  • Înscris: 12.07.2010
A, deci vorbesti fara legatura cu subiectul sau cu realitatea. Ca de obicei, de altfel.

#13
Ev_eee

Ev_eee

    Smochină Înghețată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,732
  • Înscris: 12.07.2022
Băieți, CEAVETZ?

Mie mi a plăcut. Bine, sper să nu se lungească în 98567888 de sezoane.

#14
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,703
  • Înscris: 13.10.2003
Foarte bun serial!
Merita vazut.

#15
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,601
  • Înscris: 30.08.2017
Eu acum am observat că e produs de Jonathan Nolan (Westworld). Pentru mine ăsta e un motiv suficient să îl urmăresc. Cum ajung acasă bag tare pe el.

Vad că urmează să facă și Fallout (după jocul video), de data asta și în calitate de scenarist alături de Lisa Joy. Tot pe Amazon Prime.

Edited by george_alexandru, 25 October 2022 - 08:37.


#16
gepres

gepres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,951
  • Înscris: 09.04.2005
Fain, și nici măcar nu "kick ass", poate o va face cu "surogatul" căruia i-au adăugat o dimensiune temporală. După prostiile cu Carrie și The 5th Wave credeam că am pierdut-o și pe asta ca pe Saoirse Ronan.

#17
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,460
  • Înscris: 02.09.2016

View Posthellmarvel, on 23 octombrie 2022 - 08:14, said:

Nobody? FUCKING NOBODY? Initiator, de ce ai mai deschis thread-ul daca n-ai de gind sa te tii de el?

2 episoade si ...

Bei hellmarvel! lasa-ma in pace caci sunt ocupat, m-am apucat da citit cartea/cartile ...!
NU ma stresa deoarece pa aceasta care este ecranizata am gasit-o in engleza insa Agency este in franceza ... o  cetesc rar, pa rand si pagina cu pagina: avec le dictionnaire sur la table.
Poftim: pa asta mica,  Flynne Fisher/Chloë Grace Moretz o tot vad/imaginez in The 5th Wave, nu se prea potriveste cu atmosfera londoneza dar se descurca, no problemo.

#18
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,935
  • Înscris: 12.03.2010

 adisluc, on 26 octombrie 2022 - 20:59, said:

m-am apucat da citit cartea/cartile ...!
Very, VERY bad idea, daca vrei sa vezi serialul in continuare, sau sa-l mai vezi pur si simplu. In 150% din cazuri cei care citesc cartea (in general) inaintea ecranizarii URASC ecranizarea (sau in cel mai bun caz o gasesc nesatisfacatoare). Exceptiile sint asa de rare, ca pot fi considerate accidente.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate