Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 

Fata de 9 ani, cauta pe net filme Xxx.

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
186 replies to this topic

#163
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,935
  • Înscris: 12.03.2010
Asta e metoda mea PENTRU AIA DESPRE CARE VORBEAM. Pentru aia, orice alta metoda "nenaturala" e SF, si n-ai decit s-o pui tu in aplicare daca poti.

#164
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,935
  • Înscris: 12.03.2010

View Postjohnnickelby, on 22 aprilie 2022 - 10:38, said:

Pe tine te doare-n pla de amaratii aia, grija ta este sa nu se futa. 'ai de plm.
Daca-i inveti CUM sa f*ta, nu mai trebuie sa-si imparta saracia (si s-o dea mai departe) la 10 sau citi copii fac, si asa poate ar avea mai multe-n viata. Pricepişi?

#165
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007
Deci pentru voi educatia sexuala inseamna ca ii inveti cum sa se f**a?

#166
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008
Care voi?Posted Image Vezi ca hellmarvel  tine cu tine.

#167
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,935
  • Înscris: 12.03.2010
Psst, vezi ca eu vorbeam de aia ca tine, care "nu trebuie sa le spui copiilor nimic, ca invata ei singuri, cum am invatat si noi", si de-aia am scos generatii una mai buna decit alta, noroc ca ne-a tinut Ceausescu inchisi in tara, ca altfel ne mergea buha de cu hăt, vreme.

#168
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View Posthellmarvel, on 22 aprilie 2022 - 10:22, said:


Dude, are dreptate, exista realitati EMPIRICE (care nu trebuie demonstrate pentru ca le vezi cu ochiul liber; daca nu crezi, ia si deschide ochii-n lume ca poate n-ai vazut TU destule).

In mediile defavorizate (nu neaparat legat de vreo etnie), ba chiar as putea spune ca e o mentalitate generalizata in TARI defavorizate, asa, ca Romania, ADULTII fac sex fara sa stie ce e aia, si cind le spui sar cu gura ca "ce, ba, vii tu si-mi spui unde se baga?" Da, boule, pentru ca sexul nu e doar cu "dinsa'n'trinsa', sexul bine facut e dintre cele mai misto chestii din viata, pe cind sexul facut prost (intre altele, la virste fragede) iti poate f*te viata (ta si a altora). Multor prosti dintr-astia, cu 11 copii dati in plasament daca-i intrebi de ce n-o scot la timp, vin si-ti spun " da ce ba, s-o scot cind e mai bine?"
:lol:

View Postvrajitoruldinoz, on 22 aprilie 2022 - 10:30, said:

Asta e metoda ta de contracepție, scosul?:D
Alta era ideea.

View Posthellmarvel, on 22 aprilie 2022 - 11:45, said:

Psst, vezi ca eu vorbeam de aia ca tine, care "nu trebuie sa le spui copiilor nimic, ca invata ei singuri, cum am invatat si noi", si de-aia am scos generatii una mai buna decit alta, noroc ca ne-a tinut Ceausescu inchisi in tara, ca altfel ne mergea buha de cu hăt, vreme.
:lol:
Prea tare...

View PostJayanti, on 21 aprilie 2022 - 19:22, said:

Vai, cum să distrugi irevocabil copiilor copilăria și să știe că cocoșul se urcă pe găină și... surpriză, mama se cațără pe tata și... surpriză...
Le-a distrus-o irevocabil tembelul, cand le-a spus ca vrea să-i îmbrățișeze dacă sunt inocenți, nu daca nu mai sunt...

#169
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008

View Posthellmarvel, on 22 aprilie 2022 - 11:45, said:

Psst, vezi ca eu vorbeam de aia ca tine, care "nu trebuie sa le spui copiilor nimic, ca invata ei singuri, cum am invatat si noi", si de-aia am scos generatii una mai buna decit alta, noroc ca ne-a tinut Ceausescu inchisi in tara, ca altfel ne mergea buha de cu hăt, vreme.
Ia zi-ne tu smechere, ce te-a invatat pe tine mamica ta si taticul tau despre sex cand erai mic? Hai ca sunt curios. Zi aici.
Si apoi ce le-ai zis copiilor tai in legatura cu asta, hai sa invatam toti macar ceva din topicul asta.

Giuliani, esti si tu invitatul meu.

Edited by johnnickelby, 22 April 2022 - 12:19.


#170
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007

View Postjohnnickelby, on 22 aprilie 2022 - 12:18, said:

Ia zi-ne tu smechere, ce te-a invatat pe tine mamica ta si taticul tau despre sex cand erai mic? Hai ca sunt curios. Zi aici.
Si apoi ce le-ai zis copiilor tai in legatura cu asta, hai sa invatam toti macar ceva din topicul asta.

Giuliani, esti si tu invitatul meu.

Nimic nu m-a invatat, dar nici nu puteam sa gasesc singur prea multe informatii.

Acum daca ai acces la net gasesti rapid nu doar informatii ci si poze, filme, etc. ceea ce face esentiala o anumita educatie in domeniu.

#171
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008

View Postgiuliani, on 22 aprilie 2022 - 12:34, said:

Nimic nu m-a invatat, dar nici nu puteam sa gasesc singur prea multe informatii.
Ai avut probleme din cauza asta? Simti acum ca ai fi avut nevoie de niste sfaturi ?
Eu sincer sa spun nu am avut niciodata sentimentul ca mi-ar fi prins bine niste sfaturi de la parinti.
Chiar ma bucur ca nu au incercat si au ramas pentru mine doar parinti, care mi-au dat sfaturi de cum sa-mi folosesc creierul si nu penisul.

Edited by johnnickelby, 22 April 2022 - 13:00.


#172
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011
Te și trimiteau în camera ta și te încuiau când vedeați împreună un film seara și apărea de nicăieri o scenă de sex?

#173
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Cred ca se întâmplau chestii mai complicate legate de incuiere/descuiere. Asa îmi spune mie intuiția...

Si as fi si eu curioasa sa aflu adevarul...

#174
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,267
  • Înscris: 29.12.2006

View Postjohnnickelby, on 22 aprilie 2022 - 12:57, said:

Eu sincer sa spun nu am avut niciodata sentimentul ca mi-ar fi prins bine niste sfaturi de la parinti.

Mă gândesc la textul de mai jos:


Is a couple having sex in front of their kids to teach them where babies come from ?

A couple supposedly announced they have sex in front of their children to teach their existing kids how babies are born.


Sursa: snopes.com




Traducerea:

Un cuplu face sex în fața copiilor lor pentru a-i învăța de unde provin bebelușii ?

Un cuplu ar fi anunțat că face sex în fața copiilor lor pentru a-i învăța cum se nasc bebelușii.


În text se spune că știrea nu ar fi reală, deși la final se dă o altă știre...reală. Posted Image

Edited by lupini, 22 April 2022 - 14:30.


#175
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008

View PostJayanti, on 22 aprilie 2022 - 13:09, said:

Te și trimiteau în camera ta și te încuiau când vedeați împreună un film seara și apărea de nicăieri o scenă de sex?
Eu aveam televizorul meu.

View PostCr1spy, on 22 aprilie 2022 - 13:18, said:

Cred ca se întâmplau chestii mai complicate legate de incuiere/descuiere. Asa îmi spune mie intuiția...
Nu mai bine ne povestesti tu cum te-au invatat parintii sa fii rea, in loc sa te pregateasca de sex?

#176
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View Postjohnnickelby, on 22 aprilie 2022 - 14:33, said:


Eu aveam televizorul meu.


Nu mai bine ne povestesti tu cum te-au invatat parintii sa fii rea, in loc sa te pregateasca de sex?
Am fost rea? Deci chiar este un punct sensibil, nerezolvat.

N-am știut.

Sigur.

#177
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008

View PostCr1spy, on 22 aprilie 2022 - 14:36, said:

Am fost rea? Deci chiar este un punct sensibil, nerezolvat.

N-am știut.

Sigur.
De fapt nu ai inteles. Am zis ca te-au invatat sa fi rea si observ ca treaba cu sexul tot nu ai rezolvat-o. Cand naiba o sa ti-o tragi si tu sa vezi cum este, ca pe aici vorbesti din carti.
Bine, ma refer la sex cu sentiment, nu asa d'ampulea. Ai fi in stare?

Edited by johnnickelby, 22 April 2022 - 14:41.


#178
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Am vorbit eu despre sex? Cred ca ți s-a părut.

Dar nu ma mira.

Tu vrei sa pari ca le intelegi pe toate, fiindca ai avut o copilărie îndelungată.

#179
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008

View PostCr1spy, on 22 aprilie 2022 - 14:42, said:

Am vorbit eu despre sex? Cred ca ți s-a părut.
Da, stiu, trist. Nu faci, nu discuti. Este alegerea ta.
Daca nu vrei sa vorbim de sex, pe un topic dedicat, aia e.

Edited by johnnickelby, 22 April 2022 - 14:46.


#180
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Da, nasol, daca ți-ai creat asteptari. Într-un final, am înțeles și eu cum e.

Naspa.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate